Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прибиране от Германия с новозакупена кола.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Мисля че не е чак толкова фатално да вземеш винетка за Унгария и в Австрия или Унгария, както и да зареждаш в Унгария. И аз избягвах, но като плащаш с карта, няма как да те ударят съществено с курса...
    Поне 10-15 пъти съм минавал през Унгария и всеки път не им работи POS-а за плащане с карта. А ако нямаш форинти, както често ми се случва, курса в Евро е неприемлив колкото на обменно бюро "Карънси интернешънъл ексченч" на Терминал 1 в София, демек съвсем неприемлив.

    Така, че предварителното купуване на винетка за Унгария си струва.
    Също, допреди време не вярвах (за прехвалената немска нафта), но по скромни наблюдения, дизела там няма общо с останалия между там и тук.

    Коментар


    • #17
      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Търговеца е споменал че номерата ще са около 70 евро за седмица. Така ли е, и този манифест на българската граница има ли го още?
      Номерата които ти трябват са червени , те са за международни пътешествия . За целта колата е задължително да има валиден тюф . Вариантите са за 15 дни или месец , за 15 дни ще ти струват около 180 евро . Възможно е да имаш проблем с получаването на номера , заради данъка , декларация за местен адрес и банкова сметка - не навсякъде ги искат . Заради това ти писах да ги вземе търговеца номерата . На платформа според локацията в Германия до Варна взимат между 400 и 600 евро . На ход ще ти е същото , + риска от аварии и глоби .

      Коментар


      • #18
        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Прощавай че така офтопик, ама знам за случаи тая кола да те остави насред път. Вземаш котка в чувал, и очакваш да измине колко там хиляди км.
        Автовоз не е ли оферта? За мое лично инфо питам.
        Риска винаги го има. Трудна работа с автовоз, хептен не знам какво ще ми докарат.

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        За навигация - нищо повече от гугъл карти не ти трябва, стига да имаш наличен интернет. Не тегли кой-знае какво като информация, съответно и цената няма да е велика.
        Това картите от Андроида нали. Никога не съм гледал дали имат търсене по адреси и рутиране. Навигация ще ми трябва само за градовете в Германия, останалия път го знам. Мисля все пак да мина през Румъния с транзитни номера защото сърбите са ми въртели едно време най-различни номера и им нямам доверие.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #19
          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

          за какво ви е навигация в Сърбия??? Магистрала е от край до край... То даже и в Румъния вече е почти излишна...
          Навигацията е нужна да си намериш автокъщата и хотела, а след това да излезеш до магистралата...

          Винетките ги купувам на бензиностанция, защото по границите обикновено не може да се плаща с карта...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

            КОлега, само да си знаеш, набуташ ли се като мене да излезеш от магистралата покрай Виена и да заредиш в града,ще спестиш тези 20 евро, ама после да излезеш ще ти се вземе звдаренцето, ако попаднеш в някое задръстване. Аз се набих така април месец на път към БГ и никога повече няма да вляза във Виена да спестя 20 евро и да загубя 3 часа и само тръгни-спри после.
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • #21
              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
              Номерата които ти трябват са червени , те са за международни пътешествия . За целта колата е задължително да има валиден тюф . Вариантите са за 15 дни или месец , за 15 дни ще ти струват около 180 евро . Възможно е да имаш проблем с получаването на номера , заради данъка , декларация за местен адрес и банкова сметка - не навсякъде ги искат . Заради това ти писах да ги вземе търговеца номерата . На платформа според локацията в Германия до Варна взимат между 400 и 600 евро . На ход ще ти е същото , + риска от аварии и глоби .
              + риска Сърбия, защо от там, къде е в D?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                Аз бих си минал през Румъния, елиминираш митничари и евентуални опашки от прибиращите се турци. Винетки от първата бензиностанция във всяка държава и плащаш с карта.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                  Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                  Риска винаги го има. Трудна работа с автовоз, хептен не знам какво ще ми докарат.



