Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    В държава от ЕУ не съм имал проблем,обаче в Македония и Косово само УйФи и Вайбър иначе ти свалят главата до кръста.Убийствено е !
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #92
      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
      Аха значи нещата в Мобилтел са загрубели щом и телефоните на техниците не работят.
      Пишеш глупости.

      Телефоните, снабдени със сим карти на МТел не работят с основните доставчици на услуги в някои държави. Налага се ползването на съмнителни мрежи със съответната надежност.

      Техниците не знаят и трудно разбраха проблема - защото дори те не бяха информирани за проблема. Толкова добре е скрит (или поне беше).

      Коментар


      • #93
        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Пишеш глупости.

        Телефоните, снабдени със сим карти на МТел не работят с основните доставчици на услуги в някои държави. Налага се ползването на съмнителни мрежи със съответната надежност.

        Техниците не знаят и трудно разбраха проблема - защото дори те не бяха информирани за проблема. Толкова добре е скрит (или поне беше).

        Техниците не би трябвало да имат отношение към такъв проблем. Би ли бил малко по-конкретен - в коя държава Мтел не може да ползва коя мрежа, а трябва да се ползва друга? Много трудно бих защитавал мтел, защото това е най-мизерният телеком, с който съм си имал работа, но ако цялата ти хипотеза се крепи на проблеми с AT&T мрежата е много вероятно да си в заблуда относно причината за проблемите ти.

        Коментар


        • #94
          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
          Пишеш глупости.

          Техниците не знаят и трудно разбраха проблема - защото дори те не бяха информирани за проблема. Толкова добре е скрит (или поне беше).
          Глупостите ги пишеш ти и започват от самото заглавие на темата в стил жълтите новини. Не знам кой си представяш под "техниците" но те уверявам че техническия персонал занимаващ се с непосредсвената поддръжка на мрежата няма нищо общо с роуминг услугите. Отделно от това същите тези техници от няколко години не са служители на Мобилтел.
          А иначе за България проблемите на Хуавей най-малко засягат Мобилтел но карай.

          Коментар


          • #95
            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Техниците не би трябвало да имат отношение към такъв проблем. Би ли бил малко по-конкретен - в коя държава Мтел не може да ползва коя мрежа, а трябва да се ползва друга? Много трудно бих защитавал мтел, защото това е най-мизерният телеком, с който съм си имал работа, но ако цялата ти хипотеза се крепи на проблеми с AT&T мрежата е много вероятно да си в заблуда относно причината за проблемите ти.
            Напълно съм съгласен с колегата...
            Обикновено такъв тип проблеми са вследствие не на технически проблем, а на изтекли или неподписани договори между конкретните оператори...
            Имал съм такъв случай с предшествениците на Теленор. Не само не мога да се обадя докато съм в държавата, но и не мога да се обадя от България до държавата...
            Дава ми 'грешен номер'... Опитаха се да ме убедят, че номерът наистина е грешен, 'щото те го били проверили - пробвали да се обадят'... То хубаво са пробвали, ама пак през тяхната мрежа - логично е да получат същият резултат
            Известно време след сигнала отстраниха 'дефекта', ама вече ги бях ритнал...
            А причината - чисто административен пропуск...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #96
              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              А причината - чисто административен пропуск...
              Ето едно смислено обяснение без да се намесва световната конспирация.

              Друга възможност е самата сим карта да не е съвместима с дадената мрежа. За да тръгне ЛТЕ Виваком сменяваха сим картите

              Коментар


              • #97
                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                Случвало ми се е следното:
                Стария ми Айфон 6+ закупен отключен от САЩ.
                Със симкарта на Мтел (тогава) няма данни през роуминг.
                С друга симкарта българска но на Виваком има данни.
                Мтелската карта поставена на Айфона на жената (пак купен от Сащ но 6 и купен друга година) има данни.


                Понастоящем с Айфон 10 и същата сим карта си има данни в роуминг
                А сега де?
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #98
                  От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Търси се достоверна версия. Дотук имам твърдение, че ползваме важни хуавеи компоненити в системите на всичките ни оператори. Твърдението не идва от България. Последното ми питане е беше за потвърждение на горното от туземен източник.
                  Каквото мога да кажа за държавите с проблем, вече е по-горе.

                  За пропусналите, ето типичните условия на проблема - работещ нов телефон, съвместим по честоти и стандарти, с нова и работеща сим карта, при нарочно активирана и проверена услуга за връзка с мрежата. Телефонът работи с чужбинските сим карти чудесно. Българската карта не тръгва и с други телефони, в продължение на много месеци в редица държави. Проработва само с мрежи второ качество, а нормално препоръчаните или дори изисквани за услугата мрежи въобще не допускат регистрация на картата.


