Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бързо падане на батерия на смартфон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • asparuhov
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    за батерията да не коментирам.Моята издържа 30мин

    -------------------------

    Стоян https://www.ladiesworld.eu

    Остави коментар:


  • Gogo25
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Имам проблем с таблета като го пусна да се зарежда ми пише че батерията се изщоштява и трябва да го пусна да се зарежда
    Проблем номер две батерията ми пада бързо от какво може да ми пада бързо
    Като е на 100 процента за един час е на 20

    Остави коментар:


  • icpart
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    На мен батерията на една Нокиа се разду от голям саморязряд. Беше оставена в телефона който е неползван няколко месеца и после батерията се досещате е вече за боклука. Така че ако не ползвате даден телефон или електронно устройство с такива батерии ги вадете от него при съхранението защото рискувате батерията да сдаде багажа набързо.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    ВСИЧКИ батерии са опасни при късо съединение или презареждане, не само литиевите. Литиевите даже и защита имат, заради по-голямата енергийна плътност.

    И да, плоските батерии (и литиеви, и никел-нещо си) се надуват и това обикновено е знак, че умират.

    Остави коментар:


  • Tisho
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от константин трендафилов Преглед на мнение
    Здравейте
    Искам да попитам на един Самсунг 6112 който не е смартфон закупен преди около две години и осем месеца защо батерията се наду така ,че капака не може да се затвори и не държи повече ток от един ден.След зареждане с един кратък разговор и започват да му падат чертичките,преди държеше ток около пет - шест дена.
    Внимавайте с тези литиевойонни бомби...
    При късо или презареждане имат навика точно така да се надуват и да горят с пламък...

    Остави коментар:


  • Preslav Peychev
    отговори
    От: Re: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    обикновенно се надуват от презареждане
    И от мокрене.

    Остави коментар:


  • Daniel
    отговори
    Re: Бързо падане на батерия на смартфон

    Батерията е за смяна, обикновенно се надуват от презареждане но това се контролира от телефон.

    Остави коментар:


  • константин трендафилов
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Здравейте
    Искам да попитам на един Самсунг 6112 който не е смартфон закупен преди около две години и осем месеца защо батерията се наду така ,че капака не може да се затвори и не държи повече ток от един ден.След зареждане с един кратък разговор и започват да му падат чертичките,преди държеше ток около пет - шест дена.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
    Не е хубаво. Същото е и с лаптопите. Ако стоят постоянно със включено зарядно, а не на батерия, батерията се скапва.
    Не е съвсем така. Сега пиша на едно 5 годишно Леново Т серия. Денонощно е в контакта. На батерия кара поне 2 часа. Като ново караше 2.5.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dsc01210-small.jpg
Прегледи:3
Размер:26.1 КБ
ID:5412549Има и радикално решение. Показано е за не-смарт телефон, но става за всякакви. Може да се направи и естетично.

    Остави коментар:


  • mohera
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от venmin Преглед на мнение
    Значи от изписаното дотук разбирам че за да държи повече батерията или трябва да я сменя с нова с по - голям капацитет или да калибрирам тази но за да я калибрирам трябва да си руутна телефона което не ми се иска да правя защото губя гаранцията.Ако има други вариянти моля споделете ги тук.
    Ако искаш разгледай, питай в андроид форума колко държи батерията на тоя модел, май бях меркал и тема от сорта "колко ви държи батерията". Май най-добре да пробваш с нова батерия, ама според мен не се хвърляй на някакви менте киайци дето пише 3000 ампер час, че и нагоре . Преди да си вземеш подпитай тук там за конкретен магазин или сайт, че май доста ментаци има и незнаеш на какво ще попаднеш.
    Лошото че май като цяло са си скъпички батериите, пък и ако не попаднеш на читава е още по-кофти.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Калибрирането не подобрява капацитета на батерията. Нито повишава използваемия капацитет. Само прави показанието на измерителя по-точно.

    Остави коментар:


  • venmin
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Значи от изписаното дотук разбирам че за да държи повече батерията или трябва да я сменя с нова с по - голям капацитет или да калибрирам тази но за да я калибрирам трябва да си руутна телефона което не ми се иска да правя защото губя гаранцията.Ако има други вариянти моля споделете ги тук.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Вкаран е той акъл в системата, ама там има компромиси. При литиево-йонните най-тежкият компромис е живот срещу капацитет. При зареждането, ако се откажеш от последните 10% капацитет (т.е. заряд до 4.0 вместо до 4.2) печелиш около 80% допълнително живот - ама и мрънкане от потребителя. Пак същата работа с дозареждането - ако чакаш да стигне 80%, за да почнеш да зареждаш, някой ще изреве за ония 10 или 30 минути, които е изгубил. Толкова по-зле, ако си му извел индикатор за процентите. Следствие - и индикаторът нарочно лъже, и батерията излишно често се води до 4.2 волта (примерно - всеки път след падане до 97%).

    И после - на повечето лаптопи, зарядното е достатъчно мощно, за да захранва пущинята без помощ от батерията (споменах ли майката на Макбук?). На всичките телефони (освен стационарните GSM с база и слушалка) зарядното е нефелно и не ги може тия фокуси. Оттам и компромиси с критерия за край на заряда и презареждане, от което те щастливи не остават.

    ---
    Разбира се, човек обикновено си купува батерия, за да има ток като му трябва, а не да и слугува.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Бързо падане на батерия на смартфон

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Спарки, имаш превратна представа за литиево-йонните батерии.
    Някога за NiMH четох и се рових. За тия не съм, щото и да съм - все тая. Няма да си променя навиците. Впечатленията ми са чисто практически, при това статистически неиздържани.

    Имаш в предвид че да стоят заредени е по-зле отколкото да стоят празни, стига да не падат под 2.5 волта?

    Лаптопа - като е с кабел и зареди, спира да зарежда - има си и лампа за това. След примерно 2 часа работа на кабел, лампата така и не светва. И така до следващото пускане, когато се случва да светне за малко, но се случва и хич да не дозарежда. През останалото време си седи кротко в чантата, зареден догоре. Все ми се струва че ако не е имало консумация, не би трябвало да дозарежда поне докато не падне на 80%. Това ако е вкаран някакъв акъл в системата де.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X