Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Във село Крумово.На 6 км.от Пловдив в центъра Мтел нямат покритие от години,преди 2 месеца омбудсмана го цитира че не е нормално това да е така.Тая вечер отивам да прибира децата,звъня на жената,големия син,малкия син,бабата , дядото всички без обвхват.Има колективно подадена жалба,резултат никакъв.Моите и двата номера ги пренесох извън мтел
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

      Мтел в центъра на София имат леко спорадично 3Г, ти за село.

      Впрочем в София има райони където никой няма читава връзка. Нещо май пак са поевтиняли джамерите и си ги купуват вече редови мутри. Или Крайслерите на Цецо са се активизирали мощно.

      Коментар


      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

        Мда.по 40 лв.са,но радиуса им е малък,нещо като 10-20 метра
        Тествам едни такива,трябва ми нещо като 50 метра
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Мда.по 40 лв.са,но радиуса им е малък,нещо като 10-20 метра
          Тествам едни такива,трябва ми нещо като 50 метра
          Ако ще го ползваш в София и околностите (тоя по-мощния), когато го намериш де, очаквай посещения от разни абревиатури...нали знаеш, че има цяла гора антени до София, дето се ослушват за такива заглушавания...

          Поздрави,

          Коментар


          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

            Около 100 поста и 3-4 години по-рано обсъждахме едни усилватели на сигнал в тази тема. Сдобих се тогава с един, но така и не успях да "развържа" двете антени така, че да не си пречат. Спрял съм го от действие, и реших въпроса с вивакомски телефон за говорене и сателитна установка за интернета.

            Иначе джаджата работи успешно - ако има къде да се раздалечат антените достатъчно, функционира правилно. Тествана е от форумен колега, който работи в един от телекомите. Ако на някого му трябва, с радост ще се разделя с нея на цена много под магазинната.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

              Първоначално публикуван от paragraf 22 Преглед на мнение
              Ако ще го ползваш в София и околностите (тоя по-мощния), когато го намериш де, очаквай посещения от разни абревиатури...нали знаеш, че има цяла гора антени до София, дето се ослушват за такива заглушавания...

              Поздрави,
              Точно на тия,съм им до болка познат,до степен да ми имат телефона,след последната ни среща,казаха че имат нужда от едномесечна отпуска,а единия разправяше че съм го отвлякъл,[emoji3]
              А той поиска да дойде с мен,и ми казва на къде да карам,аз пък тръгнах в обратна посока на обяд,някои ,поне двама четат тука,[emoji3] Другия път ще ви водя още по надалеч....те си знаят
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                Всичко е добре, когато свършва добре
                По мое време, когато имах взимане-даване със същите "антенаджии", най-мощното заглушаващо устройство на което попаднахме, беше от самолетна радиостанция.... ако това може да ти е полезно, но определено ще имаш нужда от разрешение да ползваш такова устройство.
                Предполагам обаче, че технологиите са доста по-напреднали днес и заглушаващите устройства са доста по компактни.
                В чужбина съм бил на места, където цялата сграда е изолирана с джамери, а си беше сериозна сграда, така че решения със сигурност има, ама ще са солени

                Поздрави,

                Коментар


                • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                  Те са на 300 мегахерца,предполагам три дължини на вълната отива точно на 900 мегахерца,но само по себе си това е хармоник,трудна работа
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Здравейте,

