Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    В други държави надеждните оператори, които вероятно са собственици на инфраструктурата, ограничават достъпа на А1 сим карти до мрежите си. Това се случва извън контрола на Мтел/А1 и сякаш без знанието им. Оказа се, че не знаят. И за да се спазят клаузите по договора за предоставяне на услуга, изискват да се ползва именно такава мрежа. С малка греда - недостъпна за Бг/Мтел абонати.
    Или, друг сценарий - надежден обхват имат същите споменати компании, но сим картите ни работят само с някакви, които приличат на продавачи на предплатени карти еднодневки и подобна смет. Съответно, проблемите са нерешими с месеци и дори след десетки часове "съдействие" от технически персонал и други.

    Основата са двата примера са САЩ и Франция, с потвърждаващи бегли наблюдения и в други държави.

    Усеща се някаква умисъл в цялата история. МТел не си плащат сметките на контрагентите? Или сме сложени в списъци, които открито не съществуват? Защо ли...

    Зададените въпроси са провокирани от парично измерение в размките на хубавичка трицифрена сума.

  • #2
    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    Когато взимат пари, знаят колко трябва да вземат, да ти предлагат "да закръглят" ма все към по-високата цифра, никога не се минават, а когато трябва да дават и да осигурят покритие "не знаели" ...

    Когато им изнася "знаят", когато не им изнася "не знаят" ...

    Коментар


    • #3
      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Защо ли никога не съм им бил абонат.
      До последно ползвах Мобифон....., преди да се появи конкуренцията.

      Коментар


      • #4
        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Защо ли никога не съм им бил абонат.
        До последно ползвах Мобифон....., преди да се появи конкуренцията.
        И като си бил абонат на другите, да не си "цъфнал"? Няколко пъти прехвърлях карти между всичките три, въпросът (според мен) за съжаление е не е къде е по-добре, а къде е по-малко зле. За протокола, да кажа, че имам добра представа какво предлага един австрийски, немски, холандски, UK-ски телеком.

        Същото е и в банковия сектор, както и редица други.

        Огледайте се.

        Коментар


        • #5
          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Служебния ми е там. Откакто не плащам нямам оплаквания - даже напротив. В САЩ не съм ходил - не знам.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #6
            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            В Германия с Водафон няма проблеми.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Не стой зад кон, пред козел, и около МТел!
              (народна мъдрост).
              Най-голямата цигания и лъжа беше при тях, винаги къртеха на максимума на лимита, че и отгоре. Като се махнах сметките ми паднаха от 3 пъти веднага докъм 6 пъти засега.
              Дано другите оператори си вземат поука.
              п.с. За 2 мин. роуминг едно време ми изплющяха 70 лева. Отделно дето с проблемите ИМ с фактурите с години ме разиграваха за някви сметки, че и плашат с Гагичовите дерматолози!
              Гьон-суратлък!

              Коментар


              • #8
                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                В Африка , Виваком имат такъв проблем , към настоящия момент.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  И като си бил абонат на другите, да не си "цъфнал"?
                  Огледайте се.
                  Нещо нервен ми се виждаш.Защо така?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    Абонат съм на "Мобилтел" от времето на цитрон сим картите, номера ми и до ден днешен никога не съм го променял, също така никога не съм бил абонат на друг оператор, защото гледам под лупа всеки договор който преподписвам през годините внимателно и следя подробно всички разпечатки, всеки месец сметката ми излиза точно до последната жълта стотинка, според разговорите ми и ползването на интернет.

