Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми телефон ... поредна тема :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    То android си е linux, но пречупен през визията на google. android може да стане доста привлекателна os, но след root+flash на custom rom + дълга настроийка + доста четене за да знеш какво точно искаш да махнеш и какво точно да сложиш. ...
    Дето пречупен, ами направо счупен... Като се сбихме по-сериозно, успях да се оттърва от непрекъснатите напомняния на Фейсклюк (в който дори нямам акаунт!) и на чевръстите опити на Гугъл-простотиите да си копнат малко мрежа, което и беше причината да не съм го изхвърлил тоя телефон още на третия ден. Обаче нямам нито време, нито желание да чопля всеки файл в RC, пък и не само, за да се докараме до някакво по-приемливо разбирателство.

    Иначе от година минах окончателно на Линъкс от към лаптоп и таблет (друг, не андроидския) и съм щастлив и доволен. Да, и там има трески за дялане, но поне процеса на "дялане" не ми докарва нервна криза и желание да тествам колко е здрава най-близката стена
    Както и да е, това нямам връзка с темата.

    П.П. Само да спомена - телефона на Белата никак не е лош, дори бих го препоръчал, ако човек няма против Андроида. Бъзика за меренето няма общо със самия апарат.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Дето пречупен, ами направо счупен... Като се сбихме по-сериозно, успях да се оттърва от непрекъснатите напомняния на Фейсклюк (в който дори нямам акаунт!) и на чевръстите опити на Гугъл-простотиите да си копнат малко мрежа, което и беше причината да не съм го изхвърлил тоя телефон още на третия ден. Обаче нямам нито време, нито желание да чопля всеки файл в RC, пък и не само, за да се докараме до някакво по-приемливо разбирателство.

      Иначе от година минах окончателно на Линъкс от към лаптоп и таблет (друг, не андроидския) и съм щастлив и доволен. Да, и там има трески за дялане, но поне процеса на "дялане" не ми докарва нервна криза и желание да тествам колко е здрава най-близката стена
      Както и да е, това нямам връзка с темата.

      П.П. Само да спомена - телефона на Белата никак не е лош, дори бих го препоръчал, ако човек няма против Андроида. Бъзика за меренето няма общо със самия апарат.
      На доста от нещата поддържащи андроид може да им се сложи линукс - http://www.ubuntu.com/phone/ubuntu-for-android

      Иначе аз лично нямам оплаквания от андроид-а. Системата си е достатъчно надеждна и ако се ползва разумно си бачка. Ако я ползваш за "опитно зайче" нормално е в един момент да "даде фира", но то няма система дето ако я блъскаш с каквото ти падне, няма да се скапе в един момент, или поне да стане тежка и тромава...

      Коментар


      • #33
        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

        Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
        На доста от нещата поддържащи андроид може да им се сложи линукс - http://www.ubuntu.com/phone/ubuntu-for-android

        Иначе аз лично нямам оплаквания от андроид-а. Системата си е достатъчно надеждна и ако се ползва разумно си бачка. Ако я ползваш за "опитно зайче" нормално е в един момент да "даде фира", но то няма система дето ако я блъскаш с каквото ти падне, няма да се скапе в един момент, или поне да стане тежка и тромава...
        Телефона го ползувам за телефон. Единственото, което съм наритал, беше тъпия Фейс, щото ме дразни адски. И 2-3 гугъл сервиза, по същата причина. Просто нямам време да си играя за друго.
        Като качиш убунту на андроид, на практика си имаш ... Андроид. С интерфейс на Убунту. Системната част си е все същата, през все същия джава инджин и това, че става малко по-сговорчиво, на практика не значи нищо.

        Не ползувам нет, не ща ъпдейти, не искам Туитър, не гледам Ютуб и така нататък. Веднъж - дваж съм пускал GPS от любопитство и толкова. Единствено щракам по-начесто калкулатора и камерата. До там. Даже една MP3-ка нямам качена.
        Както и да е, поне засега съм приключил с Андроида. Може би, някога ще настъпи такв момент, че да ми хареса, но в близко бъдеще - едва ли.

