Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    Има и някви МТТ и NGM , не ги знам какви са ама са ми интересни като ги разглеждах!Както и да е , просто се опитвах да помогна!
    Поздрави и успех с намирането!
    п.п.Смартовете са с дроид.На теб обезателно смарт ли ти трябва?
    Иначе и мен не ме кефи дроида.Аз лично вече 4 години съм с уиндолс 7 , LG ,и нямам забележки,макар че доста негативни мнения за таз ОС.А и тя не успя да се наложи някак си на пазара.Ама мого се разписах,айде пак поздрави.......
    Не, изобщо не държа да е смартфон. просто ми трябва физически здрав телефон, носещ на по-тежка експлоатация. Уж съм електронкаджия, но е факт, че електрониката твърде често е натикана някъде надълбоко из механиката, а това означава прахоляк, стружки, масла, грес, вода и прочее, не особено дружелюбни към телефоните гадости. Плюс някое и друго изпускане, сядане, изпадане от джобовете и така нататък неумишлени стрес-тестове.
    И да има някаква камера със светкавица. И да няма Хемороид. И като ми звънне някой, докато съм заврян на майна си райна, да мога да го чуя, а не половин час да обикалям из помещенията и да повтарям "А? Не разбрах? Не чух?", както за лош мой късмет се случва с всичките ми досегашни телефони, които са отговаряли на останалите изисквания.
    Иначе и на мен ми харесаха като ТТ данни някои от апаратите, но без светкавица просто не ми вършат работа. Разглезих се да ползувам телефона като спомагателно средство при разглобяване на непознати машини, а понякога - и за събиране на "доказателствен маетриал", щото се случва клиента да каже "Е, те т'ва не мо'е да е верно!" за справка - една снимка, как според някои технически гении се хваща един киловат двигател с редуктор 1:14:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140821_121607_0.jpg
Прегледи:1
Размер:60.4 КБ
ID:5607994

    Конкретното нещо е на светло, но твърде често се случва каквото искам да снимам да е завряно някъде си и без светкавица просто не става. А така ми спестява огромно количество ядове

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    Намери си едно дърто Сатио,камерата му е уникална с истинска светкавица,Симбиан е и батерията държи 2-3 дена-при здраво плямпане.Личен опит.
    Такова имам откъде да взема за проба, още понеделник ще го разгледам.

    Остави коментар:


  • gimax
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Намери си едно дърто Сатио,камерата му е уникална с истинска светкавица,Симбиан е и батерията държи 2-3 дена-при здраво плямпане.Личен опит.

    Остави коментар:


  • traun
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Има и някви МТТ и NGM , не ги знам какви са ама са ми интересни като ги разглеждах!Както и да е , просто се опитвах да помогна!
    Поздрави и успех с намирането!
    п.п.Смартовете са с дроид.На теб обезателно смарт ли ти трябва?
    Иначе и мен не ме кефи дроида.Аз лично вече 4 години съм с уиндолс 7 , LG ,и нямам забележки,макар че доста негативни мнения за таз ОС.А и тя не успя да се наложи някак си на пазара.Ама мого се разписах,айде пак поздрави.......
    Последно редактирано от traun; 31-08-14, 07:36.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    Като им влезеш на сайта , от ляво отвесно има изброени артикули.Някъде под средата пише GSM апарати.
    Да бе ... блея нещо... Благодаря!

    Обаче, (ако не съм пропуснал нещо де) освен Sonim XP5300, всички други, които имат светкавица са и с Андроид. А Андроид не ща по никакъв повод повече.

    Остави коментар:


  • The Back Bone
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Моето мнение на база ползване на Соним ХП 5300 3Г в продължение на 3 години на три континента в различни условие е - категорично НЕ за Соним.

    1. Камерата не струва
    2. Батерията със зор изкарва 15 дни.
    3. Телефона доста "забива", трябва отвертка за да се ресетне с вадене на батерията. Не е винаги удачно, особено ако работата Ви е спешна и важна (пожарникар, полицай, медик и т.н.)
    4.Обхвата не е по-силен от на другите телефони, както го хвалят.
    5. При разговор звука се чува силно, но със слабо качество.
    6. През първата година телефона посети сервиз за смяна на "кожата", панел ли как се води. Не може да рекламират телефон, който го мелят в миксер, слагат върху горещ котлон и го газят с джип върху камъни и кал, да струва една шапка пари, аз да разчитам на него и въпреки, че го пазя като очите си гумите по панела да се разлепят - много несериозно, много.

    Остави коментар:


  • D.Dimitrov
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Аз определено споделям посочените параметри като основни работни нужди и преди време ги споделих към грамотни по темата хора.
    Тогава отговора им бе: Nokia N8. Признавам, не ме подведоха.
    Не е първа младост модел но си е в производство. И да, сложих му едно дуракоустойчиво удобно калъфче и до днес си е като нов. Интересното е, че работи без проблем и след доста риболовни излети в морето! Не очаквах такава издръжливост от съвременна стока.
    А камерата му е по-добра от на другия ми: Nexus 5

    Остави коментар:


  • traun
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Като им влезеш на сайта , от ляво отвесно има изброени артикули.Някъде под средата пише GSM апарати.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    А заглеждал ли си тъй наречените екстремни телефони?Армс.бг,има ги и в "търговски партньори", предлагат няколко модела.
    Не видях телефони в армс-а?

