Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размотаване из Белгия и наблизо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Размотаване из Белгия

    Дам... и наистина е така. Просто не си нацелил. Избягвай трипълите.
    Duvel, Wesmalle, Chimay и Leffe. Търсиш някое Blonde и ще ти хареса, ако не си фен на тежкото пиво.

    Коментар


    • #17
      От: Размотаване из Белгия

      Отбелязвам си - да пробвам непременно трипълите

      Коментар


      • #18
        От: Размотаване из Белгия

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Дам... и наистина е така. Просто не си нацелил. Избягвай трипълите.
        Duvel, Wesmalle, Chimay и Leffe. Търсиш някое Blonde и ще ти хареса, ако не си фен на тежкото пиво.
        То само тези се продават масово по магазините.
        Наливната бира по заведенията определено е доста по хубава.

        Аз повече харесвам немските вайс бири и затова тази много си я уважавам :



        Около 2 палета кенчета съм изсмукал вече

        Да се моторизирам и ще тръгна по абатствата , да тествам техните бири.

        Коментар


        • #19
          От: Размотаване из Белгия

          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
          То само тези се продават масово по магазините.
          Наливната бира по заведенията определено е доста по хубава.

          Аз повече харесвам немските вайс бири и затова тази много си я уважавам :



          Около 2 палета кенчета съм изсмукал вече

          Да се моторизирам и ще тръгна по абатствата , да тествам техните бири.
          Maitre trapiste!Ако тръгнеш да ги обикаляш , околосветско ще ти се види малко по време
          Немските вайс са белгийските блонд , демек светло пиво.
          Бъдете в добро здраве и кондиция , навсякъде има хубави места за посещение!
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Размотаване из Белгия

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            ...Немските вайс са белгийските блонд...
            Ми... не са. Като люботел на бири от сорта на Krombacher, Budweiser, мога да кажа че светлото Leffe например няма нищо общо като "философия" на вкуса с нито една немска бира която съм пил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Размотаване из Белгия

              Не бих казал. Не съм много разбирач, но нефилтрираната бира е се води вайс, бяла , Weißbier (Немски),witbier (холандски), bière blanche (френски) или wheat beer (Английски).

              А блонд-а си е чисто светло пиво.

              Но да, да сме живи, да сме здрави, пък все ще ги опитам повечето

              Коментар


              • #22
                От: Размотаване из Белгия

                Става за мотор.

                На мен ми харесва трипел.

                Коментар


                • #23
                  От: Размотаване из Белгия

                  Благодаря за споделеното. Приятен разказ и хубави снимки. Очакваме продължение.
                  А за бирата още един глас за Leffe. Не съм ходил никога в Белгия, но Leffe от време на време си купувам от Бг. Хубава, но много скъпа за 330 мл. Ходихме със съпругата ми в едно заведение да вечеряме в талия и забелязах, че поддържат асортимент от повече от 90 различни бири в наличност. След опитване на 4-5 различни, аз се спрях на белгийската Leffe във светлия вариант, а съпругата ми на местната Birra Moretti.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Размотаване из Белгия

                    За апострофите и бирите!
                    На непрозрачните бири в Белгия им казват ambré , без значение от blonde , или brune.Технологията е направена от някакви монаси и се състои в обиране на пяната от материала и преваряването му.
                    По този начин едрите частици падат на дъното , а малките остават в напитката и носят вкуса и аромата на материала.
                    Траписти им казват на производителите на нефилтрирани бири.От създателите на технологията ,монаси от Лиеж.
                    А споровете как да се казва приличащ си продукт не са за тази тема.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Размотаване из Белгия

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      .....Немските вайс са белгийските блонд , демек светло пиво....
                      Това в чашата,като го гледам е Hefeweizen(пък може и да не е) и няма общо със светлото пиво.Наздраве!
                      Последно редактирано от Krelion; 27-02-19, 23:21. Причина: скоби
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Размотаване из Белгия

                        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                        Това в чашата,като го гледам е Hefeweizen и няма общо със светлото пиво.Наздраве!
                        И ти да си жив и здрав!
                        Ма да ти пратя един линк и да четеш как , защо и . н. разлики в имената , претенциите...на диуретичната напитка

                        https://fr.wikipedia.org/wiki/Bi%C3%A8re_sp%C3%A9ciale
                        https://fr.wikipedia.org/wiki/Bi%C3%A8re_blanche
                        А , на мътните , без значение от окраската , пикачите , т.е. пиячите на бира им викат тука Елефан , или по име
                        Последно редактирано от jeko47; 27-02-19, 23:35.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Размотаване из Белгия

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          И ти да си жив и здрав!
                          Ма да ти пратя един линк и да четеш как , защо и . н. разлики в имената , претенциите...на диуретичната напитка

                          https://fr.wikipedia.org/wiki/Bi%C3%A8re_sp%C3%A9ciale
                          https://fr.wikipedia.org/wiki/Bi%C3%A8re_blanche
                          А , на мътните , без значение от окраската , пикачите , т.е. пиячите на бира им викат тука Елефан , или по име
                          Както казва един приятел "Това е тежка тема.. за на маса, не по интернет"

                          Ще трябва да се "бистри" на място

                          Коментар


                          • #28
                            От: Размотаване из Белгия

                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Размотаване из Белгия

                              Имах картинки от един музей на бирата, ма се ебава нешо сервьоря ,или сервитьорката
                              До тук бех
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Размотаване из Белгия

                                Почивните дни се разходих до едно шато дето ми е в махалата.

                                Chateau de La Hulpe - https://goo.gl/maps/XH9X2pGiERy

                                Представлява огромен парк с хубава сграда. Организират всякакви събития. Парка е чист, поддържан и безплатен.

                                Има и малка френска градина.


















































































































                                Беше студено и ветровито затова го разгледах много набързо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X