Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

    До средата на миналата година, имах договор, който не го бъркаше политиката за справедливо ползване. Дори оператори на Мтел не им се вярваше, и не знаеха за съществуването на такива договори, но след допълнителни проверки се убеждаваха. Не се прибрах навреме за да го подновя, а и гаф от тяхна страна, че не ме предупредиха. Пък и се разправях с оператор по повод такъв излишен (за мен до тогава) SMS, броени дни преди да ми изтече договора. По повод последното, уж щяха нещо да ме компенсират и да мога да подновя договора и по-късно, но впоследствие казаха, че няма техническа възможност. Та вече съм на общите условия...и пак съм си доволен. Надчисляваха ми за справедливо ползване, но с нормалното ми говорене, плащах някакви дребни пари отгоре за месец. Това защото с изтичане на договора, таксата ми падна с десетина лева(т.е. това бяха пари за допълнителното споразумение към договора за "Роуминг ънлимитед"). Интернет не ползвах, макар че според SMS- ите предупреждаващи за тарифите при влизане в сила на ограниченията от тая политика, нямаше никакво доплащане до някакъв лимит около 5GB.
    А почнах с "плащах", в минало време, щото от около септември миналата година, нямам начислено нищо над месечната абонаментна такса. Освен това почнах да ползвам малко и интернета, просто да видя дали наистина не го таксуват до посочения лимит. В България съм се прибирал(след като почнаха да ме бъркат тия условия) лятото, после и декември за малко. Иначе съм в Германия от около три години и половина. Явно може и мен да ме е хванало нещо за три месеца след като съм бил в България, щото просто не ми начисляват.

    Доволен съм що-годе от Mtel/A1. Въпреки че съм плащал и четирицифрени суми някога, до голяма степен и по моя вина.
    Последната издънка беше преди две години заради скапан апарат...И щото виждам Швейцария през прозореца.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #47
      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      ......Доволен съм що-годе от Mtel/A1. Въпреки че съм плащал и четирицифрени суми някога, до голяма степен и по моя вина.
      Последната издънка беше преди две години заради скапан апарат...И щото виждам Швейцария през прозореца.
      Дърпай завесите да не види скапания апарат Швейцария през прозореца ..... Отдавна се отказах от роуминг услугите на българските оператори. Или ще ти "отрежат главата" без да имаш идея, че се случва или ще ти спрат изходящите повиквания или пък няма да имаш връзка, защото нещо не са се оправили с партньора в някоя държава ..... За мен най-доброто решение за тези, които прекарват продължително време в чужбина си остава ползване на карта от местен оператор. Хем по-евтино, хем по-надеждно ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #48
        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

        Е, аз си ползвам и от местните....предплатена - за 7-8 евро на месец, безплатни неограничени разговори с всички мрежи в Германия, и малко нет 1,5GB.
        А1 ми е 38,80лв/месец. В момента не надчисляват нищо, а когато го правеха съм стигал до към петдесетина лева. Преди това, като не ме бъркаше политиката за справедливо ползване, плащах постоянно 40 и нещо като абонамент.

        А за Швейцария, и доста преди това, най-голЕмата ми издънка е от там, но си беше откровено моя вина, викам си "то май беше в договора за ЕС плюс още някоя държава, със сигурност е било Швейцария...нормално, логично..." Е, не беше... А и тогава не живеех срещу Швейцария, а го играех шофьор на камион и си бях баш в тая проклета държава. Тъкмо бях хванал някаква забрана за движение на камиони, и се наложи да поизчакам...само на който не се сетих не се обадих по телефона от скука...А мислех, че само манджата, която хапнах в една тамошна гостилница ми е скъпичка...

        ПП: Имам и още някоя и друга причина да не харесвам Швейцария и жителите и, но това са други истории.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
          ...Всеки ден в системата им минава скрипт, който прави сравнение на потреблението за 4 месеца назад от датата на стартирането му (отделно за всеки тип услуга - разговори, смс, интернет). Съответно ако имаш дори 51% преобладаващо потребление за някое от тези в роуминг - системата ти генерира смс с предупреждение. След 14 дни ако тогавашния скрипт отново засече 51% - автоматично започва да те таксува за съответния тип потребление, независимо колко минути/гигабайти имаш по план за роуминг.
          По същия начин в деня в който този скрипт изчисли 51% потребление за съответната услуга в България - допълнителното заплащане се прекратява.
          Мога да го опиша и много по-детайлно и технически коретно, но не съм сигурен доколко ще се разбере от аудиторията...
          Важното за аудиторията е: ако имате план с неограничени разговори, като се приберете в България наберете някого и оставете телефона да цикли една-две нощи, за да си оправите головата разлика БГ-чужбина. На зла круша- зъл прът
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #50
            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            Важното за аудиторията е: ако имате план с неограничени разговори, като се приберете в България наберете някого и оставете телефона да цикли една-две нощи, за да си оправите головата разлика БГ-чужбина. На зла круша- зъл прът
            Опасявам се, че няма да стане толкова лесно, защото след 1 час автоматично прекъсват разговора и ще трябва пак да набираш. Междувременно ще вземе да прекъсне и отсрещния и те така, през половин-един час ще трябва да се търсите ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Е, аз си ползвам и от местните....предплатена - за 7-8 евро на месец, безплатни неограничени разговори с всички мрежи в Германия, и малко нет 1,5GB.
              А1 ми е 38,80лв/месец. .......
              И за чий ги плащаш тия 38,80? За още 20 евро ще имаш минути и интернет, дето не можеш да изразходваш даже да не спиш 1 месец, само да говориш с цяла Европа
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #52
                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                Това не е вярно.
                Категорично що се отнася до Теленор (а почти сигурно и за другите)... колкото и да ми се иска да си прав. Защото ако беше, нямаше да го има проблема, който съм описал...
                Реално как се случват нещата в Теленор (едва ли и при другите е различно, те когато е за тяхна полза са винаги еднакво действащи):