    Остави коментар:


  • traun
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    А заглеждал ли си тъй наречените екстремни телефони?Армс.бг,има ги и в "търговски партньори", предлагат няколко модела.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Само за справка за камерата, едно фото от сегашния ми телефон с ултратъпата му светкавица:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140811_191128_0.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5607911

    Качеството е на ръба, но все пак ми върши работа. От там надолу - вече става безсмислено. Без светкавица - също. А подобни снимки снимам достатъчно често.
    Между другото, на дъртата ми Никия (6303...май) камерата беше уж същата, но правеше далеч по-качествени снимки. Предполагам, че зависи и от алгоритъма на компресия или де да знам от какво.

    Калкулатора - да, тип "научен". На някои Нокии си имаше и вграден доста читав калкулатор, но далеч не на всички. Иначе - да, трябва ми, използувам го. И определено нямам намерение да мъкна отделна "елка". Всъщност, няма нужда от някаква извратена ОС, достатъчно е телефона да поддържа Java, има разкошен калкулатор, който съм ползувал на 2-3 от по-старите ми телефони и съм доволен от него. Calc4M или нещо подобно, не помня точно. Иначе на тъпанарския Андроид ползувам The Real Calc, че вградения е леко тъп.

    Цената не ме бърка чак толкова, въпреки че 1500 кинта за мой телефон няма да дам по никакъв повод. На жената подарък - както и да е, но за мен... не, мерси

    А, и за влагоустойчивостта: определено не си давя телефоните и не плувам с тях. Просто се случва да пръсне нещо понякога или да говоря с мокра или изпотена тиква и съм забелязал, че доста телефони с тъч се побъркват при такава ситуация. Текущата моторолка няма подобен проблем, но със Сони например... мда. Да не говоря, че твърде често се случва да са ми омазани ръцете с нещо и переспективата да се мия и суша всеки път, когато някой звънне ... е, няма как да стане. Не, че държа да е с тъчскрийн, даже никак

    Остави коментар:


  • Йордан Йорданов
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Аз съм с htc hd2 (вече е на над 800часа разговори), мисля че отговаря на всичките ти изисквания, само дето вече не може да се намери нов. С win 6.5 (energy rom), има настройки за каквото се сетиш (дори силата на светене на фенерчето се регулира), камерата е прилична, ползвам го без протектор на дисплея, а няма нито една драскотина, изтърваван е многократно от около метър и има следи от ударите но нищо фрапиращо. Преди около година се наложи да му сменя дисплея, понеже тъча дефектира. Стария дисплей опитах да го надраскам, но не успях.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Xcover серията на самсунг също не е зле, да.
    Аз имам от около 4 години модела B2100.
    Здрав е, от класа на соним но този модел специално има няколко слаби страни спрямо соним:

    Малка батария - 1000mA/h което в зависимост от говоренето може да е и достатъчно и недостатъчно,
    При мен работеше около 4-5 дни според зависи. Сега вече около 2 - все пак е доста служба.

    Не ме чуват много добре като глас - мембраната пред микрофона явно убива войса.

    Покритието не е нищо особено - както всеки средно статистически телефон, тоест не блести с особени качества.

    Никаква камера, VGA, качеството не е достатъчно за никакви цели. Ето тези снимки са правени с него.
    Следващите модели може и да са по-добри в това отношение.
    Освен това има фенер но той не може да се ползва като "светкавица" за камерата.

    Има обаче и ОГРОМНО предимство сравнен със соним - ЦЕНАТА!

    Не съм пипал следващите модели - може би са по-добри но като цяло "гуменетките" на самсунг са разумна алтернатива при твоите критерии.

    А между другото какви точно изисквания имаш към калкулатора?
    Всички имат базовите функции на обикновен калкулатор.
    Събиране, изваждане, умножение и деление - т'ва е.
    Какво значи "читав" калкулатор?
    Ако ти трябва научен калкулатор ще ти трябва и умен телефон със ОС и става съвсем комплициран избора.

    Остави коментар:


  • dinko
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Samsung C3350!
    Ползвам такъв от години и съм МНОГО доволен. Трябва ми обикновена и здрава слушалка и за целта е идеален. Издържа на кафе, вино, вода, изпускане от почти 2 м. върху гранитогрес /нееднократно/. Дисплеят се надрасква, трябва да се защити. Фенерчето е добро, батерията /в моя случай/ държи 10 дни, в ненатоварено време - до 2 седмици. И звъненето, и звукът при разговора са силни.
    Не отговаря на следните точки:
    3. Камерата е 2MPix, със средно качество, без светкавица.
    6. Калкулаторът мисля, че е стандартен телефонен тип.
    Последно редактирано от dinko; 30-08-14, 11:33. Причина: Уточнения.

    Остави коментар:


  • windwarrior
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Samsung b2710. Отговяря на всички изиквания, освен калкулатора.

    Остави коментар:


  • Sibirski
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Samsung C3350! Стига да го намериш в продажба. http://www.samsung.com/bg/consumer/m...GT-C3350AAABGL

    Последно редактирано от Sibirski; 30-08-14, 10:57.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X