                  Това картите от Андроида нали. Никога не съм гледал дали имат търсене по адреси и рутиране. Навигация ще ми трябва само за градовете в Германия, останалия път го знам. Мисля все пак да мина през Румъния с транзитни номера защото сърбите са ми въртели едно време най-различни номера и им нямам доверие.
                  Унгарците еВ@т от доста време за жълти транзитни номера. В добрия случай се оправяш с кинти(много кинти), в лошия- свалят номерата и си търсиш платформа за по- нататък.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                    КОлега, само да си знаеш, набуташ ли се като мене да излезеш от магистралата покрай Виена и да заредиш в града,ще спестиш тези 20 евро, ама после да излезеш ще ти се вземе звдаренцето, ако попаднеш в някое задръстване. Аз се набих така април месец на път към БГ и никога повече няма да вляза във Виена да спестя 20 евро и да загубя 3 часа и само тръгни-спри после.
                    Показният Джет (JET) е почти до магистралата . Все едно на отбивка . И аз редовно зареждам там .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      Унгарците еВ@т от доста време за жълти транзитни номера. В добрия случай се оправяш с кинти(много кинти), в лошия- свалят номерата и си търсиш платформа за по- нататък.
                      Шо си мислиш , че белгийци , или холандци нема да ебът? - Тия жълтите са за из Немция.Не за на извън.За навън е друга застрахователната тарифа.Редът е за всички , за са всички останали тарикати си има друго бръснене.
                      А , кви турци ви се привидяха толкова рано.За камиони , нощно каране , почивни дни да бехте споменали.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Мисля че не е чак толкова фатално да вземеш винетка за Унгария и в Австрия или Унгария, както и да зареждаш в Унгария. И аз избягвах, но като плащаш с карта, няма как да те ударят съществено с курса.
                        Нафтата е нещо между 1,10 и 1,40€/l(ориентировъчно), но напоследък взе да се движи нагоре.
                        И да слизаш от магистралите и да търсиш с 20 цента надолу, сам си сметни дали ти е важно.
                        Навигация не ти трябва, ползваи си я от телефона, вече и роаминга е без пари (в твоя случай), и мобилни данни ще си имаш повече от достатъчно(все пак си питай оператора дали ти е активиран роаминга). Само в Сърбия не е добре да се ползва телефона, но то там няма и нужда.
                        За Сърбия е добре, да си обмениш поне 20 евро в динари, в случай че имаш лошия късмет да те глобяват на пътя(случва се рядко, но ако не вземат рушвет, глобата си я искат в динари и не ги интересува от къде ще ги вземеш).
                        Най-евтина е нафтата на флугхафена в Залцбург, а и ти е точно по пътя. Аааааа, и преди влизане в Унгария на 10-ина км преди границата има едно село Parndorf, аз там винаги зареждам и е много евтино, има и яко магазини и ресторанти.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                          Даа, тази тема ще си я чета попътно. Очаквам още инфо, а аз живот и здраве ще разкажа кое как.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                            До аутлета на Пандорф на втория търговски център
                            Колегата е писал по горе.
                            https://www.google.bg/maps/place/JET...1!4d16.8391918

                            Там зареждам и драскам до Суботица - преспиване в градчето. И сутринта цяла Сърбия та в София.

                            Е зареждаш пак в Сръбско.
                            only 4 x 4,sim AWD

                            Коментар


                            • #29
                              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                              Като почнат да пътуват Турците от Европата. На Унгария-Сърбия минавам - Келебия - Томпа.

                              Лошото че и турците се научиха да минават от там.
                              only 4 x 4,sim AWD

                              Коментар


                              • #30
                                От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                                Шо си мислиш , че белгийци , или холандци нема да ебът? - Тия жълтите са за из Немция.Не за на извън.За навън е друга застрахователната тарифа....
                                Щото маршрутът от Германия за България през Холандия или Белгия е доста екзотичен, освен ако не внасяш луковици от лалета, като покойния Самоковец, да речем.. И не е проблемът в застрахователната тарифа
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X