Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ардуино и как всичко е възможно.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ардуино и как всичко е възможно.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Ардуиното върви със всевъзможна периферия, която се закача без поялник, с библиотеки за хиляди неща и с общност от ентусиасти и разработчици.
    https://www.stm32duino.com/

    Не е като да няма и тонове други. И библиотеки, и среди за разработване, хардуер и т.н. Да, иска малко повече напъване докато избереш конкретно и подкараш, но и предлага значително повече възможности, производителност и т.н.

    Ардуиното, пак със всичките си положителности, често създава и кофти навици, ако някой ден решиш че не ти е достатъчно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Ардуино и как всичко е възможно.

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...Ардуиното, пак със всичките си положителности, често създава и кофти навици, ако някой ден решиш че не ти е достатъчно.
      Така е, създава лоши навици. Можеш да се развеселиш като погледнеш какво се продава е ибей като "arduino voltage sensor".
      Трогателно е когато не откриеш библиотеки точно като за твоят случай.
      Накрая като теглиш чертата, се оказва е нито хардуерът ти е наред, нито имаш представа как бачка, нито софтуерът ти е както трябва, а ти нямаш идея какво е това което гледаш на екрана.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #33
        От: Ардуино и как всичко е възможно.

        Ако използваш ардуиното за нещо различно от прототип или единична бройка изделие за лично ползване - закъсваш.

        Коментар


        • #34
          От: Ардуино и как всичко е възможно.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Познай що се казва "...дуино".

          Коментар


          • #35
            От: Ардуино и как всичко е възможно.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Основното качество на коя да е промишлена разработка, за индустрията, трябва ........
            Колега не съм казал ,че ще продавам.
            Скъпо ми се вижда защото в това което се продава за СС (селскостопанска , не друго)техника в България винаги се слага поне 1000% печалба.
            Остави тия неща дет си ги писал като дилър на нещо си - не са важни минал съм през почти всички марки световно известни без Джондир , ама не вярвам дилърите им в БГ да са по стока от другите измекяри.

            Казах всичко ще се слага тук , безплатно.
            Който иска може да опита . Ще давам съвети ако мога - и то безплатно.
            Не съм казал че е произведено , проверено и лицензирано - затова е и безплатно .
            Отворена платформа. Всеки добавя каквото може. И ползват всички.
            Аз правя нещо за себе си и ще споделя всичко .
            После ако работи или не работи коректно ще поправям или ще поправяме заедно .

            Еврейски работи няма да има.

            Поздрави на лиценза.

            Коментар


            • #36
              От: Ардуино и как всичко е възможно.

              Нищо не стои на едно място. И Гугъл са започнали в гараж. Човек веднъж като направи нещо работещо и ако това нещо работи добре, рано или късно се появява някой, готов да плати за него. Да приемем, че тоя момент дойде ако не утре, то другата седмица. Ардуиното става ли за база, върху която да се гради нещо, от което могат да се изкарват пари? Около това ми се въреше мисълта, а не около лицензите...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Ардуино и как всичко е възможно.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ....
                И Гугъл са започнали в гараж...
                Купили ябълка (плод), лъснали са го и са го продали. Купили 2 ябълки (плод) и т.н.

                Верно ли верваш?

                Коментар


                • #38
                  От: Ардуино и как всичко е възможно.

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Купили ябълка (плод), лъснали са го и са го продали. Купили 2 ябълки (плод) и т.н.

                  Верно ли верваш?
                  Повечето големи ИТ фирми са почнали в гаражен мащаб. Рогцата после им порастват.

                  Конкретно Ябълките - запазени са първите им произведения и те имат явен гаражен привкус.

                  В цивилизацията това е възможно. Това че ТУК почти няма как да се получи, защото срещу тебе са партийните куфарчета и мутрите, е друг въпрос.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ардуино и как всичко е възможно.

                    В тази индустрия може. И още как! Изобщо за всичко, чиито основен пазар не е БГ, може.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ардуино и как всичко е възможно.

                      Хубаво е пусналият темата да има предвид, че автомобилната електроника въпреки че уж пак е електроника като в "телевизора", всъщност е доста различна от нея. И изискванията към нея са по-различни.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ардуино и как всичко е възможно.

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Купили ябълка (плод), лъснали са го и са го продали. Купили 2 ябълки (плод) и т.н.

                        Верно ли верваш?
                        Аз, да.
                        https://about.google/intl/en/our-story/

                        Когато започна да изпитвам съмнения, отварям https://google.com и търся.
                        Или https://maps.google.com и гледам.

                        Еврейска им работа...


                        Коментар


                        • #42
                          От: Ардуино и как всичко е възможно.