                Всеки ден в системата им минава скрипт, който прави сравнение на потреблението за 4 месеца назад от датата на стартирането му (отделно за всеки тип услуга - разговори, смс, интернет). Съответно ако имаш дори 51% преобладаващо потребление за някое от тези в роуминг - системата ти генерира смс с предупреждение. След 14 дни ако тогавашния скрипт отново засече 51% - автоматично започва да те таксува за съответния тип потребление, независимо колко минути/гигабайти имаш по план за роуминг.
                По същия начин в деня в който този скрипт изчисли 51% потребление за съответната услуга в България - допълнителното заплащане се прекратява.
                Мога да го опиша и много по-детайлно и технически коретно, но не съм сигурен доколко ще се разбере от аудиторията.

                И отново да поясня. В моя случай, когато на мен ми наложиха това доплащане, аз нямах повече от 3 месеца непрекъснат престой навън. Нещо повече - в деня преди да получа предупредителния смс, идвах до Сандански да си взема пратка от Еконт и имах потребление и тук...

                Категорично няма как да започва нов срок след всяко прибиране. Такова нещо не описано нито в Регламент (ЕС) № 531/2012, нито в Регламент (ЕС) 2015/2120, нито и в Регламент за изпълнение (ЕС)на Европейската комисия2016/2286(Насоки за роуминг на дребно). Няма и в Общите условия на операторите.

                http://www.crc.bg/bg/rubriki/275/inf...odnija-rouming
                Колега искам да ти напиша лично, не успявам не знам защо.Не искам да го обсъждаме публично а лично.Относно спроведливото ползване.Ако е удобно пусни ми телефона ти на лично.
                "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                Коментар


                • #53
                  От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  .... ..За мен най-доброто решение за тези, които прекарват продължително време в чужбина си остава ползване на карта от местен оператор. Хем по-евтино, хем по-надеждно ...
                  Задължително, но вече май картите не се вземат съвсем лесно.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    И за чий ги плащаш тия 38,80? За още 20 евро ще имаш минути и интернет, дето не можеш да изразходваш даже да не спиш 1 месец, само да говориш с цяла Европа
                    Искам да си запазя номера, имам го от доста години... може би сантименталност.
                    Пак са 20 евро, и говоря с който ми трябва... Плюс 7-8 евро за немска карта, че с българската е странно за колеги и институции.
                    Със сигурност мога да ги намаля, българския договор е безсрочен/изтекъл, но ако го измисля докато стигна до офис в България.

                    За моето ползване друго не ми трябва.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Опасявам се, че няма да стане толкова лесно, защото след 1 час автоматично прекъсват разговора и ще трябва пак да набираш. Междувременно ще вземе да прекъсне и отсрещния и те така, през половин-един час ще трябва да се търсите ....
                      И това го има. Но като прочета "политика за справедливо ползване" и се хващам за кобура(дет го нямам), както е рекъл навремето авторът. Баси дебелоочието.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                        Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                        И това го има. Но като прочета "политика за справедливо ползване" и се хващам за кобура(дет го нямам), както е рекъл навремето авторът. Баси дебелоочието.
                        И по кого ти се ще да стреляш? В смисъл Кой е дебелоокия ?
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Задължително, но вече май картите не се вземат съвсем лесно.
                          В доста случаи - получаваш по пощата съвсем лесно... Разбира се - нужен е адрес, където да я пратят
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                            В хотела, командирован за месец?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              И по кого ти се ще да стреляш? В смисъл Кой е дебелоокия ?
                              Оня, който я е нарекъл "политика за справедливо ползване". ОК, взимат кинти, няма нужда да пробутват приказки, че това се наричало справедливост

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              В хотела, командирован за месец?
                              Вземаш си карта от...Лидъл, да речем. Хващаш си Ви-Фи, отваряш приложението за активация. На селфи камерата физиономията ти гледа оператор, на другата камера показваш в едър план документ за самоличност. Щрак, активират ти картата. Дребният проблем е, че операторът принципно не разбира български. Един колега се опитвал да шпреха, накрая се ядосал и изтърсил"...му ев@ мамата, на къф език да ти приказвам". Отсреща му рекли "па мое и на нашенски бе, пич"
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мтел/А1 фалират? Проблеми с ограничения за роуминг.

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                ...Оня, който я е нарекъл "политика за справедливо ползване". ОК, взимат кинти, няма нужда да пробутват приказки, че това се наричало справедливост...
                                Всъщност баш тоя дето е измислил термина не е интересен . Ама аз на евродупетатите дето прокараха директивата за отпадане на роуминга в евросъюза съм благодарен .
                                Е ся , верно , че с тая "политика..." нещо не ни минава тарикатлъка ( макар че ми се ще) , ама то щото онЕя не са чели "Андрешко" .
                                ..та ше го преглътнем де
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X