От: С ферибот до Италия.
Ааа, с кемпер е друга работа! Някои от компаниите (ама кои - нямам представа сега - трябва търсене) предлагат открити "паркинги" на по-високите палуби за кемперите и пътуващите с тях с постоянен достъп (защото, както може би ти стана ясно, долните палуби, където са коли/мотори/камиони се заключват и херметизират). Там си има удобства за къмпиране - ток, вода...
Не съм ползвал такива екстри - само съм ги гледал и завиждал...
Хубавото (може обаче и да има трудности, заради това...) е че сте избрали low season.
Обява
Свий
Няма добавени обяви.
С ферибот до Италия.
Свий
X
-
От: С ферибот до Италия.
Ще пътуваме за удоволствие и с кемпер. Но не ми е ясно как се "къмпингува" на ферибот. Мъчих се да чета от разни онлайн сайтове, но не можах да "чекна" "къмпинг" при онлйн резервация на билет. Цените бяха нещо от рода на 70-80 евро за 1 възрастен и около 100 евро за кемпера.
Как да се докопам до такива "тънки" цени каквито пишат колегите и то извън сезона?
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Пътуването повече от 12-14 часа с ферибот, едва ли ще ти се види кратко, особено ако си сам.
За другото, напълно съгласен.
Спален чувал , надуваема възглавница, кръстословици и хладилната раничка със сандвичи и бири са били винаги с мен.
Напоследък предлагат и платен безжичен нет, така че и малко чат и сърфинг, убиват време.
В натоварените сезони е трудно да си намериш къде да се опънеш, та съм спал и на палубата при хубаво време, но в такива сезони си намираш някое диванче и си ти.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
За такива пътувания (ден, ден и половина ми се виждат кратки на мен), ако са бюджетни е добре да си вземеш с тебе на борда одеяло/спален чувал/шалте или дюшек, както и храна/вода/безалкохолно/бирички/уиски и т.н, може и интересна книга. Ако има добра компания, може и да не доскучее.
Но пък ако пътуваш сам, си прави сметка да не се претоварваш и да ти е лесно да обикаляш по палубите.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Ще кажа, че пътуването на по-дълги курсове без каюта може да бъде страшно уморително и ужасно отегчително.
Миналото лято, поради изчерпани билети до Бриндизи и Бари за три-четири дни напред, ми се наложи да пътувам Игуменица-Анкона. Отделно от високата базова цена на билетите и за автомобил и за пътник (без кабина), пътуването отне от 8,30 вечерта, до почти 13 часа на другия ден. Няма такава досада.
Цените на кабините са меко казано "безумни".
Пътуването от Игуменица до Бриндизи, което е и най-близкия курс трае средно 8 часа и кабина почти не е нужна. Защото докато вечеряш и пиеш едно-две и то станало никое време. И сутринта те будят рано, че кораба пристига след половин час.
Цените са поносими. Сега не ми се рови за стари билети, но средната цена за лек автомобил е около 30 евро и пак средната за пътник на палубата е 10 евро в едната посока. Ако резервираш и връщане във фиксирана дата, мисля намалението беше от порядъка на 30%.
Когато отидеш на пристанището, можеш да си купиш и в двете посоки, ако знаеш на коя дата пътуваш обратно. През този сезон е абсолютно невъзможно да няма билети. В такъв ненатоварен сезон, и мисля съм го споменавал напред в темата, често около час след потеглянето на кораба, обявяват, че има свободни кабини и цените са наполовина.
За легло съм плащал директно на рецепцията двайсетина евро, мисля.
За пътуване Гърция-Италия, всички ферибботи са вечер. За Бриндизи или Бари около 23 часа, за Анкона по-рано около 19-20 часа.
Затова, аз винаги тръгвах от Дупница след като обядвам. И без да бърза човек, се стига няколко часа по-рано и има време за по бира или кафе на крайбрежната, както и да си купи човек билет.
Н адявам се, да съм бил полезен.
Имам някъде телефона на една от агенциите в Игуменица, бих го потърсил. Човекът говореше перфектен италиански, до степен да ме обърка че не е грък. Толкова ми стигаше, но предполагам и английски говори.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Аз взех ферито от Дубровник до Анкона ,нещо не ми се влизаше в Албания преди .
Може да има и от Дубровник до твойте дестинации.
Беше 100€ на човек в каюта.Имаше хора на вътрешна палуба прекараха нощта на разни дивани мисля за по 40€.Последно редактирано от Иво Томов; 22-02-17, 18:44.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Някои ферита предлагат "къмпингуване", но май е само за кемпери.. всички останали трябва да се разкарат от гаражните палуби.
На ферито никой не те задължава къде да седиш - ходиш, спиш, седиш където ти е кеф.
Аз също не разбирам защо точно албания... ако се притесняваш от стачки - отваряш гугъл мапс, пускаш трафика и ако има задръствания по пътя ги заобикаляш. За билети - ако не хванеш някаква оферта, на място цените са същите.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Миналото лято планувах такава разходка.
