Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    OK, да речем, че ти вярвам. Обаче какво конкретно ме топли мен това? Нексуса (ако за това говориш, разбира се), колко ще ми издържи в ръчичките? До първото изпускане, до първото сядане върху него или до първия опит да се обадя, докато съм заврян в някоя машина?
    Честно казано, темата беше с много конкретно зададен въпрос, на който засега не получавам читав отговор. А причината, да не получавам читав отговор е, че май такъв засега няма. Все още остава варианта със Соним-а, но не ми е останало време да се обадя на адаша, да го тествам по-отблизо.
    Остава и варианта с някой стар дръгел, като остане малко време, ще поровя и в това направление.

    А дали Андроида става за чеп за зеле или не е съвсем отделен въпрос, на който лично моят отговор е: засега не става.
    Преди година, като ме предаде дъртия лаптоп, си взех нов. Дойде с Win8. Изтраях го около 15 минути, след което отделих един ден да чета и да хакерствам. На втория ден всякакви следи от Уин бяха затрити и от тогава си карам на Линъкс. Факт: за моите цели ми върши перфектна работа.
    Горе долу същата история е с Андроида, само дето там си загубих доста повече време, щото нали уж линъкс бейсед... грънци. Вече съм стигнал до точката на отебаване, което значи, че с тая ОС съм приключил и докато не излезе нещо принципно ново, дори няма да си губя времето да го тествам. Търся нещо, което отговаря пак на тия същите мои си изисквания. Да ми върши работа, а не да ми изпъва нервичките.

    Отделно, че нямам никакво намерение да си променям навиците за ползуване на телефон. Първо, няма как да стане, дори и да реша, че искам. Второ, след месец и половина ще се пръкне още едно дребно, което познай колко ще прости на каквато. Шанса телефона да остане на масата и да бъде налапан, хвърлен, настъпан и за финал оповръщан с ябълково пюре е всичките 100%. Така, че тати и да варди и да не варди ... все тая
    Не, нямам предвид Nexus, който е предвиден, като mid range смартфон. Имам предвид Googl play Galaxy s сериите или примерно HTC m8

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Мен обикновено ме питат дали това е GPS...
    И нищо чудно във времето, когато копчетата стават демуде.
    Аз може да съм мъхъл но предпочитам да навалям истински неща а не виртуални.
    Или може би щото колкото и да се пъне технологията като свинкя на тиква, когато човек е често с ръкавици - е по-удобно е да ползваш истински хардуер отколкото да се лизгаш по мазни виртуални кнопки...

    Остави коментар:


  • Tony33
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Сонима ако имаш възможност го тествай за седмица-две.
    Мисля че изискванията за камерата и елката няма да се впишат много в него.
    Аз съм толерантен към снимачката защото винаги имам една камера в раницата.
    Но и сонима снима колкото да не е без хич.
    На последните модели дори камерата е горе-долу добра. А и се намират на половин цена за радост, защото малко хора удържат да носят половин килограм в джоба си. Скоро се зачудих дали да не сменя соним след толкова години вярна служба ( по-скоро от скука и донякъде от умора да ме питат "това радиостанция ли е? " ). Ама бързо се отказах след поредното 10 дневно пътуване из Европа без да ми се наложи да ползвам зарядно ( даже не го и нося де). Пък и фенер по-добър не съм виждал на телефон досега. За чупливост, как се чува, обхват няма да говорим. Единствения им минус е бавния софтуер ако може да се нарече даже софтуер,също размера и теглото са обременяващи . Често нас "сонимаджийте" може да ни видиш като първолаци от едно време, ама на врата вместо ключ си носим телефоните .

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Сонима ако имаш възможност го тествай за седмица-две.
    Мисля че изискванията за камерата и елката няма да се впишат много в него.
    Аз съм толерантен към снимачката защото винаги имам една камера в раницата.
    Но и сонима снима колкото да не е без хич.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    ... че от "сериозните" фирми изобщо не знаят как да оптимизират Андроид и голяма, част от проблемите, които ...
    OK, да речем, че ти вярвам. Обаче какво конкретно ме топли мен това? Нексуса (ако за това говориш, разбира се), колко ще ми издържи в ръчичките? До първото изпускане, до първото сядане върху него или до първия опит да се обадя, докато съм заврян в някоя машина?
    Честно казано, темата беше с много конкретно зададен въпрос, на който засега не получавам читав отговор. А причината, да не получавам читав отговор е, че май такъв засега няма. Все още остава варианта със Соним-а, но не ми е останало време да се обадя на адаша, да го тествам по-отблизо.
    Остава и варианта с някой стар дръгел, като остане малко време, ще поровя и в това направление.