        Виж, ако някой е решил за себе си, че Андроида не му пречи - в армс-а, за които спомена колегата Traun, има апарати които са наистина интересни, особено пък за цената си.
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #34
          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

          Много интересно. При положение, че ползваш камера и калкулатор, какво толкова се е провинил андроида, че си го намразил така. Ще ми е интересно да споделиш(не само на мен) както и устройатвото от което си недоволен.
          Лично аз на моято устроиство освен камерата и калкулатора имам купчина приложения като тапаталк, няколко игри, 3-4 навигации, 3-4 приложения за камери, и нямам оплаквания...

          Коментар


          • #35
            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

            Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
            Моето мнение на база ползване на Соним ХП 5300 3Г в продължение на 3 години на три континента в различни условие е - категорично НЕ за Соним.

            1. Камерата не струва
            2. Батерията със зор изкарва 15 дни.
            3. Телефона доста "забива", трябва отвертка за да се ресетне с вадене на батерията. Не е винаги удачно, особено ако работата Ви е спешна и важна (пожарникар, полицай, медик и т.н.)
            4.Обхвата не е по-силен от на другите телефони, както го хвалят.
            5. При разговор звука се чува силно, но със слабо качество.
            6. През първата година телефона посети сервиз за смяна на "кожата", панел ли как се води. Не може да рекламират телефон, който го мелят в миксер, слагат върху горещ котлон и го газят с джип върху камъни и кал, да струва една шапка пари, аз да разчитам на него и въпреки, че го пазя като очите си гумите по панела да се разлепят - много несериозно, много.
            Тъкмо щях да му препоръчвам сонима
            Един приятел си купи соном xp3, от официалният вносител доста пари даде за него. Като го видях не можах да повярвам "кожата"-както я наричаш беше отлепена, сякаш имаше въздушни балончета в нея!
            Аз спечелих една награда от форума, и взех соним 5300. Още като видях неговият и моят особенно на пипане (външно са почти еднакви) разбрахме от къде идват проблемите Явно има китайско и китайско......Моят стои като пластмасов, а неговият буквално гумиран!
            Мисля, че направих около година с моя:
            2м- под вода с часове (минерален басейн), минавал съм с Уаз и Тойота през него-няма и следа от това!-като нов си изглежда. Работя в много шумно и запрашено място (може да се каже, в най лошите условия за които може да се говори), с нокията където нямах обхват с него имам! - Не знам Ицо 4х4 от къде ги внасят, но имат голям разлика с тия които се продават по сйтове и официални вносители!
            Тефчо, ако иска може да го погледне и на живо . Иначе отговаря на всички изисквания което е посочил (даже надвишава някои)!
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #36
              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

              Моя Соним също бе гумиран.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #37
                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Много интересно. При положение, че ...
                текущия телефон съм го посочил още в началото - Дифай Мини. Адски корава от към корпус и дисплей машинка, но от там нататък - н'екъф ужас. Ако започна да пиша всичко, което ме дразни - отиде 2 часа... Не искам да чувам и виждам Андроид поне следващите 2 години.

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                Тъкмо щях да му препоръчвам сонима ...
                А така ... и сега на кого да вярвам? Марински, ще се чуем другата седмица (ако си тук де), да го погледна, че верно нататък се бях засилил. В смисъл XP5300.
                Малко ме плаши това за забиването ... даже хич не е малко.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #38
                  От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                  Единствения плюс на Соним и то на по-новите модели е че има хубав аксесоар. Не че е кой знае колко полезен, но има нещо като ПТТ (трупка) с дисплей и числа, т.е. хендс фрее един вид. Ако това се смята за плюс де, но считам, че е интересно.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                    Хм, моят 5300 за сега 2 месеца не е забивал никога.
                    Кара по петнайсетина дена наистина което ме устройва напълно.
                    Тъпият хемород го хранех в седмицата поняколко пъти.
                    Камерата по моите критерии е супер.
                    Аз не очаквам от него да прави снимки за албуми или за факинг бича а да снимам детайл или момент, който после да не се налага да хвърлям боб че да разпозная.
                    За вс. остало полвам фотоапарат.
                    С жипка не съм го газил та не зная.
                    Обаче определено говоря с него от асансьора и подземният паркинг от където виждам хора да се отказват доброволно.
                    Ама пъкго ползвам за плейване на музика през БТ слушалка.
                    Ммм,да кажем,че... става със забележки.
                    Абе всичко по отнишение на избора е малко индивидуално.
                    Зависи какви очаквания има.
                    Аз например предпочитах да платя наем за седмица-две преди да го купя но не намерих такава 0слуга.
                    Стрелях малко на сляпо но не съжалявам. Риска спечели в този случай.
                    За разлика от хемороидизираният катерпилър...
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #40
                      От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                      Мисля, че първият път, когато го написах не ме взе на сериозно... вземи си Nokia 101. Две сим карти (standby, но две), фенерче, радио, няма операционна система, изпускан многократно (бившата тъща, не аз) и все още работи, много ама наистина много прост за работа, няма нежен дисплей, който да се надраска или повреди и лесно се държи в джобовете (чантата, портмонето) с ключовете или монети, компактен размер - можеш да го прибереш навсякъде. Струва 65 лева. Тази година можеш да си купи шест например без много-много да го усетиш...

