Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • mishomishev
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Каква марка е това чудо!?!
    Тъй и не разбрах каква точно е марката.Но тъй като част от дейноста ни е и сервизна отдавна сме спрели да гледаме марките ами какво има вътре.В случая това ни е препоръчано от колега.Просто бях изумен как го хвърляше в куфара с инструменти.
    Нормален телефон не може да издържи толкоз бой.Гледам тука CAT мат пат фат...едни луди пари шарят и пак проблеми...
    На този моя показан модел е точно NOMU LMV9T.
    Предлага се от няколко фирми в България има осигурен сервиз (наистина реален) меню на български имат там един умен в фирмата и като му се обадиш и го питаш за нещо засукано по телефона той е много в час и веднага отговаря.А аз уважавам такива хора.Нека като продаваш нещо действително да си го ползвал.
    За мен това си е важно щото съм дърт и ми е писнало от продавачи дето не знаят какво продават и щели да ме прехвърлят на сервизния отдел.Там пък са едни...
    Аз просто искам безпроблемен телефон а ако имам проблем да звънна и веднага да ми се отговори...

    Остави коментар:


  • blackfirefly
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Каква марка е това чудо!?!

    Остави коментар:


  • mishomishev
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    забравих да допълня един изключително важен плюс--- поне за мен е много важен.Този модел има 3.5мм жак- изход за слушалки или да подава сигнал към усилватели СД-та и други...Означава че има достатъчно памет и носи музика и лесно се включва към каквото и да е...С прилично качество

    Остави коментар:


  • mishomishev
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HTB1GrToNpXXXXb8XXXXq6xXFXXXW-1000x1000.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5820671
    Аз съм с такъв..Излезе 400 лв. Като плюсове мога да отбележа следното:
    Супер издръжлива батерия - карам почти цяла седмица като имате напредвид че говоря много- ама страшно много.
    Отпред стъклото било Горила нещо си---абе оказа се важно щото често телефона се хвърля насам натам и не се драска
    Зареждането - уж дребен проблем ама мен лично адски ме дразни на децата например- всички им са пречупени кабелите.Ми то вкарваш изкарваш - тоз нежен жак колко ще издържи? Затова аз зареждам с приставката. Само слагам и това е.
    Удароустойчив.Ама наистина е удароустойчив. Досега не видях нещо да се мери с него.А съм видял доста.
    Звука е много силен добър което е важно при мен.
    Камерата е отлична и лесно се борави.Често се налага изпълня: Ааааа снимай ми и ми прати това нещо.
    За една година и нещо ми заби само един път - тъй и не рабрах причината.Оправи се с изключване и включване.
    Хваща на места дето другите губят сигнал

    Минуси:
    Абе дебел и тежък е!
    Ама е много дебел и тежък!Свикнах с него ама....
    Микрофона му заради водоустойчивостта е по капризен.Трябва да говориш по силно или да е до устата.Не е кой знае какво свиква се.

    Твърдят че е водоустойчив.Това не мога да потвърдя. За година и нещо един път се наложи да се кача спешно на покрива.Не беше обикновен дъжд а порой.Всичко беше мокро включително и телефона.Обилно мокро в джоба ми..Някъде около 5 минути...може би..Нищо му нямаше после.Само си го избърсах

    Затова независимо от недостатъците това е моя телефон.Не е толкоз красив и елегантен но е силен работен кон който не ме оставя.А това ми е най важното.Примирих се че няма да имам красив телефон

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Всъщност точно това е същността - умерено водоустойчив, прахозащитен и удароустойчив. Практиката ми показа, че това ми е необходимо, а не нещо, което отговаря на някакви супер военни стандарти. Така и така няма булетпрууф телефон, в буквалния смисъл. Щом се постига с калъф и протектор ме устройва (ако не струват много, така че да натоварят общата цена до нивото на някой а-у ръгед), въпроса е обаче да е нещо дето 5 години да не му трябва сервиз и да не забива всеки месец.
    Ми значи хуауей може би е твоя избор. Особено ако не държиш на флагманските им модели, че напоследък взеха да се оливат с цените. Ако не държиш на камера със 128 обектива, телефона да ти прави кафе и персонален хороскоп - средния им клас са съвсем ОК според мен. Търкалях две години един Р10, полакомих се за Р20 (даваха ми го с голямо намаление) и го подарих на майка ми - успешно го ползва вече над година. Сегашния ми Р20 ми е съвсем ОК. Е, батерията трае по 1.5 дена макс, но е с постоянно включен мобилен нет, блутут, уай-фи и го пържа постоянно, месечно ползвам над 10гб мобилен нет, без да броиме разговорите. Взех му калъф и протектор от марка която съм ползвал и преди - нещо като 50 лв ми дойдоха и двете сумарно. Имаше и по евтини но съм фен на конкретната марка.

    Остави коментар:


  • Самодържец
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Сегашния ми тел е хуауеи, двусимов. Силоконов кейс и стъклен протектор и издържа няколко изпускания от метър и половина на твърда повърхност. Е, протекторат се спука на две места, ама ме мързи да го сменям. Умерено водоустойчив.

    На пазара има такива кейсове, че всеки телефон става като танк, можеш и футбол да играеш с него. Метални рамки, сандвич конструкция, подплънки и т. н. Проблема е че телефона става обемиста и тежък. Ама ако не те притеснява това - там е истината.

