Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
    Колега, не съм видял, че си в Щатите, сори...
    70 dB са достътъчно. Само трябва да се внимава за достатъчна развръзка. По принцип повечето репитри имат два режима - фиксирана изходна мощност или максимално усилване (което си зависи все пак и от входното ниво). За предпочитане е първия режим, тъй като втория много лесно може да забие репитера.
    Това и на Китайски да ми го напишеш пак толкова ще го разбера хахахаха.Пише,че било пьлен автомат / за бьрзоизостанали като мен /включваш и забравяш.като дойде ще попрочетем кое и как и после ще го рьчкам.

    За 3G май не ми е проблем,той ГСМ да хване пак джито ще го мислим после.Настроен ми е телефона да се свьрзва с домашния интернет в момента в който си вляза в нас,куца му ГСМ обхватчето или поне с моите знания толкова сьм разбрал.

    Няма да е нещо сложно,но от сега се оглеждам кьде на му шибна вьтрешната антена.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:801201d-cellular-desktop-kit-1-600x550.jpg
Прегледи:1
Размер:35.7 КБ
ID:5195874

    Напипвам едно такова и леко сьм се замислил да вкарам като идея на брата и да видим колко ще тежи и дали ни се носи допьлнителна джаджа с нас по доставки.Пьрво да видя обаче как работи стационарния модел и после ще мислим за лаптопи и усилване на сигнала от куфар.


    Пак се вкарах в приключение.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: Усилване на GSM сигнал!!!

      Онова вляво на снимката не е ли вътрешната?
      Мисълта ми беше, че на теб ти трябва минимално усилване. Като му дръннеш +70 (а това си е сериозно), има шансове вместо да се оправи, да стане по-голямо мазало.
      Телефона да ти показва обхват, обаче връзка нихт. Може и никакви ядове да нямаш, просто го имай едно наум като възможен вариант, преди да тръгнеш да се караш с хората, ако нещо не бачка, както се очаква.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #78
        От: Усилване на GSM сигнал!!!

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Онова вляво на снимката не е ли вътрешната?
        Мисълта ми беше, че на теб ти трябва минимално усилване. Като му дръннеш +70 (а това си е сериозно), има шансове вместо да се оправи, да стане по-голямо мазало.
        Телефона да ти показва обхват, обаче връзка нихт. Може и никакви ядове да нямаш, просто го имай едно наум като възможен вариант, преди да тръгнеш да се караш с хората, ако нещо не бачка, както се очаква.
        Карам се и още как - това горе дето го пишеш никьде не е написано като изискване,просто си пише,че става за големи халета и офис сгради както за мотокаравани и яхти над нам колко си метра.Пише,че от едната до другата антена трябва да има поне 25 фита дистанция и солидна преграда ако правилно помня.Аз ще му дам каквото иска и само да не бачка ебати майтапа.Лодки на 3 преки от нас колкото искаш,ако трябва там ще го инсталирам за проба и после в нас.

        Гледах и слабите модели,усилвали сигнала на 2 метра от антенката.Ега не му застана мирно на това,най-яото и толкоз и само да не бачка.

        Няма да ти казвам как като купуваме водонепроницаемо радио си нося кофа и една дрьжка от лебедка и радиото стои по половин час на дьното на кофата - пише,че по нам си кьв стандарт било водонепроницаемо за половин час на метьр дьлбочина и..................а а видим така ли е.До момента издьнка нямат,но продьлжаваме с пробите,те там ни обичат.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Усилване на GSM сигнал!!!

          benzboss, какво стана с тия усилватели, има ли развитие?
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #80
            От: Усилване на GSM сигнал!!!

            Чакат го да пристигне,вчера бях в магазинчето и сечено,няма го още.

            Питай ме АЗ как го чакам и в зависимост кога дойде може да му се наложи да направи едно плаване с мен от Сиатьл до тук и после да го инсталирам в кьщи.


            На кратко ЧАКАМ..........
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #81
              От: Усилване на GSM сигнал!!!

              Да пораздвижим малко темата...

              По празниците си играх с ето това устройство: http://spy.bg/usilvateli-na-gsm-signal/510/ (е с'я Ясен пак ще ме накове, че от тия глупости файда няма, ама съм си упорит... Мястото е едно село близо до Смолян, сигналът и на трите оператора е много слаб - една-две черти, като се чучнеш на прозореца на горния етаж, по-гъзарските телефони не ловят хич. Целта на занятието е: а) възможно по-читава чуваемост, б) покритие в цялата къща, за да не се налага да търчиш през глава два етажа до телефона си, като звънне, както е стациониран на прозореца с обхват.

              Усилвателят пристигна с две антени: една панелна външна (http://spy.bg/usilvateli-na-gsm-signal/507/), и една вътрешна: http://spy.bg/usilvateli-na-gsm-signal/508/. Кабелите с N-конектори ги сглобихме при един от местните кабелни оператори, за да съм сигурен, че поне по тях няма проблеми. Външната антена е насочена през джама в посоката, от която има сигнал, вътрешната е навътре в къщата. Като за начало, ефектът беше скромен: индикатор на сигнала на макс на 2-3 метра от вътрешната антена, една-две черти в съседната стая - но поне може да се говори (и дори да се лови бавен интернет от МТел), без да се виси на джама.

              Подозирам, че с насочена антена и правилна настройка на усилването на входа и изхода на усилвателя може да се постигне по-добър резултат, но радиолюбителските ми знания клонят към нула и имам нужда от малко помощ. Опитах да сметна и сглобя едно самоделно яги на 900 MHz от подръчни средства - ефектът беше, че индикаторът за входен сигнал светна постоянно (с панелната антена понякога прекъсва), след един час работа усилвателят взе да позагрява, но чуваемост нямаше никаква.

              Има ли някой колега, който да може да помогне с по-научен подход - в София или в Смолян? В момента джаджите са при мен в София, а следващите експерименти с насочване на място ще мога да правя след около месец, като ида натам. Eто и единствената документация към усилвателя:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:R03.jpg
Прегледи:1
Размер:200.7 КБ
ID:5241522
              Последно редактирано от badeff; 06-01-11, 11:52.
              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

              Коментар


              • #82
                От: Усилване на GSM сигнал!!!

                Здравей колега.
                Ето тук съм написал нещичко за репитрите. Първо твоя репитер не поддържа EGSM банда - 880 - 890 MHz uplink и 925 - 935 MHz downlink. Това ще рече, че ако оператора използва честоти в този банд, репитерът ти няма да ги "открие". Другото е, че ако служебният канал на базовата станция която те обслужва в момента е в нормалния банд, а ти се назначи канал в EGSM банда, връзката ще прекъсне. Същото важи ако базовата станция има канали на 1800 MHz, но това е характерно повече за градовете.
                Второ, за да работи добре репитера трябва да има добра развръзка между антените.
                Трето, репитера е само един усилвател. Т.е. трябва да има какво да усили. Дори "професионалните" репитри изискват мин. - 70 dBm входен сигнал, за да го усилят нормално и да излезе достатъчно силен сигнал в сървис антената, а по твоето описание на последния етаж на къщата идват не повече от - 90 до -95 dBm.
                А използването на панелна антена за донорна е несериозно...
                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                Коментар


                • #83
                  От: Усилване на GSM сигнал!!!

                  Благодаря за мнението, колега - че вече се замислих дали някой ще отговори нещо по темата. От радиотехника разбирам много слабо, затова ще почна с ахмашките въпроси.

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  Здравей колега.
                  Ето тук съм написал нещичко за репитрите. Първо твоя репитер не поддържа EGSM банда - 880 - 890 MHz uplink и 925 - 935 MHz downlink. Това ще рече, че ако оператора използва честоти в този банд, репитерът ти няма да ги "открие". Другото е, че ако служебният канал на базовата станция която те обслужва в момента е в нормалния банд, а ти се назначи канал в EGSM банда, връзката ще прекъсне. Същото важи ако базовата станция има канали на 1800 MHz, но това е характерно повече за градовете.
                  Някакъв, макар и скромен ефект от рипийтъра има - значи ли това, че все пак има честота, на която клетката и устройството си говорят?

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  Второ, за да работи добре репитера трябва да има добра развръзка между антените.
                  Това го разбрах по емпиричен път - отначало двете антени ги сложих една до друга, и резултатът беше погром в чуваемостта.

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  Трето, репитера е само един усилвател. Т.е. трябва да има какво да усили. Дори "професионалните" репитри изискват мин. - 70 dBm входен сигнал, за да го усилят нормално и да излезе достатъчно силен сигнал в сървис антената, а по твоето описание на последния етаж на къщата идват не повече от - 90 до -95 dBm.
                  Как мога да измеря сигнала, който пристига до селото? Единствената ми мисъл до момента е да търся техник от поддръжката на някой от мобилните оператори в района и да го подкупвам да идва да мери на място, но засега удрям на камък

                  Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                  А използването на панелна антена за донорна е несериозно...
                  Това ясно - затова и тръгнах да се занимавам с ръчен труд и да сглобявам самоделно яги. Нещо от този род: http://www.inmak2000bg.com/shell.php...=bg&srcID=1010 би ли свършило работа? Въпросът е как да намаля неизвестните по трасето, за да не влача всеки път нови и нови ненужни устройства за тестове.
                  Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                  TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                  Коментар


                  • #84
                    От: Усилване на GSM сигнал!!!

                    Здравей,
                    Започвам по ред.

                    1. Щом има ефект, значи репитера "улавя" някакъв сигнал. Просто трябва да знаеш, че репитерът ти не поддържа всички използвани в България честоти. Най-общо казано една клетка излъчва от една до няколко честоти. Една от тях предава и служебната информация, която е необходима за свързване с мрежата, останалите са за трафични (разговорни) канали. Ако "служебната" честота е в този банд, който репитерът ти го няма, клетката остава невидима за него. Ако пък контролния канал е в банда, който се поддържа от репитера, но има трафични канали в другия банд е твърде възможно при изграждане на връзката (на служебния канал) клетката после да ти даден разговорен на другия, който не се поддържа. Клетката не знае, че съществува репитер, а твоя телефон при установяването на разговора си рапортува поддържаните честоти - в случая поддържа. Това накратко са двата възможни проблема по тази точка. В случая мисля, че си се вързал към най-близката станция и тя няма такъв канал (от EGSM банда). Проблем ще възникне ако дадения оператор реши да смени честотите на тази станция.

