Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
    После идва въпросът как да изкараш сигнала от компа към DAC-a..
    Почти всички компове имат SPDIF, той не е ли по-добре от USB?

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Напълно си прав с въпроса - аз толкова задълбах в жанра, че напълно съм изключил от размислите варианта с вградена аудио карта.

      Както и на повечето въпроси в дебилната безбрежна зона, наречена "хайфизъм" или "аудиофилство", отговорът е "зависи".
      SPDIF изходът на средняшка аудио-карта ще звучи по-лошо от смислено направен асинхронен USB интерфейс, и обратното. И оптиката, и коаксиалният SPDIF имат предимства и минуси и един спрямо друг и спрямо USB. Теоретичният (засега, понеже няма много такива файлове за слушане) технически плюс на USB-то е поддръжката на всички възможни формати до 384 кХц/32 бита.

      За моите нужди заложих сега на USB интерфейса - за да не мисля каква точно аудио карта е набил производителят в изходния компютър и да мога свободно да сменям хардуер, операционна система и плеър при желание. За съжаление (или за добро), съживяването на ретро DAC-a засега удря на камък, така че отивам към комплектация с нов българо-американски DAC, който поддържа всички налични за момента формати.
      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Мека („ламБова") топлина

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:1 Размер:237.5 КБ ID:5776466

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:1 Размер:408.8 КБ ID:5776467

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:3.jpg Прегледи:1 Размер:248.0 КБ ID:5776468

        Весели празници на всички
        Последно редактирано от emanuilis; 04-06-23, 20:24.
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Поздрав на всички ламБаджии и не само.
          Видях, че доста хора си търсят бюджетни дакчета и пускам един китайски, на който само трябва да му се сменят прехвърлящите кондери и да му се монтират читави чинчове за да запее много приятно.
          https://www.ebay.co.uk/itm/1pcs-New-...Y/182082564030
          Поръчал съм няколко броя такива за приятели и всички са много доволни. Включително и аз съм с такъв за сега на работния ми компютър.
          Поздрави.

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Докладвам.

            Работи си, нямам проблеми откакто смених потенциометъра за усилване с чисто нов.

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20181129_231836.jpg Прегледи:1 Размер:143.8 КБ ID:5804127

            Последно редактирано от emanuilis; 04-06-23, 20:23.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Много добър Далай Лама релакс клип!Това показва удовлетворението от ремонтирания усилвател сигурно....?!?!Поздрави!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Все още без допълнителни забележки.
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Гаранцията отдавна е изтекла...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Как минава времето, не и за „ламБите"...
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • Има пребогат избор от всякаква музика във FLAC, но магнитите не винаги сработват от раз, понякога трябва да се опитва по няколко пъти през ден-два.После идва въпросът как да изкараш сигнала от компа към DAC-a. Проблемите на конвертиране на данни от USB порта към аудио поток са многобройни, опциите да си ги решиш - също, ама това е съвсем отделна тема.

                      Коментар


                      • Бях забравил за тая тема. Емо, бачка ли техниката?
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • Да, благодаря Мисля да си купя 1-2 резервни лампи, за всеки случай.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • veskov
                            veskov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Докторе, лампи има, но скоро гледах някъде цени в уса на подбрани двойки, та си мисля, че ти е добра идеята за подобна инвестиция. Спомени

                        • Извинявам се на Д-р Емо, че му ползвам темата но какво по-добро място от това да попитам дали мога да разчитам на някой да сподели флак файлове.

                          Търся цели дискографии от коите ще си оставя само любимите парчета и т.н.

                          Има ли желаещи да споделят огромни масиви с флак музика, начина на споделяне ще е през дропбокс(клауд) или някакви други начини, примерно през сФТП или торент или нещо такова, според който както може или чрез насочване към съществуващи линкове?

                          В Руския рутракер има всичко или почти всичко, ето защо и питам тук за нешата, които не намирам там.

                          П.П. май имаше такава тема ама не се сещам къде е или може би се заблуждавам?
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • Още свири.

                            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:viber_image_2023-06-04_21-03-27-039.jpg Прегледи:0 Размер:206.2 КБ ID:6926128
                            Последно редактирано от emanuilis; 04-06-23, 20:22.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • Хвалиш ли се, оплакваш ли се?
                              Майтапя се...
                              Доволен ли си от техниката? Покрива ли все още нуждите и очакванията?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X