    Ако не се брои за реклама - Гугълни Love MEI.
    Всъщност точно това е същността - умерено водоустойчив, прахозащитен и удароустойчив. Практиката ми показа, че това ми е необходимо, а не нещо, което отговаря на някакви супер военни стандарти. Така и така няма булетпрууф телефон, в буквалния смисъл. Щом се постига с калъф и протектор ме устройва (ако не струват много, така че да натоварят общата цена до нивото на някой а-у ръгед), въпроса е обаче да е нещо дето 5 години да не му трябва сервиз и да не забива всеки месец.

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Сегашния ми тел е хуауеи, двусимов. Силоконов кейс и стъклен протектор и издържа няколко изпускания от метър и половина на твърда повърхност. Е, протекторат се спука на две места, ама ме мързи да го сменям. Умерено водоустойчив.

    На пазара има такива кейсове, че всеки телефон става като танк, можеш и футбол да играеш с него. Метални рамки, сандвич конструкция, подплънки и т. н. Проблема е че телефона става обемиста и тежък. Ама ако не те притеснява това - там е истината.

    Ако не се брои за реклама - Гугълни Love MEI.
    Последно редактирано от windwarrior; 01-09-19, 22:36.

    Остави коментар:


  • Самодържец
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    В такъв случай как стои въпроса с хуауей например? Безпроблемни ли са? Трябва ми да е с две сим карти.

    Остави коментар:


  • bushiDO
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    Добър кейс и стъклен протектор е истината. Остава само липсата на водоустойчивост. Счупил съм вече няколко стъклени протектора, последния при падане от стъклото на колата върху скоростния лост. Преди това с отвертки и клещи в джоба при телефона и падания. Задния панел има огъвания. Със Шайоми Редми Ноте 4 съм, на година и половина е и му се поду батерията, от подуването му е отлепен и дисплея. Един път заби, други проблеми не съм имал. Ако до края на другата седмица не пристигне новата батерия ще взимам вероятно Шайоми Ми А3. Въпреки, че се експлоатират доста сериозно при мен смартфоните със стъклен протектор и добър кейс държат и до сега счупен нямам.
    Tова е и моята рецепта - читав кейс и протектор + някакъв телефон (вече има много модели такива), който издържа на намокряне и воаля! Тия т.н. ръгид телефони ги заглеждам от повече от 2 години и за щастие така и не се пречупих да си купя телефон, който е с р-р на тухла, само заради хипотетично по-добрата протекци от комбинацията здрав кейс и леко водоустойчив телефон.

    Остави коментар:


  • Иван Жоров
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Добър кейс и стъклен протектор е истината. Остава само липсата на водоустойчивост. Счупил съм вече няколко стъклени протектора, последния при падане от стъклото на колата върху скоростния лост. Преди това с отвертки и клещи в джоба при телефона и падания. Задния панел има огъвания. Със Шайоми Редми Ноте 4 съм, на година и половина е и му се поду батерията, от подуването му е отлепен и дисплея. Един път заби, други проблеми не съм имал. Ако до края на другата седмица не пристигне новата батерия ще взимам вероятно Шайоми Ми А3. Въпреки, че се експлоатират доста сериозно при мен смартфоните със стъклен протектор и добър кейс държат и до сега счупен нямам.

    Остави коментар:


  • aldr
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    След разни експерименти си взех евтин Xiaomi , до сега не съм имал толкова безпроблемен телефон, преди това самсунг и сони над средно ниво . Случайно осъзнах, че трябва не телефона да е дуракоустойчив а просто да има стъклен протектор и да е в здрава сапунерка, имам го от доста време и не съм успял да го счупя, предишните се потрошиха още в началото.
    Това за стъкления протектор е вярно. Скоро изпуснах самсунга / Х Ковър/ от метър на цимента на двора. Разпадна се , батерията изкочи , дисплея спукан. Посъбрах го и викам дай да видя дали ще тръгне ...тръгна бе , оказа се че е спукан само стъкления протектор. Цяла седмица така си работих докато сина ми смени протектора. ...Без калъф съм

    Остави коментар:


  • //Радо//
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Xiaomi са много добри телефони. Получаваш точно толкова колкото си платил. Около мене вече почти всички са такива. Някои с по-евтини -други с по-скъпи.
    Останалото са калъфи и протектори.

    Остави коментар:


  • travelling
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    След разни експерименти си взех евтин Xiaomi , до сега не съм имал толкова безпроблемен телефон, преди това самсунг и сони над средно ниво . Случайно осъзнах, че трябва не телефона да е дуракоустойчив а просто да има стъклен протектор и да е в здрава сапунерка, имам го от доста време и не съм успял да го счупя, предишните се потрошиха още в началото.

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Мда, тъкмо мислех да питам дали има от този модел, за замяна на старото Q4, което пета година не се е предало до край, ама сега се разубеждавам...
    Да те разубедя още малко. Преди 2 месеца купувах радиоуправляема лодка за дъщерята, и в магазина се сетих че съм идвал вече при тях - купувах си заден капак за моето еволвео (беше му се счупил единия от щитовете) . Казаха, че вече не са сервизен партньор на марката (или се канят да се отказват) точно защото били залети с дефектирали апарати в гаранция.

    Остави коментар:


  • Самодържец
    отговори
    От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Мда, тъкмо мислех да питам дали има от този модел, за замяна на старото Q4, което пета година не се е предало до край, ама сега се разубеждавам...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X