Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    да де! Проблема е че глобата е до голяма степен неправомерна,но пак се оказва,че неможе да се обжалва,защото държавата ги закриля!
    Буса ми е заключен=губя пари! .....може да отнеме 8-10 месеца
    Ако платя = се съгласявам = немога да обжалвам!
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #62
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Трябва ти компетентен адвокат в Австрия.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Ако се събира принудително глобата (примерно от нашия нап) не се изплаща на наложолата я страна, ако не е над определена сума (няколко хиляди). Нищо чудно поради тази причина и те да си правят врътки с цел пълнене на бюджети и да тормозят хората да плащат на място.

        Коментар


        • #64
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          Тормозят хорицата само от Австрия до Турция? Що така...

          Коментар


          • #65
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            ...Спряха ме ,гавриха се с мен , обясниха ми както винаги,че съм човек от трети свят и съм безправен...
            Това е интересно. Обясни, моля, по-подробно гаврата, обяснението, че си от третия свят и това, че си без права.

            Коментар


            • #66
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
              да де! Проблема е че глобата е до голяма степен неправомерна,но пак се оказва,че неможе да се обжалва,защото държавата ги закриля!
              Буса ми е заключен=губя пари! .....може да отнеме 8-10 месеца
              Ако платя = се съгласявам = немога да обжалвам!
              С всичките ми уважения, ако говориш на немски, както пишеш на български - какво очакваш?
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #67
                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                [QUOTE=Борислав Ангелов;3343342]Винаги се изумявам, как ... И когато съда, румънската или австрийската полиция те търси ще те открие лесно.
                Дано да съм бил от полза.
                [/QUOTE
                Верно беше от полза.Съдът ще го открие , щото го търси румънската полиция.Ебаси смеха!
                А , че нашият нов другар шикалкави за неразбрания знак...Ка па ти не мина през акъла , що ли сал за тебе има место за паркиране баш тука ,а.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #68
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                  да де! Проблема е че глобата е до голяма степен неправомерна,но пак се оказва,че неможе да се обжалва,защото държавата ги закриля!...
                  Mммм...няма необжалваеми наказания. Но ми е интересно как обжалваш глоба за претоварване- ще им търсиш стикер на кантара ли? Скъпо начинание, особено при цените на тамошните айдукати
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    Общо взето - май сме отвикнали да поемаме отговорност за действията си...
                    Знаеш, че извършваш нарушение, и се надяваш да минеш метър...
                    Е не си минал - това, че дадена държава държи на спазване на законите на нейна територия едва ли прави действията неправомерни..
                    Поне от обяснението разбирам, че колегата неправомерно си е претоварил МПС-то...
                    Също така предполагам, че просто не са разрешили продължаване на движението с даденото нарушение и до плащане на глобата.. Не би ме учудило ако в закона им има вариант/вратичка да могат по своя преценка да изискват незабавно плащане.
                    А отношението към нашенците донякъде го разбирам - когато натрапчиво срещаш хора от даден район, всичките от които - 'тарикати', които ти обясняват 'че у нас не е така', навярно първата ти реакция би било да гледаш на тази група по-внимателно и стриктно, за да им обясниш в края на краищата 'че у нас е така'...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      P.S. Не че нещо, но погледнах в австрийския закон, често се мотая през държавата.

                      § 102 KFG(12) e). За претоварване, всъщност за цяла редица нарушения тамошните катаджии имат право ако сметнат за необходимо да спрат автомобила на място(ако искат и да вземат ключовете)докато не отпадне причината за спирането. Демек трябвало е да разтовари/претовари, за да го пуснат да продължи.
                      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                        Всъщност е напълно логично МПС с претоварена ос да бъде спряно от движение и изведено от пътната мрежа, поне докато оста е претоварена.

                        Размера на глобата е много неприятен, но австрийците пазят пътищата и конкуренцията.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Общо взето - май сме отвикнали да поемаме отговорност
                          А отношението към нашенците донякъде го разбирам - когато натрапчиво срещаш хора от даден район, всичките от които - 'тарикати', които ти обясняват 'че у нас не е така', навярно първата ти реакция би било да гледаш на тази група по-внимателно и стриктно, за да им обясниш в края на краищата 'че у нас е така'...
                          Българин и вина ,отговорност,ред и законност -няма как да се "съберат" в изречение. ТЯ "Държавата" е преди всичко ред,законност... Къде е българската държава,че да искаме от българите подобни "добродетели". Разбираме ,че има и друга държавност, когато ударим в чуждия "камък" и почваме с хленченето.
                          Преди години, пътувах с камионите и ме впечатли,как разпасаните източно европейски и турски шофьори стават примерни в Европа............и как никой не ти губи времето в непровокирани проверки.
                          Оправя само "сопата" и нищо друго. Като си плати хитреца за изхвърлен през прозореца боклук, след това "духа тиквата" от километри ,търси кошчето!!!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                            Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                            С всичките ми уважения, ако говориш на немски, както пишеш на български - какво очакваш?
                            Не разбирам,какъв точно проблем имаш с писането ми? Учител по форумно писане ли си или просто от хората,които обичат проста информация,да я разточат до 17 листа писане?
                            Колкото до немския,те са длъжни да говорят английски или да ми осигурят преводач. Това е поредната им свинщина - щом незнаеш немски, неможеш да караш по техните пътища.
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                              Не дават да си вземеш камиона,дори ако го претовариш! Остава със заключен волан,докато не платиш глобата. Действието се развива в Събота следобяд и в случая трябва да остана до Вторник да изчакам да дойдат парите,без да имам с какво да се движа или право да се прибера с камиона до БГ и платя от там
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                                Колега, ако имаше кредитна карта нямаше да ти откават. Проверено е. Аз съм плащал там в Австрия така, така,че не си търси оправданията. В германия един поляк така се оправдаваше и накрая дойде негов приятел с кредитна карта и му плати глобата от над 5.000 Евро, инъче стоиш докато си платиш. След като сме такава държава, няма и да имат спогодба с нас.
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X