    А дали Андроида става за чеп за зеле или не е съвсем отделен въпрос, на който лично моят отговор е: засега не става.
    Преди година, като ме предаде дъртия лаптоп, си взех нов. Дойде с Win8. Изтраях го около 15 минути, след което отделих един ден да чета и да хакерствам. На втория ден всякакви следи от Уин бяха затрити и от тогава си карам на Линъкс. Факт: за моите цели ми върши перфектна работа.
    Горе долу същата история е с Андроида, само дето там си загубих доста повече време, щото нали уж линъкс бейсед... грънци. Вече съм стигнал до точката на отебаване, което значи, че с тая ОС съм приключил и докато не излезе нещо принципно ново, дори няма да си губя времето да го тествам. Търся нещо, което отговаря пак на тия същите мои си изисквания. Да ми върши работа, а не да ми изпъва нервичките.

    Отделно, че нямам никакво намерение да си променям навиците за ползуване на телефон. Първо, няма как да стане, дори и да реша, че искам. Второ, след месец и половина ще се пръкне още едно дребно, което познай колко ще прости на каквато. Шанса телефона да остане на масата и да бъде налапан, хвърлен, настъпан и за финал оповръщан с ябълково пюре е всичките 100%. Така, че тати и да варди и да не варди ... все тая

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
    Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...
    О това е доста крайно изказване. Мисля, че изобщо не си виждал съответният вид съответните Google play edition телефони. Повярвай ми - нямат нищо общо с "оригналите". Определено със тази серия показаха, че от "сериозните" фирми изобщо не знаят как да оптимизират Андроид и голяма, част от проблемите, които имат потребителите всъщност се дължат на това...

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
    Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...
    Не е баш така. Ако го сравним с Уиндоус, това е все едно да сравняваш чист уиндоус, с уиндоус със 100 приложения. Определено ще има разлика. И определено този с многото приложения ще е по-предлазположени към проблеми.

    Или пък с линукс. Да сравниш базова инсталация с примерно сървърна, където са пуснати 100 сървиза. Коя е по предразположена към проблеми?

    Остави коментар:


  • Стефан ERA
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...
    Специално при х ковъра има значение,защото започваш да разполагаш с 16гб рам за приложения,вместо 1гб при нерутнатите.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    В крайна сметка и двете са андроид. Това че едното е натурална версия, а другото е понапудрено, не променя същността.
    Модерен боклук, с уклон към вирус / троянски кон...

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    ...
    На Google play телефон виждал ли си го? Като стана дума... съобщението, което описваш лично аз никога не съм го виждал. Нито на Motorola-та, нито на Sony-то, нито на LG-то.

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Общо взето както се каза и по горе, андроид има една базова версия, която се слага на Нексусите, всичи други производители си го напудрят както на тях им харесва, пускат си каквито си искат сървиси, в това число и моторола.
    За мен андроида върши работа и работи безпроблемно. Това ми е мнението на база на 3 устроиства които се ползват в къщи. 2 xperii, и 1 Леново. 1 xperia е с 512 рам и се ползва от хлапе. В общи линии постоянно се свалятю игри, трият се старите и така...

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Това не е проблем с андроида ти... Проблема е в това, как хората направили телефона са нагласили да се задейства сензорите за близост (разбирай в общия случай front facing камерата) и допир... Същият проблем го има и за по-ранните iPhone-и. Въпрос на настройка.

    Забелязал съм, че доста често потребителите са склонни да винят операционната система за неща, които като цяло не зависят чак толкова от нея. За това и голяма част от Google Play Edition телефоните са толкова успешни. За съжаление заради проблема с китайците от Google трябваше да поспрат малко. Иначе самата идея на точно тази линия беше да "пляснат" през пръстите леко производителите точно заради тия изцепки...
    Добре де, Любимото ми съобщение за пукнал сервиз, съм го виждал не само на Моторолката. И на Самсунг, и на Нокия - от време на време си излиза точно когато пречи най-много. И за мен си е чисто Андроидска идиотщина и няма общо с хардуера. Да не говорим, че на средностатистическия усер като му изплющи едно съобщение 3 реда на инглиш, че той като го разбере ... айде нема нужда.
    Всъщност, от какъв зор хардуера да е виновен? ОК, това, че слушалката ми е прекалено тиха - добре. Обаче от там нататък? припаднал основен сървиз за мен си е чиста проба недоглеждане в софтуера. Неадекватната реакция за вадене на съобщение ВЪРХУ слайда за отговор - не недоглеждане, ами оттатък. Мирише ми, че някой си е цъкал топ и модал пропърти, без изобщо да си впряга зелената главица, че не винаги е добре да е чак толкова отгоре глупендерското съобщение. Освен това, като ти е толкова нужен тоя сервиз и като виждаш, че е пукнал - ми пиши в лога и го рестартирай. Ако не тръгне от 5 пъти - плясни едно съобщение на "щората", усера ако иска да си го гледа, без да му пречиш. И така нататък и така нататък.

    Пак казвам - за мен Андроида е сравнително добър опит да се докара някакво равновесие между възможности и безопасност. проблема е, че изобщо не са ми разтрябвали - нито възможностите, нито безопасността. Нито камарата недомислени шарении...

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Звъни ми един познат. Вдигам. Малко след като разговорът започна, чувам в слушалката сигнал свободно. Поглеждам дисплея, аз го набирам на друг негов телефон. Прекъснах всички разговори.
    Кога палавото ми ухо е успяло да влезе във фонбука и да го набере, не е ясно. Не си признава...
    .
    Това не е проблем с андроида ти... Проблема е в това, как хората направили телефона са нагласили да се задейства сензорите за близост (разбирай в общия случай front facing камерата) и допир... Същият проблем го има и за по-ранните iPhone-и. Въпрос на настройка.

    Забелязал съм, че доста често потребителите са склонни да винят операционната система за неща, които като цяло не зависят чак толкова от нея. За това и голяма част от Google Play Edition телефоните са толкова успешни. За съжаление заради проблема с китайците от Google трябваше да поспрат малко. Иначе самата идея на точно тази линия беше да "пляснат" през пръстите леко производителите точно заради тия изцепки...

    Остави коментар:


  • rdlegy
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    4.4 е доста по-лек от 4.2 и има нова рънтайм опция АРТ, която мисля, че в 4.4.4 вече е постоянно включена. Самата опция прави телефона по-бърз и това е най-простото обеснение. Като си намразил андроид си вземи нокиа лумиа хем просто, хем бързо и евтино. И да ви кажа не винаги къстъм рома е по-добър от оригиналния, дори и да е с по-нова андроид версия. Това съм го изпитал

    Остави коментар:


  • Glow
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Андроида го намразих покрай таблетите. Там си правих достатъчно ексерименти с всякакви модове, хакове, чувъркане къде трябва и къде не и така нататък. Преди време и аз се чудех, абе тия хора що мрънкат срещу Андроида? Хемороид бил, не знам си какво... че нали уж е леко моднат Линъкс? Е, изясни ми се
    На телефона като му тресна фекчъри ресет, единственото, което ще получа, е лапачка на батерия - изяжда я за около 7 часа. Като му наспирам всичко ненужно, изкарва 3 дни ... ако е решил да се зареди както трябва.

    Пак казвам, на мен лично ми трябва здрав телефон с камера и със светкавица. Не съм 13 годишна пикла, да се "чеквам" във всяка тоалетна, не чатя, от как се ожених и смс-и не пиша даже.
    Останалите "екстри" са ми също толкова ненужни (освен калкулатора) - на тия въшкави дисплеи, пдф-и ли да гледам, книга ли да чета, нет ли да ровя? Или да помъкна нещо със 7-8 инча дисплей? не съм навит.
    Андроида, според мен поне, е правен с една цел - да предпази средностатистическия потребител от самия него. И като цяло, задачата е изпълнена. което не значи, че ми харесва

    Ще поогледам на живо по-интересните предложения и каквото сабя покаже...
    Щом това са ти изискванията това я твоя телефон - http://www.digitalversus.com/mobile-...1296/test.html
    Имам такъв от 2007 и още го ползвам. Ето снимка правена с него - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05821.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5608435
    Един от малкото модели с xenon светкавица. Въпроса е само от къде ще го намериш

    Иначе за андроида, все едно говорим за различни неща. Моля таблет с андроид 4.2.2 (дето го ползвам за телефон) държи 4-5 дена без да го бърникам(на изчакване). Дребния телефон Xperia E с 4.2.1 държи 3 дена, без да се бърника. Xperiata си е със стоков firmware, без нищо спирано по него a Wifi не се изключва...

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X