                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Техниците не би трябвало да имат отношение към такъв проблем. Би ли бил малко по-конкретен - в коя държава Мтел не може да ползва коя мрежа, а трябва да се ползва друга?
                  Някой има отношение към проблема. Обикновено, когато не работи нещо и свързване с мтел по телефон, първо се говори с кокошка от мъжки или женски пол, после се говори с някой, който или е наизустил добре структурата на системата и познава телефоните. Когато проблемите не са в настройки на телефона, счупена сим карта и подобни, случаят се прехвърля към по-разбиращ и знаещ кадър, който има достъп до много информация и знае кое как работи. Този е техник, нека другите да не са, но този е. И знае кое как работи на практика, а не само според упътванията и договорите.


                  Първоначално публикуван от I.Rangelov Преглед на мнение
                  Глупостите ги пишеш ти и започват от самото заглавие на темата в стил жълтите новини. Не знам кой си представяш под "техниците" но те уверявам че техническия персонал занимаващ се с непосредсвената поддръжка на мрежата няма нищо общо с роуминг услугите. Отделно от това същите тези техници от няколко години не са служители на Мобилтел.
                  А иначе за България проблемите на Хуавей най-малко засягат Мобилтел но карай.
                  Уверявам те, обслужването на хардуера по покривите и по хълмовете в България няма нищо общо с мрежите по света. Аз не твърдя, че хуавей са намесени. Питам за това. Питам и дали не е административен пропуск. "Административен пропуск" е подходящ евфемизъм за например забравено плащане или нарушен договор с друг оператор, или за непокриване на елементарни изисквания за достъп до международни системи. Всъщност, Мтел го нарекоха "административни причини". Кух израз, измиване на ръцете.


                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Напълно съм съгласен с колегата...
                  Обикновено такъв тип проблеми са вследствие не на технически проблем, а на изтекли или неподписани договори между конкретните оператори......
                  Известно време след сигнала отстраниха 'дефекта', ама вече ги бях ритнал...
                  А причината - чисто административен пропуск...
                  Месеците текът, ще станат години, и административното пропускане, за което вече всички добре знаят, очевидно не е поради забравяне.
                  А може би Мтел са неспособни да си вършат работата до степен такива пропуски?
                  Последно редактирано от Stbd; 02-03-19, 15:00.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    E хубаво де - ти смени ли си СИМ картата?
                    За 4G специално сменяха СИМ-картите, защото старите не работеха с тази мрежа...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      E хубаво де - ти смени ли си СИМ картата?
                      За 4G специално сменяха СИМ-картите, защото старите не работеха с тази мрежа...
                      Кой питаш?

                      Коментар


                      • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                        От доста време чета темата и колегата така и не написа в кои държави и точно от кои оператори не е получил роуминг ( много вероятно е и аз да съм ги пропуснал не искам да звучи като обвинение или защита ) . Лично аз в близките на България страни ( разбирайте Турция, Гърция , Румъния,както и Израел и Грузия ) не съм имам проблем да се свържа на 4G . Не знам мрежата първо или второ качество е, телефона ми е включен на автоматичен режим за избор на мрежа и спрени данни в роуминг.
                        Другото е не виждам какво общо имат техниците с мрежи , които не са собственост на A1 .
                        За оборудването на А1 като , нямам поглед от първо лице, но от това което съм чувал при разговори с хора работещи в оператора и мои лични наблюдения сочат , че в голяма степен е на huawei . И не мисля , че това е проблем защото в България не , че не мога да се оплача но покритието и услугите им не са по лоши от тези на конкуренцията.


                        Та нека колега сподели в коя държава и с кой оператор точно е имал проблеми . Мисля че така ще звучи много по малко като празни приказки и повече като сериозна тема в сериозен форум. Защото както колега по горе писа все повече заприличва като заглавие от жълт вестник или сайтове с платени новини без никаква стойност.

                        Коментар


                        • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                          СИМ картата сменена. Телефоните също. Цената на услугата и на неизвършените, но заплатени услуги не е важна, ненадеждността и криенето са проблем.
                          Доставчици на услуги има хиляди, но все пак защо трябва да се преоткриват елементарни неща - като доверието и обикновеното просто добро вършене на работата? Боли ли да не си тъп... явно да.

                          Коментар


                          • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                            Той автора, явно си трупа мнения, ама аз да ви кажа в Екваториална Гвинея Виваком нямат никаква връзка .
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                              Авторът пита дали Мтел/А1 са под някакво ограничение в белите и сродни държави. За целта събира информация от доста време, и част от нея е в темата.
                              Не вярвам никой да не знае дали Мтел ползват оборудване за мрежата си на Хуавей. Това беше един от подвъпросите, рано или късно ще се намери и отговора.

                              Коментар


                              • От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                                Страните, които съм посещавал не съм имал никакви проблеми с мрежата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X