Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    ами провери му документите и провери после какъв сертификат е покрил- IP54.... и какво значи това. и какъв сертификат имат samsung b2000 и XP3enduro-IP57 и виж че има разлика дори за XP3 Quest- IP67. та си има разлики. а тия рекламни клипчета не им вярвайте толкова. а че инцидентно може да издържи на някаква вода е ясно.но си разчиташ на късмет.... просто ХП3 и самсунга са от доста ново поколение. досега единствения толкова здрав телефон беше нокиа 6250. та другото са рекланми легенди и приказки. не се заяждам въобще просто споделям какво знам. на мен начина ми на живот винаги ми е налагал и съм ползвал (когато мога да си позволя) електроника със ИП57 стандарт(не че не искам и по-висок стандарт но там не мога да си позволя цените съвсем). трябва да пробвате и панасоник лаптоп и тогава сте добре дошли във компанията на "зарибените". часовници, телефони,лаптоп,запалка (въобще всичко което е с нас преносимо задължително е с супер защита) ама си струват пари тея удолоствия и ни е рядък ъпгрейда :-)
    ей и всичко е супер приятелски което пиша.все пак не се раждаме научени и се учим докато сме живи :-) да не ме разбере някой че се правя на многознайко :-)
    Последно редактирано от Tony33; 16-08-09, 21:30.
    висете отпуснато

    Коментар


    • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

      Естествено, че ще влиза вода в микрофона и не само там, ами и в слушалката и във високоговорителя!!!
      Че как ще се чува иначе ако мембраните им не са открити
      Иначе телефонът изглежда здрав, не много грозен, удобно стои в ръката и се чува добре.
      Не съм го зареждал откакто е купен и вече 5ти ден и батерият му си стои на 2 черти. Или ще трае много или не показва коректно.
      Има фенерче но е доста слабо всравнение с Самсунг В2700 или Нокия 5500 тъй като имам и двата.
      Има прилично меню, стабилна връзка и видим добре екран с лоша резолюция.
      Купих си го от Англия за 500 лв с доставката до офиса, като 50 евро е транспорта. В Америка е по-ефтин, но нервите които хабим из митниците просто не си струват
      LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

      Коментар


      • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

        извинявайте по-нагоре съм допуснал грешка самсунга със ИП57 е B2100. да не подведа някой....
        висете отпуснато

        Коментар


        • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

          Първоначално публикуван от Валерий Илиев Преглед на мнение
          Естествено, че ще влиза вода в микрофона и не само там, ами и в слушалката и във високоговорителя!!!
          Че как ще се чува иначе ако мембраните им не са открити
          Иначе телефонът изглежда здрав, не много грозен, удобно стои в ръката и се чува добре.
          Не съм го зареждал откакто е купен и вече 5ти ден и батерият му си стои на 2 черти. Или ще трае много или не показва коректно.
          Има фенерче но е доста слабо всравнение с Самсунг В2700 или Нокия 5500 тъй като имам и двата.
          Има прилично меню, стабилна връзка и видим добре екран с лоша резолюция.
          Купих си го от Англия за 500 лв с доставката до офиса, като 50 евро е транспорта. В Америка е по-ефтин, но нервите които хабим из митниците просто не си струват
          Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.

          Коментар


          • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

            Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
            Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.
            От известно време с някои колеги от Форума ползваме XP-3 и уверявам те НЕ влиза вода отникъде.
            Т.е влиза дотам докъдето е предвидено.
            Водоустойчивостта му е на ниво.
            Под водата си звъни, свири, с включена вибрация даже прави водата ...смешна
            Падане, подритване и търкаляне по стълби не ги отбелязва въобще.
            Засега и батерията се държи добре.

            Но е рано за генерални изводи.
            Ще го видим след година-две експлоатация.

            Коментар


            • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

              Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
              Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.

              Не колега, при този телефон слушалката е отделно от високоговорителя.
              Да вече е пробван и във вода и в бира
              LZ1VYI --- Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
                Не е така колега! Не трябва да влиза вода! Имах Нокиа 5140и и отникъде не влизаше вода. Влезе само вода от дупчицата за микрофона. От слушалката не е влизала. А нали слушалка и високоговорител е едно и също?! Както и да е. Искам ХP3 Enduro. Би ли рискувал да го пробваш във вода? Лека вечер на всички.
                Ееее, точно па на 5140i да не влиза вода ... Влача го вече трета година
                Влиза, ама и излиза, щото има дупки и отгоре и отдолу - това и е защитата - бързо съхне
                Прикачени файлове