                      Няма камера...
                      Последно редактирано от господин никой; 01-09-14, 23:42. Причина: typo, смислова добавка и корекция...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        А така ... и сега на кого да вярвам? Марински, ще се чуем другата седмица (ако си тук де), да го погледна, че верно нататък се бях засилил. В смисъл XP5300.
                        Малко ме плаши това за забиването ... даже хич не е малко.
                        За вярването......явно е до късмет За забиване......за сега да чукна на дърво съм нямал нито един път!
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • #42
                          От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                          Мисля, че първият път, когато го написах не ме взе на сериозно... вземи си Nokia 101...
                          Напротив, видях го мнението. Даже го го имах въпросното 101. Камерата едно на ръка. Още на втория ден седнах в колата, както ми беше телефона в задния джоб и познай - панела се сцепи, дисплея се разтече. Обявиха ми цена за ремонт 50 кинта, щото не била гаранционна повредата. И замина в най-близкия кош. Така че здрав, здрав - колко да е здрав?

                          Причината сега да съм с тая измислена Моторола е, че три от предишните ми апарати са били на тая марка и трите са били изключително здрави механично. Такива неща като сядане върху тях, настъпване, ритане, изпускане - в най-лошия случай едва забелижима драскотина по корпуса и нищо повече. Единия все още го пазя даже и все още работи. И ако имаше каква да е камера, нямаше и да си помисля за друг, ама пусто няма Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                            Трябва "малко" да смениш навиците пич. И най-здравият ще се счупи, ако поне малко не го пазиш. Иначе да - старите Motorol-и наистина са най-здравите телефони, които можеш да се сетиш. Особено ако са сглобявани в Германия (или май Дания беше... не помня много добре) или Щатите. Въпроса е, че тези телефони са вече част от миналото. Можеш да се дразниш колкото си искаш - лично аз препсувах няколко пъти и си купих първият (втора генерация) iPhone. От тогава карам само на smartphon-и и съм решил, че по-разумното е да изградиш верните навици около тях. Има си предимства...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Напротив, видях го мнението. Даже го го имах въпросното 101. Камерата едно на ръка. Още на втория ден седнах в колата, както ми беше телефона в задния джоб и познай - панела се сцепи, дисплея се разтече. Обявиха ми цена за ремонт 50 кинта, щото не била гаранционна повредата. И замина в най-близкия кош. Така че здрав, здрав - колко да е здрав?

                              Причината сега да съм с тая измислена Моторола е, че три от предишните ми апарати са били на тая марка и трите са били изключително здрави механично. Такива неща като сядане върху тях, настъпване, ритане, изпускане - в най-лошия случай едва забелижима драскотина по корпуса и нищо повече. Единия все още го пазя даже и все още работи. И ако имаше каква да е камера, нямаше и да си помисля за друг, ама пусто няма Всъщност, той и сегашния ми е здрав колкото си иска, но с това забиване по три пъти на ден и глухата слушалка ми лази много яко по нервите. особено когато ми звънне някой и аха да вдигна, обаче вместо слайда виждам някое гениално съобщение от сорта на "Google play service just die, will you go fuck your self for a minute?" и ми коства сериозни усилия да не го тресна в най-близката стена.
                              Аз в момента търкалям един xcover 2 тия дни се заиграх и го флашнах с андроид 4.4.4 vanir. Много съм доволен вобще не съм му слагал google apps. Та ако ще го трескаш в стената може преди това да пробваш някакво такова упражнение мисля че ще има ефект.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Препоръчайте ми телефон ... поредна тема

                                Та с какво е по-добър 4.4 androida от 4.2 примерно? В къщи имаме 3 устройства 4.2.1 и другите са 4.2.2 на по година и нямам никакви проблеми...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X