                          Не е точно по темата за автономна работа на комбайн. Но я да помоля за малко помощ. Преди време с Arduino uno и един Bluetooth модул си направих палене на колата посредством телефона. За целта с помощта на MIT APP Invertor си направих едно приложение . То има опция да се свърже с блутут устройства с които телефона е сдвоен, да отключи колата , да заключи колата и да я запали и изгаси. Проблема е именно , че заради блутута с който управлявам Arduino UNO съм доста ограничен в разстоянието от което мога да паля и гася колата. В момента използвам следния код :
                          Код:
                           void setup() {
                          Serial.begin(9600);
                           pinMode(8, OUTPUT);
                           pinMode(9, OUTPUT);
                           pinMode(10, OUTPUT);
                           pinMode(11, OUTPUT);
                           pinMode(12, OUTPUT);
                           }
                           
                          
                          void loop() {
                           
                           if(Serial.available()>0)
                             {    
                                char data= Serial.read();
                                switch(data)
                                {
                                  case '1': digitalWrite(8, HIGH);
                                  delay(750);  
                                  digitalWrite(8, LOW);
                                  digitalWrite(10, HIGH);
                                  break;
                                  case '2': digitalWrite(10, LOW);
                                  delay(750);
                                  digitalWrite(9, HIGH);
                                  delay(750); 
                                  digitalWrite(9, LOW);
                                 
                                  break;
                                  case '3': digitalWrite(12, HIGH);
                                  delay(750);
                                  digitalWrite(11, HIGH);
                                  delay(750); 
                                  digitalWrite(11, LOW);
                                  delay(30000); 
                                  digitalWrite(12, LOW);
                                 
                                 
                                 
                                  break;
                                 
                                  default : break;
                                }
                                Serial.println(data);
                             }
                             delay(50);
                          }

                          С времето му намерих доста неща които да променя , и сега чакам ново Arduino с WiFi с идеята да увелича разстоянието, от което го да контролирам. И реших да променя нещата , които съм открил като недостатъци. Първото нещо е времето в което бутоните за отключване, заключване и палене/гасене са натиснати ( в момента са настроени на 0.75сек но времето е много мисля да го намаля на 0.25сек или 0.50) . Ще намаля времето на симулация , че спирачката е натисната от 30сек на 20сек . В момента има 3 случая:
                          1 случай : при натискане на бутон отключване от телефона се изпраща до Arduino Uno "1" което задейства следнито. Отключва се колата и се дава на контакт.
                          2 случай : при натискане на бутон заключване от телефона се изпраща до Arduino Uno "2" което задейства следното. Изключва контакта и заключва колата.
                          3 случай: при натискане на бутона старт/стоп от телефона се изпраща до Arduino Uno "3" .Тогава натиска старт/стоп бутона и спирачката, като държи спирачката натисната 30 секунди.
                          Искам да добавя 4-ти случай с който да разделя паленето и гасенето на колата в две отделни функции. С това нямам проблем но ми се иска в 4-те функции да вкарам и функцията ""ïf" . Идеята ми е при натискане на отключване и палене и двата бутона да могат да дадат колата на контакт, но да следят дали тя вече не е на контакт и ако е да не правят нищо. Аналогично и при заключване и гасене с махането на контакта. Обаче не можах да намеря информация как да го накарам да не прави нищо. Идеята ми е да пробвам със следното:
                          Код:
                          char data= Serial.read();
                                switch(data)
                                {
                                  case '1': digitalWrite(8, HIGH);  // press unlock button
                                  delay(500);                       // standby 500ms
                                  digitalWrite(8, LOW);             //release unlock button 
                                  if (pinmode10==HIGH) {
                                   DO NOTHING } 
                                  else digitalWrite(10, HIGH); //connect key card
                                  break;
                          Ако има някой , който е по на ти с Ардуино нека драсне как точно става това да се обърна към съответния пин и според състоянието му да модула да не прави нищо или да направи нещо ?
                          Последно редактирано от sparkybg; 02-06-19, 16:24.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ардуино и как всичко е възможно.

                            Ако използваш тага за код:

                            Код:
                            a + b = c;
                            кодът който си постнал ще е в по-четим вид.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ардуино и как всичко е възможно.

                              Убийте ме с камъни на площада но таг за код не намирам.
                              А някакви предложение какъв е правилния начин да кажа на Arduino-то "Do nothing" ?
                              И трябва ли преди командата "ÏF" да вмъкна команда с която Arduino-то да провери състоянието на съответния PIN
                              8State = digitalRead(;

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ардуино и как всичко е възможно.

                                Хм... Винаги съм смятал, че на съвременен автомобил не трябва да пипаш кабелите...
                                Не става ли Ардуиното да комуникира през CAN, LIN и т.н. за да подава правилните команди (и да слуша състояния), вместо да се опъват кабели?
                                И друго - ESP8266 би трябвало да върши доста по-успешно работата - по-компактно, има Wifi и т.н..
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X