                    2. Между двете антени трябва да има развръзка, в твоя случай грубо казано на максимално разстояние една от друга. "Погром" е станал защото репитера е "забил" - приетия от станцията сигнал е усилен и излъчен от сървис антената. Част от него, доста по-силен от приетия попада отново в приемната (донорна антена), който отново се усилва, пак попада в приемната и т.н.- получава се положителна обратна връзка.

                    3. Сигнала може да се измери със сервизно меню на обикновен телефон или тестови такъв. Но дори и да "подкупиш" поддръжката да измери нивото, няма да ти го усилят.

                    4. Ягито е в пъти по-добре от панелната, но все пак типичната донорна антена има сравнително голямо усилване и остра диаграма на насочване, както и голямо отношение фронт/тил за да намали приемането на "странични" сигнали.


                    Препоръката ми е следната - оплачи се в мобилния ти оператор, може и пък да ти обърнат внимание, ако селото не е 5-ма жители и проблема не е само в твоята къща.
                    Вземи истинско Яги, не самоделка (не се засягай, има си тънкости в направата и свързването на една антена). Можеш да си я поръчаш по интернет, в България се произвеждат от "Пирел" Гоце Делчев. От Виваком пък слагат такива на стационарните "мобилни" телефони по селата, ако може да си намериш от някой техник, най-добре.

                    В заключение - репитера не е панацея. Той работи добре само ако има достатъчно силен сигнал. Идеята е донорната антена да се постави на такова място на което има.

                    За кое село става въпрос, ако не е тайна? Аз съм от София но имам вила до Смолян и често пътувам натам.

                    Поздрави
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Усилване на GSM сигнал!!!

                      Привет,

                      И не мисля да се засягам - по-скоро щеше да е голям късмет, ако ми беше проработила първата антена в живота от раз. Със сигурност ще пробвам с "истинска", въпросът е да избера правилната антена.

                      За наличните ни Нокии не успях да намеря код, който да отключва такова сервизно меню за измерване на сигнала. Явно трябва да потърся по-стар телефон, с вход за антена и с налично такова меню - имаш ли идеи кои марки/модели биха станали?

                      С МТел пробвах да говоря и по каналния ред, и с "връзки" - ама йок. Селото наистина е с точно 7 души официални жители и не им се занимава - село Пещера, близо до Турян. С Интернета е подобна драма, мажду другото - само Спектър Нет са евентуално навити да ми пуснат сигнал, ама срещу 1000 кинта инсталационна такса и после по 50-60 на месец. Мерси. Засега само МТелският модем ми е опцията, колкото и да е бавен там.
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #86
                        От: Усилване на GSM сигнал!!!

                        Старият сайт на Пирел не е актуален.
                        http://www.inmak2000bg.com/shell.php...=bg&srcID=1001
                        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Усилване на GSM сигнал!!!

                          Мдаа, хубаво село, добре разположено на завет Като гледам сигнала идва или от ТВРС Смилян азимут 135°, разстояние 7.3 км. или от ТВРС Могилица, азимут 215°, разстояние 8 км.
                          На старите Сименс-и и Алкател-чета инженерното меню се отключва доста лесно, но рядко се намират такива телефони вече. Другия вариант е Нокия със Симбиан - има приложения. Този е доста добър, ползвал съм го.

                          Нещо съм объркал, извинявам се...
                          Последно редактирано от VHS; 10-01-11, 21:21. Причина: корекция на линк
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Усилване на GSM сигнал!!!

                            Кой? Линкът не стана.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Усилване на GSM сигнал!!!

                              Здравейте,
                              Имам подобен проблем в едно трънско село - Врабча.
                              Оператора е Виваком. Сигнала е тука има, тука нема.
                              Смятам да го реша с Huawei ETS312A и 9 елементно яги, прикачвам схемичката.
                              Кабела няма да е повече от 6 метра.
                              Питането ми е, дали е важно да я смятам за канала на базовата станция, ще трябва да качвам софтуер на телефона за да го разбера, или да я направя за 62 да речем, посредата.

                              antenna.xls

                              Коментар


                              • #90
                                От: Усилване на GSM сигнал!!!

                                9 елемента не е ли малко изхвърляне? Пробвай първо с половината, според мен. Така и резонансът на Ягито няма да е прекалено остър и няма да е важно на кой точно канал си кацнал в сметките. То така или иначе не е много важно, защото се работи на разнесени честоти и с антена, сметната за 62 канал няма да си много далеч от истината.

                                Иначе - и да провериш кой канал ползва станцията, утре може да я пренастроят на друг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X