                    Питам тук за да не отавям нова тема а въпроса мисля е баш по темата. Купих си гсм аларма от Китай. Оказа се обаче че на село обхвата хич го няма. В упътването на алармата пише че ако сигнала е по слаб от седем (има вграден метър) е желателно да се смени мястото на което се поставя. Само дето аз повече от 4 - 5 не мога да докарам. Горе на баира пред къщата отчете 15 обаче по разбираеми причини не мога да я сложа там. Амбицирах се да направя нещо по въпроса (след като доста рових в нета и четох и тази тема) и си поръчах от китайците долните две антени с идеята за пасивен репитер. Мисля ягито да го сложа на 4 - 5 метрова тръба на покрива а другата някъде около алармата. Реших все пак да разглобя алармата за да видя какво има вътре и се показа това на снимката. Като видях кабелите ме осени идеята дали не е възможно да сложа направо един конектор към който да свържа външната антена. Обаче както се вижда на снимката има два кабела - единият за гсм сигнала а другият е за wifi датчиците. Това е мое предположение и не знам дали е вярно. Съответно не знам към кой от двата да свържа конектора за гсм антената. Та въпроса ми е дали някой може да ми каже коя "антена" (кабел) за какво е? Според спецификацията на алармата wifi работи на 433 MHz а за GSM са 850/900/1800/1900 MHz. Понеже единият е прав а другият със спираловидна форма се надявам това да помогне в отгатването (ако е възможно). Другият въпрос е дали антените които съм поръчал са подходящи или нищо няма да направя?

                    външната антена

                    вътрешна антена

                    платка на алармата

                    Странно защо има грешка при качването на снимки във форума.
                    Всякакви съвети и насоки относно техническата час са добре дошли. Не съм експерт по електроника, но се оправям горе долу така че ако някой му хрумне друго решение по - умно от моето да казва.
                    Последно редактирано от spirco; 30-08-18, 22:34.

                    Коментар


                    • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                      Форумът се нерви на големи снимки. 800/600 е добре. Вътрешната си я показал досущ като външната.

                      Антените дали са подходящи - изглеждат подходящи по размер и форма. Дали ще работят ще се чуе.
                      Антена срещу антена е малко вероятно да сработи, но това с кабела директно е смислена идея. Вероятно ще трябва да пробваш. Възможно е никоя от тези двете жици да не е GSM антена, а GSM антената да е отпечатана на самата платка. Изрезката вдясно от щепсела точно на това прилича.

                      wifi на 433 няма, това вероятно е честотата за връзка с датчиците.

                      Коментар


                      • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                        Ако смениш оператора?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                          Мтел и теленор съвсем ги няма там така че друг оператор не е опция.

                          Ясене, да отказвам ли тогава вътрешната ако е възможно? По - назад в темата прочетох че някой е опънал кабел до антена на покрива и долу на около метър от кабела имало обхват. За това реших да има и вътрешна.

                          Вифи пишеше в документациятя и за това така казах. Иначе е за безжичните датчици. Истинското май работеше на 2.4 GHz.

                          п.с. Оправих линка за вътрешната антена.

                          Това е добра идея (за омотаването), благодаря. Като дойде антената ще пробвам и ще дам отчет.
                          Вътрешната я отказах щом няма да има смисъл от нея.
                          Последно редактирано от spirco; 30-08-18, 22:37.

                          Коментар


                          • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                            За проба можеш да свържеш оплетката на маса а жилото да омотаеш около вътрешната антенка.

                            Коментар


                            • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Снимай от близо GSM модула ( да се виждат надписите и крачетата ). В нета ги има схемите и мисля спокойно може да се сложи конектор за антена ( съдя по разни схеми на подобни модули ).


                              edit:

                              ето ти линк за sim800c - http://www.sabreadv.com/wp-content/u...sign_V1.00.pdf
                              виж страница 38 за ГСМ антената.
                              На кратко - може да се сложи конектор за външна антена. Със сигурност ще играе поялникът, като може би ще трябва да се сложат и няколко допълнителни компонента на цена под левче.

                              edit2

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gsm.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5797398

                              Гледам, че китаецът не се е съобразил с препоръките на производителя на модула, така че спокойно можеш и ти да запоиш един конектор за антена на мястото на липсващият С12.
                              Последно редактирано от _kalata_; 31-08-18, 02:04.

                              Коментар


                              • От: Усилване на GSM сигнал!!!

                                Едната жица е за връзка с датчици те, а другата е за дистанционно (ако има), гсм антената е или в модула или на платката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X