Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на първи 3д принтер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на първи 3д принтер.

    Моля Ви за мнение. Anycubic или Ender 3 pro. Пълен начинаещ в 3d принтирането, с огромно желание за учене в тази сфера. Повече клоня ендер 3д про. Моля и за разяснения кое как и защо се прави, или линкове за четене. Всякаква помощ ще ми бъде много полезна. Обещавам да показвам и да казвам кое и какво съм научил

  • #2
    Правя си едни неща по разни ел.табла и сглобявам разни стойки,държачи и други подобни,и се чудя ,как производителите на шнайдер, легранд и т.н не правят такива неща фабрични, всъщност те ги правят,но съответната апаратура я класифицират като индустриална и умножават по 3 и нагоре.

    Та мислейки,гледайки и сравнявайки ,попадам на клипчета с тези 3 д принтери,и се чудя как съм оцелял до днес,без такава машина.....почвам да работя по въпроса...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      ............https://hardwarebg.com/forum/showthr...B8%D1%82%D0%B5

      https://www.forum.napravisam.bg/view...6087&start=580
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • bilbo27
        bilbo27 коментира
        Редактиране на коментар
        Не можах да закача линковете както трябва та затова са така. Поне аз тези двете ги следя от време на време.

    • #4
      Принтера е закупен миналата седмица. Anycubic mega zero v2. Направих доста измислици. Утре ще снимам принтера и сушилнята за филамент и продукцията.

      Коментар


      • #5
        Ender 3 v2!

        Идва с почти всички смислени ъпгрейди и повече ще се занимаваш с печатане вместо с модифициране. 2 часа събиране и настройки и после можеш да печаташ.

        210 долара с включена доставка от европейски склад! Толкова ми излезе между Коледа и нова година. Извъртях вече почти 700г PLA на него. И аз за електроника го взех. Твърди се че печатането на кутийки за платки е едно от честите приложения .

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Дай малко снимки на принтера и нещо направено от тебе с него?!

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Има ли от БГ магазин да се продава

        • brum
          brum коментира
          Редактиране на коментар
          Има го в Aliexpress. Складовете в Германия са с безплатна доставка за около седмица до България.

          Снимки - в нета бол. На изработени детайли ще кача по-късно.

      • #6
        Много съм бос по темата,та затова да ви питам-мога ли да си направя на това нещо малка пластмасова зъбчатка,колкото левче горе долу, и ако може как ще и вкарам размерите в машината,за да я изработи?
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #7
          Не ми става ясно,как се прави модела на примерно кутия,как задаваш размерите външен, вътрешен размер.

          Ако е нещо по сложно,гледам разни конусни преходници ...то това с молив на ръка ще ми е трудно да го скицирам.


          Същевременно,из нета срещам готови продукти разработени от други,само отваряш файла на нещото където си харесал и чакаш
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #8
            По стечение на обстоятелствата ми се наложи да усвоя работата с уж най-добрия модел на XYZ....

            За да започна, се наложи да изровя доста материал от нета, и следейки няколко канала на изтъкнати специалисти, категорично мога да препоръчам Ендер. Дори само заради ъпдейтите.

            При моите три машини, които си вървяха със софт за проектиране - много детски и на много интуитивно ниво, криво-ляво се получаваше това, което си замислил. след поредния ъпдейт се оказа, че с новия софт нищичко не може да се направи - пълно малоумие.

            За придобиване на общи познания, и задълбаване във всеки един аспект силно препоръчвам канала на Dmitry Sorkin в Тубата - много полезен, и за съжаление на незнаещите руски - на руски е..

            Как се проектира?

            Зависи какво се проектира - ако се проектират машинни елементи, най-доброто е Solid Works. Ако се проектират органични елементи - листа, ръце, крака, бръмбари и буболечки - Katya, както всъщност и всякакви програми за 3Д моделиране.
            Разучаването на двата принципно еднакви софта предполага малко повече от доста работа и време, но това е инвестиция в себе си. Пиратски решения и достъп, хм, да речем, се намират трудно.

            Идеята на крайния резултат е да се получи файл, който е разбираем за принтера - аз работя със файлове във формат .stl

            Този файл - нещото, което искаме да принтнем, трябва да се обработи в слайсър. Това е софт, който приготвя дадения детайл с настройки които са разбираеми за принтера - температура на печаащото легло, температура на екструдера, температура на първи слой, стъпка на подаване и още много неща, които приближават получената разпечатка до желаното. Руснаците много хвалят Cura, но има и доста други слайсъри.

            Всяка една настройка зависи от много фактори, така че съвети много трудно мога да давам.

            Опита е решаващия фактор.

            Естествено, има една доста обемиста база, където всеки, който се е задълбал да разпечати нещо интересно, е бил така добъл да сподели файла, и настройките, с които го е постигнал. Thikgivers.

            Успех на всички ентусиасти, и не се отчайвайте от първите резултати.
            Последно редактирано от Veni1; 07-02-21, 15:01.