                    Много съм доволен от тях, ще бъде жалко да фалират, дано си оправят проблемите с роуминга, ако някой от високите етажи на А1 знаеха колко съм лоялен към тях, през всичките тези години към днешна дата, щяха да ми дават всеки път при предподписване на договора, напълно безплатно смартфон от най-висок клас

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      Наскоро подписах 2-годишен договор с тях и съм почти цял месец ве4е само в Германия с техните роуминг условия, скъсах се да звъня из цяла Европа по стационарни и мобиилни номера и не плащам нищо повече от това,което ми е по договор за неограничениете минути. По отношение на мобилните данни, в БГ съм с 8 ГБ обем на месец, в поуминг съм с 4. Няма от какво да се оплача и когато имам въпроси по клиентската линия ми се отговаря вещо и културно.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                        Започвайки от заглавието и по точно важната част "Проблеми с ограничения за роуминг", ми се струва, че имаме случай на допусната от оператора услуга: разговори в роуминг над лимита. И естествено фактурирана. Много често срещано явление. Операторите се оправдават, че късно идвала до тях информация от системите на другите оператори и те нямало как да реагират. Тъпичко, много се надявам да се включи специалист и да разкаже как работи въобще мрежата и доколко състоятелно е това.
                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        В други държави надеждните оператори, които вероятно са собственици на инфраструктурата
                        Ами май вече вече не е съвсем така. Новата категория, да ги наречем "виртуални оператори" ми звучат много по-надеждно. Трудно е за доста хора да си представят как някой дето има само един софтуер може да вдъхва доверие....... ама е така. Единия дето го ползвам, със стотин карти, се оказа единствен доставчик и на Гугълчетата и а Епълчетата. Аз засега няма да го лаская толкова.
                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        , ограничават достъпа на А1 сим карти до мрежите си. Това се случва извън контрола на Мтел/А1 и сякаш без знанието им. Оказа се, че не знаят. И за да се спазят клаузите по договора за предоставяне на услуга, изискват да се ползва именно такава мрежа. С малка греда - недостъпна за Бг/Мтел абонати.
                        Тук не те разбрах какво имаш в предвид.
                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Или, друг сценарий - надежден обхват имат същите споменати компании, но сим картите ни работят само с някакви, които приличат на продавачи на предплатени карти еднодневки и подобна смет.
                        Примери трябват явно.
                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Съответно, проблемите са нерешими с месеци и дори след десетки часове "съдействие" от технически персонал и други.
                        При дългосрочен проблем от такова естество това обикновено води до предоставяне на услуга извън договорени параметри и е повод за сериозни претенции. Предявени ли са и какво е решението?

                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Основата са двата примера са САЩ и Франция, с потвърждаващи бегли наблюдения и в други държави.
                        Давай ги примерите че вече се мъчим!

                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Усеща се някаква умисъл в цялата история. МТел не си плащат сметките на контрагентите? Или сме сложени в списъци, които открито не съществуват? Защо ли...
                        С тази конспирация си нямаш на идея какъв вой ще провокираш във всеки чел и недочел написаното стига да е останал дори с впечатлението, че е платил и стотинка повече от това което звездите са му говорили.

                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Зададените въпроси са провокирани от парично измерение в размките на хубавичка трицифрена сума.
                        Това е единственото кристално ясно за мен!
                        Не съм защитник на никой оператор. Дори към момента съм в "ситуация" с единия. Но дори и тенденциозно да си решил да наклепаш някой за нещо си между вас неуредено, го направи с ясни примери, и го подплати с факти. Иначе има опасност да влезеш в хумористичната притурка на вчерашния вестник. Барабар с поддръжниците
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                          Нищо не разбрах. Защо се очаква да фалират?
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                            Наскоро подписах 2-годишен договор с тях и съм почти цял месец ве4е само в Германия с техните роуминг условия, скъсах се да звъня из цяла Европа по стационарни и мобиилни номера и не плащам нищо повече от това,което ми е по договор за неограничениете минути. По отношение на мобилните данни, в БГ съм с 8 ГБ обем на месец, в поуминг съм с 4. Няма от какво да се оплача и когато имам въпроси по клиентската линия ми се отговаря вещо и културно.
                            Ако ще се застояваш прочети в общите условия срока на ползване по този начин. Не е безкраен.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                              И на мен както предполагам и на други колеги тук ще ни е интересно и от полза това в кои държави и с кои оператори има проблем. Лично аз не съм срещал проблеми но и малко повече от месец не съм използвал роуминг. Обаче скоро ще ми се наложи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X