                Коментар


                • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                  наистина спорите за излишни неща вече. четете на всеки телефон показателите. не е необходимо да вярвате на Ютюб.всеки телефон ако го топнеш във вода замалко няма да спре веднага а след известно време а клипчето отдавна е спряло ;-) дори си направих труда да прочета някой от коментарите под такива реклами из нета и на доста от тях хората си пишат че изпробваните телефони са ''умрели'' във период от няколко часа. аз имах и 6250 който си беше айпи 57 и можеше да се топи наистина във вода,но реших един ден да го измия по-обстойно със четка за зъби и пропусна вода... и вече го имам някъде във ''склада'' само като реликва.може би само ХП3 Куест със това високо ниво на защита наисина би издържал на истинско мъчение.та както и да е както казваме ''ако е гарга да е рошава'' аз бих посъветвал всеки който може да си позволи ХП3 да пропусне Ендурото и направо на Куеста да скача. разликата е около +50 евро, но си заслужава всеки цент.... това май е царя сега. искрено завиждам на който го има :-). лошото при мен е че не ми харесва софтуер освен на нокиа. ама те ни изоставиха ;-). та ще сменяме фирмите и ще привикваме на бъгъви софтуери. където идва и другия голям въпрос: е телефона ще е наистина защитен отвън но проблема му ще идва отвътре.... ама за пореден път ни напомнят че идеално нещо няма. защото ако излезе нокия със айпи 67 защита..... такива като нас ще забравят темата мобилен телефон поне за 10 години ;-).
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
                    наистина спорите за излишни неща вече. четете на всеки телефон показателите. не е необходимо да вярвате на Ютюб.всеки телефон ако го топнеш във вода замалко няма да спре веднага а след известно време а клипчето отдавна е спряло ;-) дори си направих труда да прочета някой от коментарите под такива реклами из нета и на доста от тях хората си пишат че изпробваните телефони са ''умрели'' във период от няколко часа. аз имах и 6250 който си беше айпи 57 и можеше да се топи наистина във вода,но реших един ден да го измия по-обстойно със четка за зъби и пропусна вода... и вече го имам някъде във ''склада'' само като реликва.може би само ХП3 Куест със това високо ниво на защита наисина би издържал на истинско мъчение.та както и да е както казваме ''ако е гарга да е рошава'' аз бих посъветвал всеки който може да си позволи ХП3 да пропусне Ендурото и направо на Куеста да скача. разликата е около +50 евро, но си заслужава всеки цент.... това май е царя сега. искрено завиждам на който го има :-). лошото при мен е че не ми харесва софтуер освен на нокиа. ама те ни изоставиха ;-). та ще сменяме фирмите и ще привикваме на бъгъви софтуери. където идва и другия голям въпрос: е телефона ще е наистина защитен отвън но проблема му ще идва отвътре.... ама за пореден път ни напомнят че идеално нещо няма. защото ако излезе нокия със айпи 67 защита..... такива като нас ще забравят темата мобилен телефон поне за 10 години ;-).
                    Абсолютно съгласен. То къде ли не е така - и на Гармин нищо не им пречи да направят 60-ка с дисплей от Колорадо, ама нали и те деца хранят завалиите - трЕбе да се продават всичките боклуци...

                    А някой не се ли сдоби вече с Нокия 3720 - много ми е интересно какво отроче са пръкнали нашите приятели.

                    Коментар


                    • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                      пробвам да купя един от германски сайт ама ме включват в някакви списъци за изчакване. айде стига. почвам да се ядосвам и ще взема да дам шанс на един смсунг Б2100 кото е АЙПИ57 пък и е по-евтин.......ма не е Нокиа...... знам ли............. ма пък е 57 ...........
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                        Слушалката е нарицателно от разговорния език. Става дума все пак за говорител, който както и микрофонът са по своему брат и сестра, мембрани и разни подобни. Та идеята е от /звукови/ вибрации да се прави ток и обратното, просто различни размери, настроки и посока на тока ...

                        Коментар


                        • До: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Siemens M75 - към момента е най-добрия противоударен и водозащитен GSM телефон...
                          А също и МЕ75 едниствения недостатък е гумата която след време се размеква !!
                          http://allsiemens.com/reviews/view.p...view.php?id=72
                          Последно редактирано от welderargon; 22-08-09, 14:15.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                            Силно препоръчвам модела на Самсунг В2170 - ударо-,влаго- и прахо - защитен.Ползвам го от 6 месеца и е перфектен.Падал е в басейн,ползвал съм го в душ кабина, на морето ми е в банските и няма никакви грижи.Единствено след водна баня трябва да се мине през сладка вода и да се духне във говорителчето.По спецификация издържа около 30мин. във вода на дълбочина до 1 метър Батерията му издържа 10 дена,реални в мрежата на Мтел.Има и фенерче с отделен бутон,интернет...няма само WIFI.
                            Силно препоръчвам този модел
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                              Аз от 4 месеца съм със Нокия 3720 жълтия вариант. Наистина е водоустойчива! Теставах я в морето, но както колегата по горе казва, после си я изплакнах на чешмата. Батерията издържа 3 дни, със средно 2 часа разговори на ден. Няма да съжалявате ако си я вземете.

                              Коментар


                              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                                Първоначално публикуван от Truck Преглед на мнение
                                Аз от 4 месеца съм със Нокия 3720 жълтия вариант. Наистина е водоустойчива! Теставах я в морето, но както колегата по горе казва, после си я изплакнах на чешмата. Батерията издържа 3 дни, със средно 2 часа разговори на ден. Няма да съжалявате ако си я вземете.
                                Водя те с година и малко, та вече и открих няколко недостатъка:
                                1. При изпускане от около метър, най-редовно се отваря капакът на батерията, както си е заключен с винта.
                                2. При мен се появиха едно голямо и едно по-малко матирани петна на стъклото на дисплея, които нямам идея от какво са.
                                3. Покритието, подобно на никел, по ръба на централния бутон не издържа и се поолюпи, и сега леко драска.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X