Но разходите ме отказаха. Ферибот 200Е, магистрални такси, винетки и тн обратно италия до бг - 200Е Заедно с бензина минава 500Е
Знам че с колата е най-хубаво ама много скъпо излиза. Историческите градове са супер неудобни за коли, никакво място за паркиране. Това означава наемане на квартира в кварталите и обикаляне с автобус.
След тези сметки, харесах няколко града и направих пътуването със самолет - Май ще трябва да го пусана в пътеписи.
София- Пиза Ryanair, Болония-София wizair- За 3 човека точно 90Е или 180 бгн
Това е наполовина от ферибота.
Супер важно за Италия. Цените са страшно плаващи. Всичко трябва да е планирано точно и платено онлине предварително .
Пример. Билет автобус Флоренция- Болония. Един ден предварително през интернет- 6-9Е, на спирката от шофьор - 60Е
Музей Уфици предварително през официалния сайт -8Е + 4Е резервация, (до 18г само 4Е), на място 30-45Е и се чака 2-3 часа на опашка.
Така че направи си сметката много добре.
Избери точно какво исакш да видиш- посетиш и ще помагаме.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнениеАми не, не знам, но и албанците поназнайват ингилизки и до сега само 2 пъти съм ходил в Албания и съм се разбирал за всичко. Ако някой не знае вика някой по-млад, който да превежда. А освен това и десетопръстната система върши работа.
И на ферибота може ли да се остане през нощта в автомобила или задължително трябва да се стои прав или седнал в пътническия салон, т.е. трябва ли да наемам и каюта?
В автомобила не може да се остане. По това време не мисля че има проблеми да пътуваш през Игуменица.Доколкото знам стачките засягат само вътрешните линии. Каютата според мен е неоправдано скъпа но това си е въпрос на гледна точка.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Ами не, не знам, но и албанците поназнайват ингилизки и до сега само 2 пъти съм ходил в Албания и съм се разбирал за всичко. Ако някой не знае вика някой по-млад, който да превежда. А освен това и десетопръстната система върши работа.Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнениеАма ти действително ли знаеш албански?
И на ферибота може ли да се остане през нощта в автомобила или задължително трябва да се стои прав или седнал в пътническия салон, т.е. трябва ли да наемам и каюта?
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Ама ти действително ли знаеш албански?Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнениеДа не се получи на място да няма места или да е по-скъп отколкото онлайн както е в Италия м/у континент и островите?
..
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Никой не написа нищо кои места са интересни за да ги посетя.
Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнениеЗа стачките не мога да кажа нищо. Знам само, че за десетки пътувания в интервал от 13 години, никога не съм си купувал предварително билет и единствения път, когато не съм намерил, беше лани през август, когато се прибираха всички гастрабайтери за Германия. Преспах там и заминах на следващия ден.Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнениеПрез този сезон е близко до мъртвило. Няколко коли и десетки тирове.
А цените онлайн и на място едни и същи ли са?
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
За стачките не мога да кажа нищо. Знам само, че за десетки пътувания в интервал от 13 години, никога не съм си купувал предварително билет и единствения път, когато не съм намерил, беше лани през август, когато се прибираха всички гастрабайтери за Германия. Преспах там и заминах на следващия ден.
През този сезон е близко до мъртвило. Няколко коли и десетки тирове.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
Да не се получи на място да няма места или да е по-скъп отколкото онлайн както е в Италия м/у континент и островите?Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнениеМакедония - Струмица Охрид
Албания - Елбасан - Драч.
Ако се оправяш с албанския - може и на място да си купиш билет
Да, пътувах от Саранда до къщи през Гърция и стигнах бързо, но приятел на мой приятели с предварително купен билет е бил блокиран на 2 пъти по пътя от стачки и е изпуснал ферибота, като е отишъл вече е нямало билети и за следващата и по-следващата вечер заради други изпуснали ферито и се е принудил да отиде до ДрачПоследно редактирано от s_s1; 21-02-17, 20:52.
Остави коментар:
-
От: С ферибот до Италия.
По това време на годината, не се сещам да има някакви проблеми с намирането на места от Игуменица.
Не съм запознат с цените от Албания, но едва ли ще е по-евтино от Игуменица-Бриндизи. Взима се за 8 часа и става и без кабина на всяка цена.
Не съм сигурен също, но по-спомен от и до Албания пътуват само до Бари и Анкона.
Не съм сигурен и за разстоянието и състоянието на пътната мрежа до Дурасу.
До Игуменица е магистрала и се пътува леко.
Това са моите пет ст'инки, но ако пътуването е чисто екскурзиантско, не пречи да се опита и през Албания.
Остави коментар:
Активност за темата
Свий
Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.
Най-много потребители онлайн 117,215 в 10:38 на 20-06-26.
Остави коментар: