Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

    Лятото ще водя децата до Рованиеми да се здрависат с Дядо Коледа, мисля и някоя ножка да купя на място от Мартиини. Сега, като се прибирах, снимах коловозите на нашата улица, но не стана хубава снимката - не си личеше добре различната зърненост на асфалта.

    П.П. Ето тук има снимки, от които да добиете представа https://www.google.com/search?biw=12...mg.4t3ekPkF3a4
    Последно редактирано от NovemberCharlie; 14-05-19, 20:12.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #17
      От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

      Споделеното преживяване е супер и PR-a e супер, но марката Nоkian е единствената марка чиито продукти съм виждал, как се разпадат на колите ни - даже бях пускал снимки в някоя от другите теми за гуми. Так че имайте го на ум, когато ги сипете със суперлативи!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Лятото ще водя децата до Рованиеми да се здрависат с Дядо Коледа, мисля и някоя ножка да купя на място от Мартиини. Сега, като се прибирах, снимах коловозите на нашата улица, но не стана хубава снимката - не си личеше добре различната зърненост на асфалта.

        П.П. Ето тук има снимки, от които да добиете представа https://www.google.com/search?biw=12...mg.4t3ekPkF3a4
        И каде видя такива пътища и коловози във Финландия????


        Паджеро 2.8Д ,Ауди а3 1,9 куатро

        Коментар


        • #19
          От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

          На много места. Що? Следващия път ще снимам.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #20
            От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

            Първоначално публикуван от iv4o1983 Преглед на мнение
            И каде видя такива пътища и коловози във Финландия????
            Има има, и то много.
            И там последните години асфалтират само коловозите.
            Предполагам заради финансови причини. По-рано целите пътища оправяха наново.
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #21
              От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

              Много добър разказ! Веци, какви са ти били старите гуми с които сравняваш нокиана, предполагам гудрич АТ ? Гледам че шарката е много подобна на hankook dynapro at , също се появиха и китайски копия на тази шарка. И от ханкука и от китайските има добри отзиви във форума.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #22
                От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Благодаря на всички!

                Твърдя каквото знам със сигурност, затова как е там през лятото да кажа направо, нямам идея...
                Попаднах в Хелсинки преди години в средата на май месец. Казаха ми, че времето е топло, като за сезона, по моя преценка не бе по-топло от времето на Черни връх в първата половина на Април. Почти всички автомобили, или със сигурност 2/3 от тях в града бяха с гуми с шипове, при липса на сняг. През май месец. Поснимах и се прибрах.

                Страхотен разказ, Венци. Помисли да попишеш пътеписи и малко travel photography.

                Коментар


                • #23
                  От: Зад полярният кръг, „Белият ад“ или до Нокиан и обратно…

                  Коловози "санирани" миналото лято. Сега преасфалтират цялото шосе - 3 ленти в посока.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190518_174109(0).jpg
Прегледи:1
Размер:488.5 КБ
ID:5814214
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #24
                    Привет.
                    Понеже съм живял малко по- на изток и на север от Ивало, т.е. в Мурманск (Русия) бих искал да споделя някои неща по темата :
                    - Обикновенно зимата зад полярния кръг е полярна нощ (слънцето не изгрява), така че северното сияние се вижда навсякъде, но ако района е планински е по-интересно (в планината има повече движение на въздушните пластове). Колкото по- на север толкова по-добре. Тези 10 най-дори места са туристически хубав прийом. То само по себе си е толкова красиво, че като го видиш решаваш че това е най-доброто (едва ли някой е обиколил 10-те топ места )
                    - Тестването на гуми на полигона и това, което сте виждали на клипчета като въртене, дрифт с бясна скрост и т.н. няма общо с градско (ежедневно) шофиране. Комуналните служби се справят много добре и често асфалта е чист и шиповете не са уместни. Ако се налага да караш извън града или малко встрани ... о, да ... това е.
                    - В тон със статията, NOKIAN е номер едно на север, цената обаче също, много ги хвалят, но доколкото остах с впечатление (без да провервяам конкретно) доста по-скъпи.
                    - Аз също в София и района зимата карам с Нокиан, но тук цената е съпоставима с най-хвалените марки;
                    - Задължително е да имаш на автомобила обозначение (бял тригълник с червен кант и буква Ш в средата) ако караш гуми с шипове, не съм сигурен каква точно информация носи (т.е кому е нужна). Лятото обаче масово също карат с шипове, предполагм иносват старите гуми. Също така карат и с едни пластмасови оранжево бели колчета закатени вертикално на колите/бусовете/джиповете.
                    - Видях как на две години се преасфалтира цялато платно, не само коловозите.

                    Поздрави.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X