Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ognqn
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Samsung s5610 отговаря на доста твои изисквания.Няма фенерче безжична мрежа.

    Остави коментар:


  • tef4o
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Слайдовете обикновено при мен изкарват по месец и половина максимум. Тия, с отварящ се капак - по два. Изключение: една Моторола преди години, която изкара 4-5 месеца и умря по време на последния ми ергенски запой. Виното не прощава на никаква електроника...
    Липсата на фенерче ми е сериозен недостатък. Налага ми се да го ползувам достаттчно често
    Сонито - снахата имаше такъв и беше доволна, но като че ли е малко дъртичък вече и не съм сигурен, че ще успея да намеря читав екземпляр. Признавам си, не бях го заглеждал.
    Айфона ... да, на жената 4-ката е все още в цветущо здраве, но май основната причина за това е, че го ползува именно жена ми, а не аз Колегата изръси една шапка пари за 5S и на първото изпускане дисплея цъфна. От 2 месеца се мрънкат по сервизите и все още си е сцепен, въпреки, че работи.

    Виж, за Соним-а просто не се сетих. Ако има шансове да изкара поне 2 години, нямам нищо против да изръся някой лев отгове. Ще го загледам по-внимателно.

    Остави коментар:


  • Иван Жоров
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
    Нокия 6500 слайд или Сони Ериксон к 800. Първия още го ползвам за "втори" телефон (ей че интересно ми се получи а втория е при дядовците и от замалко стана постоянно.
    И двата отговарят на 100 процента на изискванията ти. Сонито дори го намалях понякога, че е прекалено силен.
    Нокия 6500 слайд съм ползвал над 3 години и още е някъде вкъщи. Наистина невероятен телефон, предаде ме батерията накрая, но е здрав със съвсем леки огъвания по металния корпус и с изпилена от джобовете боя(моя е от боядисаните в черно). Недостатък - светкавицата не става за фенерче, светва за кратко при снимане. Също и малко развали снимките с времето, отначало бяха перфектни, после само добри. Още от както го купих си показваше един дефект който го имат всички - случваше се дисплея да изключи за секунда, но много много рядко. Мога да ти го подаря, ако е още вкъщи и ще трябва да му намериш батерия.

    Остави коментар:


  • maystor
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Взимай айфоня на жената, а тя .....

    Остави коментар:


  • Kalinkata
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Нокия 6500 слайд или Сони Ериксон к 800. Първия още го ползвам за "втори" телефон (ей че интересно ми се получи а втория е при дядовците и от замалко стана постоянно.
    И двата отговарят на 100 процента на изискванията ти. Сонито дори го намалях понякога, че е прекалено силен.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Малко в другата крайност но соним покрива всичко и за малко, аха да се включи и в последното изискване.
    Не зная, май имаше модели около тази цена но нямам впеатления от друго, освен от 5300.

    А за хемороида - напълно те разбирам!

    Остави коментар:


  • господин никой
    отговори
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Nokia 101 - имам личен опит с телефона, ползвам го като backup апарат. Отговаря на всичките ти изисквания и е само 65 лева.

    Остави коментар:


  • Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

    Всъщност въпроса е съвсем сериозен. Пускам отделна тема, тъй като изискванията ми са малко по-различни от тези, на които попаднах, ровейки из този подфорум.

    Иска се:
    1. НИКАКЪВ Андроид. Абсолютно. Ако ще да е на най-супер-хипер-турбо гъзарския хардуер, повече за Андроид не искам и да чуя. Възражения и убеждения НЕ се приемат.

    2. Задължително: добра чуваемост. твърде често се мотая в индустриална среда и ми е писнало да карам хората да ми повтарят по 3 пъти нещо, за да го чуя. Не съм глух, но с моя късмет, все попадам на едни такива ... тихи телефони... За сверка - айфона на жена ми го чувам отлично.

    3. Задължително: камера със светкавица. Не държа да е 100 гигапиксела, но все пак е желателно да си личи какво е снимано. Просто твърде често се налага да "погледна" някъде, където не мога да си завра главата и използувам телефона като помощно средство. Или да снимам нещо по някоя машина, преди да го разглобя. Спестява доста ядове в последствие

    4. Задължително: фенер. Повечето телефони със светкавица го имат като функция, но не всички.

    5. Задължително: да не е лесночуплив. Телефон, на който му се пръсва дисплея на 20 парчета от едно сядане върху него (75 кила съм, не тежа) - не, благодаря.
    Пример: иначе не лошите апарати на Самсунг, които са ми попадали. Телефон, дето ще се разпарчетоса от падане от един метър, също не го ща.

    6: Задължително: ако е без ОС, да има читав калкулатор, а не само умножение и деление. С тях и наум се справям.

    7. Много желателно: батерията да издържа поне 3 дена. Не ползувам нет през телефона, говоря под 1 час средно, снимам рядко, ГПС и да има не го включвам.

    В момента съм с една Моторола Дифай Мини, отговаря на някои от условията - много, ама наистина много здрав, влагоустойчив, прахоустойчив, има някаква камера с (изключително кьопава) светкавица. Дисплея все още е без сериозни драскотини, въпреки зверските условия на експлоатация. Тъч-скрийна е удивително устойчив на пот, вода, котки, масло, бензин и всичко останало, с което съм успявал да го изтормозя.
    Недостатъци: тъпия Андроид (а на въпросния телефон е доста по-тъп от средното и забива жестоко и често) ми скъса всички възможни нерви. Слушалката е тотална отврат и като ми звънне някой, основната част от разговора е "А? К'ВО? ".

    преди време бях останал почти доволен от една Нокия, не помня модела, нещо на 6 започваше. Убийствено здрава (метален корпус, остана с две леки драскотини от поне 200 падания отвисоко), всичко ОК, само дето освен крайно тихата слушалка имаше и още по-тихо позвъняване. Беше ми писнало да поглеждам през 2 минути дали не звъчни някой. Иначе се доближава максимално до това, което искам.

    Не държа да е тъч, а ако е тъч - да не го хваща шизофренията от какпка пот и да не се надира от две седмици по-сериозна експлоатация (пример: недоразумението Нокиа Аша с уж много устойчивото стъкло и с уж много коравия процесор. Скрап...). WiFi, браузъри, хотспоти, GPS - ако има добре, ако няма - още по-добре. Ако има неизклюваем плъгин за Фейсбук, Туитър или друга подобна простотия - вече го мразя и не го искам.

    Държа да има що-годе добър обхват, че някои от чисто "градските" телефони, а и някои от "всичкоустойчивите" изгубват покритие още щом загубя клетката от поглед.


    Цена: примерно до 400 кинта, без намеса на оператор или тарифен план. Знам, че за хубавото трябва да се плаща, но не съм фен да давам по 1500 лева на година за телефон. Факт, никой досега не ми е издържал повече, независимо от цената, класа и суперлативите в рекламните проспекти. Телефони от по 5 кинта също не искам - или нямат камера, или се трошат на първото падане.

    И една молба: пишете отзиви за телефони, с които имате личен опит. Рекламите мога да си ги чета и сам ... само дето вече силно не им вярвам.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X