Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Усилване на GSM сигнал!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    За вътрешна антена може да ползваш "шапката" която си избрал или по-добре панелна като тази или тази , която е с по-голямо усилване.

    Остави коментар:


  • BAlexandrov
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Аз имах подобни терзания в съседна тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=70002

    За външната твърдо яги си трябва. Първия вариант беше ягито в подпокривното пространство, 5 метра кабел до долу и долу вързано на една стара моторола. При това хваща 3-4 чертички и всичко е идеално - работи така година, нещо се скапа телефона взех друг подобен /че имам само такъв преходник/ и още работи. Вторият вариант беше с китайски усилвател на 900 мгхц и вътрешна антена от този род на стената - антена обаче се оказа, че проблемите са повече - изглежда не хваща целия необходим спектър и понякога, когато избере канал, който не е усилен просто не прави връзка, пропуска да звънне телефона и т.н. Обхвата вътре е само в рамките на една стая. Хубаво е, че всичките ни телефони имат обхват така, но беше твърде дразнещо. Конфигурацията е идеална - долу няма обхват, горе на покрива насочена антена в една плоскост, 5 метра по-долу е другата антена пак доста насочена и в друга посока.
    Продадох комплекта на друг човек, който имаше таблет и със същата конфигурация успяваше да има стабилна gprs връзка.
    Аз се върнах на варианта с моторолата, закачена директно към ягито на покрива - това е най-надеждното решение.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Не се тормози с усилватели, пробвай първо по честния начин.

    Остави коментар:


  • bascho
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Може и да има.

    Ама по-смислено е отвън Яги, а вътре тая дето е вън или тази последната.
    E това вече е отговор който ми харесва. Поръчвам антената да имам една да ги сменям вътре а за вън ще монтирам яги. Ще пиша какво се е получило след месец два . А има ли някакви активни усилватели на сигнала , които да усилват 1:1 това , което влиза в антената или не може хем х.я до края хем душата в рая ?

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Може и да има.

    Ама по-смислено е отвън Яги, а вътре тая дето е вън или тази последната.

    Остави коментар:


  • bascho
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    А ще има ли ефект ако сложа вътрешна антена като тази http://www.ebay.com/itm/TOP-Indoor-C...item1c4ad81ebf или ефекта ще е нулев? Иначе ще се отгледал и за яги.

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    И кой смартфон има такава дупка?

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Още по-добър резултат ще получиш ако си намериш телефон с дупка за антена и му я забучиш в нея.

    Остави коментар:


  • VHS
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Здравей колега. Това, което си направил се нарича пасивен репитер. Общо взето резултата от пасивните репитри е това, което си постигнал - има достатъчен сигнал на около метър от антената. Нещата могат да се подобрят малко ако вместо омни антена, отвън сложиш Яги насочена към базовата станция (ако си сигурен за посоката) или я въртиш докато уцелиш посоката на максимален сигнал.

    Остави коментар:


  • bascho
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Здравейте колеги имам следния проблем. На село обхват има но в къщи се губи. Най близката клетка ми е на разстояние не повече от 5км . Дали заради голямото количество желязо и бетон дали заради друго, но в стаите има места където телефона показва , че има обхват , но получавам SMS-и , че съм бил търсен. В приземния етаж пък въобще няма сигнал. Имам една антена която не знам от какво е, но по визия е като тази http://www.elsist.it/WebSite/Html/En...php?GroupID=65 просто е малко по дълга (450мм) . Инсталирах я на покрив и пуснах към 15м коаксиален кабел за GSM антена до приземния етаж. Резултата е , че в цялата стая вече телефона намира обхват , но може да се провеждат разговори само когато GSM-е на разстяние не повече от метър от буксата на кабела. Въпроса ми е ако към свободния край на кабела свържа тази антена http://www.ebay.com/itm/TOP-Indoor-C...item1c4ad81ebf . Дали ще има някакво подобрение?
    Първо мислех да сложа това http://www.ebay.com/itm/Signal-Cell-...item35d8f5ca1e но след като изчетох темата стигнах до извода , че резултата е съмнителен. Та идеята ми е щом само по кабела влиза сигнал дали ако сложа и антената ще има резултат или пък дали този репитер ще ми свърши работа.

    Остави коментар:


  • evelinster
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Стара тема на която попаднах случайно, но ще направя едно включване. Мтел предлагат услугата екстра сим - втора сим карта към същия номер срещу 5 лева на месец. Слага се една такава карта в гейт, и антената на гейта на покрива.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Първоначално публикуван от hpt Преглед на мнение
    И аз да повдигна темата след няколко години.
    И след няколкото години GSM репитрите са незаконни, а ефектът от тях - никакъв.

    Остави коментар:


  • hpt
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    И аз да повдигна темата след няколко години. Някой да даде резултат от такава антена, репитър, усилвател или как да решим проблема с обхвата на мобилните оператори. Че имам една вила, в едно китно старопланинско селце, където гоним обхвата на М-тел и Виваком за да го хванем, а Глобул не можем да го видим въобще

    Остави коментар:


  • kretos
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    Колеги, гледам че скоро не сте писали нищо. Споделете моля дали сте решили проблема с усилването на сигнала. И аз в околностите на Варна имам същия проблем??

    Остави коментар:


  • SenSi
    отговори
    От: Усилване на GSM сигнал!!!

    И не само, базовите станции работят отдавна на адаптивен режим, което означава плаващо ниво на сигнала (при слаби нива на сигнала мощността се увеличава и е само по време на връзка). Ако не е мобилен телефон няма да има настройване на адаптивността и ще има по-силен сигнал само когато базовата станция работи в усилен режим заради някой друг клиент.
    Това което би помогнало е да се пребориш или да регулират диаграмата на антените или да пуснат репитер. Последното е много крайна мярка и съм почти убеден, че няма да се навият Всеки репитер в мобилната мрежа е кофти за нея, а ако стане е временна мярка.
    Кой е мобилния оператор, който ползваш там?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X