Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аналогични на това има във всеки втори български магазин. Тоя тип поялници не са нищо особено, независимо от конкретната "марка", която пише на кутията. Важно е човките да са читави.

    Ръчната помпа е тотално говно, според мен. Не конкретната, а още по дефиниция.

    Помисли за такова:


    МНОГО по-добър вариант. Откакто го имам се родих.

    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Е, то и изглежда много по-добре, ама кви пари е ?

  • Разглеждам всичко, което ще предложите, ама споделяйте и некви цифри, ако може.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • https://proskit-bg.eu/%D0%BF%D0%BE%D...B5-ss331b.html


      Моето е ей-такова:
      https://ksp-electronics.com/products...station-zd-915

      Имаше го и комбиниарно с поялник:
      https://hit-electronics.com/razpoyal...a-zd-917-10398

      Но съм скептичен към качествата му като поялник - захранването поне на разпочващия пистолет е импулсно и с вентилатор. Досадно е. Ако поялника ползва същото захранване, едва ли ще го изтърпя дълго. А разпояващия пистолет се ползва за кратко и се търпи, макар че пак дразни.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Добре изглеждат, а и с твоите фитбеци съм сигурен, че работят, но двата са пестин лева без дреболиите необходими с тях, които нямам.

        На мен ще ми трябва от дъжд на вятър, при това в хубаво време, а и първият кu® е за центровка, за да се намери точния за наличните дупки.

        Разбира се, благодарен съм за всичко, което ще (ми) покажете, защото през този век нямам никакъв опит с поялници за електроника.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Няма как да се съглася с точно това определение за помпата понеже която и да е си върши работата.
          Ако беше толкова зле да съм изхвърлил всичко и да си ползвам разпояващата станция за всичко.
          Никой не твърди, че работи по-добре от пистолет или станция.
          По-скоро са хвърени на вятъра много пари за инструмент, който да се ползва от дъжд на вятър....

          Всъщност нямам идея колко струва сега помпа, ако гони стотака ще трябва се съглася
          Ма не допускам ча па... Моята е от '90 хептен няма как да помня колко съм я платил!
          Ма тогава нямаше избор а станциите за разпояване струваха повече от хлопел гси или гоуф гти.
          Тоест напълно немислима безсмислица

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          И тогава в ЦУМ имаше поялник с круша. Точно където продаваха въпросното недоразумение.

          Помпа за разпояване на същата фирма, правеща ZD-915 струва 7,90. И разликата в цената даже е малка, за да отрази разликата във функционалността.

          Оплетка за разпояване работи категорично по-добре от помпа, по който се сетиш параметър.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Круша не съм ползвал никога ама винаги съм си мислил, че е за духане а не за смучене.
          Точно за него винаги съм бил на мнение, че е простотия. Помпата го събира все пак.
          И помпа не съм купувал от ЦУМ-а, моята е оргинал Hakko и не помня от къде е купувана.
          Чайниците по това време правеха основно кецове а не поялници и нямаше ментета.
          Оплетката е другият начин за който писах но едно си баба знае - едно си бае. Аз не мога с нея.

          На мен това долу ми ръчният инвентар, оплетката заради теб и Ицо я купих от комет и почти веднага я метнах в кашона "гъши хуйни и т@шаци"
          Така и не намерих чар в този аборигенски метод



      • Разпояващ пистолет струва колкото струва, заради вакуумната помпа. Това е положението. Но пък реално върши работа, за разлика от ръчната помпа горе, която си е жива мъка. Подозирам че след някои и друг месец ще струва още повече.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Сигурен съм, че е така, но едва ли ще ми трябва повече от 10 пъти в годината.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Точно за такива цели в Комет има механични помпи.
          И не само в Комет но там са гарантирано добри и скъпички.
          Има и др. конвенционални методи за разпояване, коментирани са вече.
          Но аз си ползвам механичната помпа и само в редки случаи вкл. разпояваща станция.
          В повечето не стигам до нея.

          Та поне за мен тя е далеч от задължителен инструмент, особено за хоби!

      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Портокали, малини...
        Прекалено на сериозно взеха да ги приемат хората.
        Наскоро и случайно обърнах внимание на цената за последният малинак - 200кинта ?!?
        Имам няколко малинки pi3, супер работа вършат и никакви проблеми ама струваха под 100лв.
        Ясно, че и сиренето тогава не беше колкото сега ама 200лв за такава простотия няма да дам.
        То и да искам е проблем щото даже ги няма.
        Еб@си!
        Ментета почти утроиха цени.

        Реална поръчка, изпълнена и доставена:


        тук трябваше да има картинка на поръчка от али за портокалче 512, Н3 за 13 и нещо долара доставено, ама слагането на картинки в този форум е станало приключение.

        Сега под $31 с доставка не го намирам. Вярно, вече wifi не е опция, а стандарт.

        Оригинална малина за 200 лева е твърде много. Аз разлика в качеството не намирам, за мен е твърде вероятно портокалите и малините да излизат от една линия.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Deleted
          Последно редактирано от Esper; 20-04-22, 02:19. Причина: Дублаж

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Като гледам проблемите все още ги има.
          Тези с платформата, не с плодовете и зеленчуците.
          Последно редактирано от Esper; 20-04-22, 02:21. Причина: Дублаж

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          200лв ги намирам за нелепо много и аз няма да ги платя.
          Без оглед дали е малина, портокал или краставица.
          Освен ако е за бизнес и някой друг ще го плаща.
      • This reply by bokomo has been deleted by sparkybg

        моля да се изтрие - дублиран пост

      • Имам намерение да поръчам още един комплект човки конкретно от тук:

        https://pine64.com/product/pinecil-s...tip-set-gross/

        Писна ми да се мъча със стоковото "шило" пък напоследък взех да ползвам този поялник по-активно.
        И то основно заради хуйесби type C захранването, която става все по-масово и популярно.
        В началото никак не ми хареса как изглеждаше човката с поялника но въпреки това и до момента си работи без кофти следи.
        Не ми е удобна заради профила но определено по нищо не отстъпва на моладжийските Мiniware с които дойде преди години TS100.

        Комюнити цената директно от сайта на Pine e без еквивалент.
        Ако нещо не са променили от лани доставката до UK е към 10 факинг бритиш песос.
        Въпреки нея пак си остава дъ бест!
        Както и поялника им въпреки мненията тук, че е неудобен и сакат за работа.

        БТВ ся видях, че "пуснали" подобрена v2 версия на поялника - вече 80 "свещи"

        https://pine64.com/product/pinecil-s...oldering-iron/

        Бабата са си емали тия, чупят ми отвсякъде статистиката, че хубавите работи са с паре!!!
        Враг усраине

        Коментар


        • Правя едно уточнение относно поръчките от официалният сайт на боровата гора (Pine64).
          И се отнася за всичко там, не само за поялници!

          Да, цените са по-ниски от други места, които продават техни продукти но има особеност.

          А тя е, че при поръчка над 160$ цената за доставка става твърдо 30$ а не около 10$.
          Също така над 240$ рязко започват да отказват шипинг поне до UK.
          Предполагам така индиректно филтрират комерсиални поръчки, знам ли.

          Вероятно няма да е проблем големи поръчки да се разделят.
          Групирането от няколко човека, както сме в момента 4 се обезмисля.
          Враг усраине

          Коментар


          • Ако не са тия неудобни батериини поялници направо се е закъсало
            Днес запалих и велера ей така от носталгия.
            Замислих се, че откакто имам TS-a в раница и чайниското хако на масата истински поялник не съм палил.
            От години не съм се сещал за велера!

            Това на снимката е добрият стар TS100 захранен с Omni 20+
            Тези 2 неща много рядко излизат от раницата, те са може би най-потентната комбинация за мобилна поялна станция.
            Омничардж-а може да ми струваше колкото един нук но в течение на времето се убедих, си струва всяка една стотинка.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1316.jpeg
Прегледи:229
Размер:926.6 КБ
ID:6944219

            Шишарки за съжаление не дойдоха, след нова година може да се пречупя и да опитам нова поръчка.
            Актуалната им версия изглежда супер машинка, вече сравнима с ТС-а по-горе ама при последната поръчка ми вързаха тенекия!
            Враг усраине

            Коментар


            • Клещите хващат окото...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От соца са, тоест без паре.
                Най якия модел и даже не са нащърбени

                Шлосерите едно време се бъзикаха, че за жичкаджията клещите универсал са единственият инструмент.
                Заместват всичко, от чук до пинцети!
                И беха напълно прави
                Враг усраине

                Коментар


                • Дойдоха някаки 100 кинта във формат подаръчен ваучер и ги засилих отново към PINE store.
                  От където дошли натам и отишли един вид.
                  След НГ ОТНОВО очаквам един брой поялник Pine64 v2.
                  Тоя път е реално, дори имам снимка от джиджи-биджи че ундурмата вече е пристигнала на шибаният остров.

                  На тия "горски" артикули още не съм тествал реално накрайниците.
                  Почти съм сигурен, че разликата ще бъде голяма точно колкото китайското "ХАКО" и истинското.
                  Китайска мента.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ей , се не обади да ти пратя пари значи …..

                • Сто лева не стигат за два.
                  Всъщност 100лв по бегли наблюдения около последните празници масово не са достатъчни даже за 1 количка в прод-зеленчука.
                  Според мен повечето ги стоварят в кенефа за по-малко от седмица.

                  Даже китайски поялник ще “живее” повече!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240119_185057.jpg Прегледи:0 Размер:379.4 КБ ID:6952216 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20240119_185025.jpg Прегледи:0 Размер:531.0 КБ ID:6952217



                    ​​​​Незнам колко вече време си работя с тези,никакви забележки ...днес си викам ,я да сложа нова човка на единия...и то е видно.....ей ви на менте жило хако.

                    Сега погледнах от кога точно , ги ползвам тези поялници...ми 4 години и месец ще стане.
                    Последно редактирано от Roninn; 19-01-24, 18:00.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X