Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Адрес за кореспонденция, постоянен и настоящ адрес, са три съвсем различни неща, нямащи почти нищо общо помежду си.
    То "честитките" нямат нищо общо с кореспонденцията. Остават постоянен и настоящ адрес.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #47
      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      .... Ибо в същата тая страна примерно откриването на банкова сметка е свързано задължително с изпращане на картата по пощата, няма вариант да си я получиш директно в банката....
      А па у наше село (демек у нашта банка) - на абарот . Секи требе лично да отиде у банката да си получи картата , срещу личен подпис .
      Тва за протокола де . Иначе за адреса - ясно : ако се прайш на умрела лисица( тЕрикат , по модерно му ) - риска си е твой .
      Ако мине - мине . Ако не мине - иде Гагич . Нема лабаво !
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        ...не е и пречка да махнеш табелката на вратата на апартамента си, да махнеш пощенската кутия, че и номера на сградата, че и табелата с името на улицата - справка т.нар. кв. "Горни Лозенец" в София в участъка между ул. "Дж.Баучер", "Козяк" и "Черни връх"
        Някой живее ли там и/или да е ходил скоро (ама без GPS) ? Всички табелки с имена на улици и номера на сгради поне доскоро бяха премахнати. Контингентът обитатели на новите сгради бил такъв, разправят, или мутри, страхуващи се да не ги свитне някой "пред къщи" или набълбукали се "ипотекари", укриващи се от призовки...
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

          Та за глобата в Австрия. Не знам австрийците но Германците си търсят глобите вече в България през съд.

          Чичо Гугъл казва това.

          http://www.osstz.com/reshenia/ND/201...7/05121317.htm

          Имах глоба от Италия и я платих - не съм горд с това. В Италия това е бизнес за общините с техните ZTL зони и всякакви знаци с камери за улица за автобуси и т.н.
          Аз се измъкнах от ZTL - а се наденах на път само за автобуси и то в 7,00 часа сутринта.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #50
            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            ...Ибо в същата тая страна примерно откриването на банкова сметка е свързано задължително с изпращане на картата по пощата, няма вариант да си я получиш директно в банката...
            Ай де, бе. Аз досега банкова карта по поща не съм получавал. Винаги в банката.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #51
              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

              Първоначално публикуван от Coleonyx Преглед на мнение
              Благодаря за птговора. И аз предполагам че за по голяма сума ще се процедира по друг начин...
              Правилно предполагаш. Сумата е 70+ евро включително разходите за трансграничното събиране. Или поне така беше, когато съм се интересувал, преди около две-три години.

              Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
              Ай де, бе. Аз досега банкова карта по поща не съм получавал. Винаги в банката.
              Аде де. Защото страната е друга
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #52
                Хайде и от мен 5 стинки , ако си я закъсАл и глобата е много пари за теб в настоящия момент - трай си....Ако можеш да си го позволиш - плати си. Това го казвам от камбанарията на личен опит. За протокола имам глоба от Австрия за 180 евро , която поради финансов статус не платих...тогава.Моля поста ми да не се счита като подстрекателство към неспазване на правилата и т.н. Поздрави и успех в борбата срещу системата.

                По темата : имам две писма на Български и подкана за плащане от 2013г. Ако не - затвор 14 дни ....ами не съм плащАл и не съм лежал, минавАл съм през Австрия след случката към десетина пъти . В тази връзка гледах да съм с достатъчно налични еврА. Да, имам и бас ,че до една година ще ме "обуят" от бялата държава - да , ама - не. Системата функционира мноооого бавно даже и на запад от Калотина.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-07-18, 07:01.
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • #53
                  От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  Ай де, бе. Аз досега банкова карта по поща не съм получавал. Винаги в банката.
                  Банковите ми карти-само по поща на адрес.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                    Поне десетина пъти досега,само в офис на банката ОББ .
                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Банковите ми карти-само по поща на адрес.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                      Като живеещ от 18 години и нещо в Германия Ви съветвам да си платите глобата, защото тук хлабаво няма.Нещо повече, веднъж аз паркирах неправилно в Цюрих и както Швейцария не е уж в ЕС така ме намериха на адреса ми в Германия и ми посочиха банковата си сметка (на полицията на Цюрих) в немска банка в евро. Влязаох със съяия въпрос "да плащам ли" в един немски форум и един германец беше писал,че точно като мен се скатал, не платил 40 франка глоба за неправилно паркиране, след което последвало писмо на адреса му с 1 предупревдение от 450 франка, след 1 месец ве4е били 2500 франка и накрая му писали,че хванат ли го в Швейцария някъде властите го чака пандиз и ще бачка на определена тарифа,докато не си изработи всичко. Този германец до живот ще е персона нон грата в Швейцария. Пита се в задачата, дали и аз искам да съм така, заради 26 Евро (40 франка по тогавашния курс) и отговорът беше лесен - преведох веднага парите. А за това,че НАП ще ви догони в БГ не се и съмнявайте. От 2014 година има сключено споразумение с БГ, ш което се казва,че от ЕС претенциите се предявяват към НАП, а НАП си ги иска на местно ниво чрез елементарното запориране на заплата, сметки и др. Един приятел така изпищя наскоро,защото работил 2011г. с някакви поляци в Мюнхен и се оказа,че те не му били направили данъчната декларация,която ако реши той сам трябва да направи или да обяви, че не иска да я прави, ако не е женен и няма деца (класа 1). Той обаче в небрано лозе, и от 2500 Евро предполагаеми невнесени данъци плюс 1000 лихва и 500 за обработка на документи, търсене по адреса,който уж е обявил за кореспонденция, му се натрупал сега един "джак пот" от 4500 вро и НАП му запорирали заплатата и докато не плати 9.000 лева той и семейството му междувременно с 2 деца ще ядат спагети с кетчуп.
                      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                      Тел: +359 887 847261

                      Коментар


                      • #56
                        От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Поне десетина пъти досега,само в офис на банката ОББ .
                        Явно не си разбрал, че не става въпрос за БГ.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                          Аз да питам тогава в тази връзка.....Щом като имат система за събиране на тези глоби,защо не ни пускат да продължим,докато не платим? На мен се случи в Събота на 7.7.2018 . Спряха ме ,гавриха се с мен , обясниха ми както винаги,че съм човек от трети свят и съм безправен ,след което ми заключиха волана на буса и ме оставиха в една ливада 4 дни без вода и храна! Основното оправдание за действията им беше,че немога да продължа да карам ,защото такава спогодба имат само с Германия за плащане в 14 дни срок,а на нас докато не ни вземели парите - нямало да ни пуснат да мръднем! Селски шерифи с държавна закрила,които се гаврят с нас както си пожелаят и ни карат да се чувстваме като боклуци ,а вие ми говорете за Европа и некви си равни права
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                            Аз да питам тогава в тази връзка.....Щом като имат система за събиране на тези глоби,защо не ни пускат да продължим,докато не платим? На мен се случи в Събота на 7.7.2018 . Спряха ме ,гавриха се с мен , обясниха ми както винаги,че съм човек от трети свят и съм безправен ,след което ми заключиха волана на буса и ме оставиха в една ливада 4 дни без вода и храна! Основното оправдание за действията им беше,че немога да продължа да карам ,защото такава спогодба имат само с Германия за плащане в 14 дни срок,а на нас докато не ни вземели парите - нямало да ни пуснат да мръднем! Селски шерифи с държавна закрила,които се гаврят с нас както си пожелаят и ни карат да се чувстваме като боклуци ,а вие ми говорете за Европа и некви си равни права
                            Това в коя държава става?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                              Австрия , Алгтенбах
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Вдигнаха ми колата с паяк във Виена - 274 € - какво ако не платя?

                                Система може да има, но и тя не е безупречна.
                                За да си вземат парите, трябва все пак ти да ги платиш, та било то и през НАП, или както са те намерили там в България.
                                А като те хващат да караш бус, очевидно бачкаш извън страната, може и въобще да не живееш в България, и възможността да си вземат някак парите, отива много напред във времето и става все по-малко вероятна.
                                Ако си с лична кола на твое име, и с български номера, е по-вероятно да си вземат парите.
                                Освен това, явно си има някои глоби, които за неместни хора се плащат на място.
                                Мен лично също са ме глобявали на място, с камион на немска фирма, на немски аутобан. От друга страна, са ми пращали глоба и на българския адрес, за друго нарушение(със снимка), със същия камион(намират адреса чрез работодателя).
                                Плащал съм си винаги всичко, да ми е мирна главата.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X