            Коментар


            • #9
              Оказа се ,че почти всичко е измислено и го има направено от някой друг.Свалил съм десетки файлове на това което ми трябва.Почти всички файлове са със разширение .stl
              Само принтер няма засега!
              С коя програма се отваря най практично,уин 10 ги отваря с някакъв вграден софтуер.Да разбирам ли че тоя файл се копира на флашка и се бутва в принтера и той действа.Тоест няма директна връзка PC то Printer ...?Или някои имат.

              Как става настройката със дебелината на тела примерно (пластмасовия), във файла със детайла ли се задават тея неща,като температура и т.н ,или отделно

              Аз го разбирам така,настройваш си принтера със материала да работи читаво и бутваш файла и той принтира.Че има някакви фини настройки е ясно,но като цяло,файла с детайла ако те устройва като краен резултат ,не пипаш в него нищо?Прав ли съм или не.
              Последно редактирано от Roninn; 07-02-21, 20:23.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #10
                Каква е разликата между това 3D Принтер Creality Ender-3Х,Pro V2 и това Ender 3 v2 освен цената,питам понеже второто може да бъде от днес за утре при мен!
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #11
                  Не е кой знае колко голяма. Почти едно и също са. Малко може ли да напиша за проектиране и т.н. Първо една снимка от сега. Едно бухалче че в класът има ново дете и направих едно и за новото дете.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:686
Размер:387.8 КБ
ID:6705818

                  Коментар


                  • #12
                    Моделите аз лично си ги правя на Autocad Inventor. Ето ви 2 снимки на мой откачени модели.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.png
Прегледи:666
Размер:417.9 КБ
ID:6705830Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:673
Размер:395.8 КБ
ID:6705831

                    С размери със всичко. След това модела се екпортва в STL файл, който се зарежда в слайсващата програма. Ето и от слайсващата програма едно фото. Тази програма служи да преведе модела в код за принтера. Някакъв откачен G code - машинен код.
                    Тук може да се променят МНОГО ПАРАМЕТРИ. За щастие за моят принтер имам готови настройки за PLA и PETG / приблизителни разбира се/ Но може да не пипаш нищо и ще принтира много добре.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.png
Прегледи:664
Размер:203.4 КБ
ID:6705832
                    Аз използвам тази слайсваща програма защото ми допада. Искам да си принтирам това дескто органайзерче ама ще е утре. като настиснем Slice прави файла с кода за принтера. И после принтираме или с сд карта или с кабел.
                    Мога да ви напиша много за материалите, за леглата дали да са стъкло, магнитна подложка. Със без подгряване на леглото за подравняване и т.н. Разбрах и за доста от проблемите и решенията. Ако желате мога да напиша доста.

                    Коментар


                    • #13
                      Трябват ми почти същите планки като втората снмка,Г планката....Пиша от лаптопа...сега ще адна снимки и от телефона
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #14
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210205_144655.jpg
Прегледи:782
Размер:392.2 КБ
ID:6705880Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210203_171340.jpg Прегледи:0 Размер:311.2 КБ ID:6705872Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210125_172340.jpg Прегледи:0 Размер:92.6 КБ ID:6705873

                        Това са планките които искам да правя ,разбира се има още много варианти които за момента решавам със две равнини на 90 градуса което силно ме ограничава и същевременно губя адски много време
                        ,отделно тези планки масово се продават със отворе по диагонал ,и при монтаж не са в една равнина...тези от снимките са правилни,но трудно ги намирам и съм ги изкупил от големите вериги като баумакс,практикер и т.н Онзи ден пак закъсах за тях и обиколих магазините нямаше....

                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-02-07-22-54-45-531_com.viber.voip.jpg Прегледи:0 Размер:116.3 КБ ID:6705878 Тези ги има,но не ми вършат работа...

                        Та принтер би ми изработил точно каквото ми трябва
                        Последно редактирано от Roninn; 07-02-21, 21:58.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • stefsab
                          stefsab коментира
                          Редактиране на коментар
                          Май трябва да са метални, за да са проводими....
                          В ITT провери ли?

                      • #15
                        https://www.tinkercad.com/ такива неща можеш да си правиш директно в този сайт.

                        Малко за филамента.

                        PLA – класическият материал от био суровина. Високи твърдост на повърхността, коравина и якост на опън, но посредствена удароустойчивост. Малки до незначителни деформации. Температурната формоустойчивост поддържа само до около 55°С.

                        ABS – филаментът е убедителен със своята термоустойчивост, твърда недраскаема повърхност, висока коравина и здравина.

                        PETG – филаментът обединява положителните свойства на PLA и ABS. PETG е много устойчив, притежава висока ударна жилавост, устойчив е на атмосферни влияния и трудно запалим. PETG е устойчив и срещу много химикали като при това е все още лесен за печат. Малки до никакви деформации.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X