Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С кемпер без цел и посока в южна Италия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

    Лек път и весело. И дано сега случиш на хубаво време!
    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

    Коментар


    • #62
      От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

      Вече правим план в най-груби рамки за следващата ни разходка из Италия, а още не съм завършил миналогодишния пътепис.
      Първоначално публикуван от s_s1


      Забележителности в Губио има доста, но както вече писах-гладни сме.



      Това нещо ни изглеждаше като автогара и на такова место не може да няма заведения за хранене.



      Паркинга беше празен и нищо не работеше. Вече бях съгласен да ям дори и пица, и паста....



      Нямахме друг вариант и навлязнахме в стария град.

      [spoil]



      Най-накрая мезетата са пред нас и нека плюскането започне СЕГА!



      Ресторанта беше почти празен. Имаше само на съседна маса 2-ма възрастни разпиваха.
      Храната беше вкусна и изобилна. Виното-истинско.



      Похапнахме юнашки. Набелязахме и следващата си цел-Урбино.
      Ще се разхождаме, ще ядем сладолед, ще пием лимончело и кафе, а като огладнеем пак ще намерим някое хубаво заведение, за да вечеряме че по обяд доста от тях не работеха извън сезона.
      После ще спим на паркинга в на мола, на другата сутрин ще пием кафе и закусваме там от където се носеше мириса на печени закуски, паста и пица и ще се радваме на гостоприемната Италия.





      Обстановката в ресторанта много ми допадна.
      Вече преяли тръгнахме на разходка за храносмилане.



      Това е коридор, който води към асансьор за достъп до високата част на градчето.
      Ние обаче решихме да походим пеш.

      Това е емблематичния площад.



      Долната част на града е като на длан.
      До преди малко прикапваше, но сега времето е ОК, като за края на зимата.





      И опит за панорамна снимка с телефон-китаец.



      Бети с голямо настървение гони гълъбите по площада, те бързо вървят и когато ги настигне-литват. И тя подскача и опитва да литне, но нещо не и се получава...



      Продължаваме разходката вече сити и доста натежали. Но градчето е уникално стръмно. Има достатъчно баири за изкачване, така че скоро и бързо отново да огладнеем, дори и мускулна треска ще си осигурим.



      Забележете как върви нагоре пътя с обратни завои. Такива сепрентини са характерни само за високо планинските проход и са много обичани от мотоциклетистите. А тук тези са в центъра на града.



      Отново тези крепежни елементи, за които по-рано питах.



      И по тази уличка нагоре ни подмина скутерче.





      Щракам безгрижно.



      Отново нови и големи лимузини.



      Аутобианчи в Бг не съм виждал от поне 10 години, а това тук е толкова лъскаво.

      Ето за това си мечтая: да си купя тук една малка стаичка и да излизам да придремвам и да си пия кафето...



      Красиво и уютно, нали?!?





      Достигнахме и някаква си римска порта.



      И даже я подминахме. Искахме да се качим на панорамния лифт, който пък да ни качи на върха, където имаше нещо от рода на манастир с църква.

      Достигнахме до там, но лифта не работеше, не ми стана ясно защо, но не работеше. Не ми беше ясно дали няма да отвори чак за сезона...
      Тръгнахме да се връщаме, но избирах съседни улици.

      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #63
        От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

        Ето отново онези крепежни железа.
        Забележете на колко малка сграда колко много номера на домакинства са написани.



        И нали знаете, че ме кефят мотоциклетите, точно БМВ, не, но ето един достоен и стар представител на марката с която най-много пътешественици бродят.



        Точно в този момент ми се обади един приятел, който ме изтръгна от мечтите ми и ме върна в действителността и по-точно в България.
        Припомни ми, че имаме сделка в България с българи живеещи в Холандия, които снощи били тръгнали към Бг.
        Моментално всички планове се сринаха. Тръгнахме да се прибираме бързо, бързо към кемпера.



        Толкова широка улица, а защо е еднопосочна?
        И още един автентичен автомобил-фиат 500.

        Бързо стигнахме до кемпера.
        Забележете как съм паркирал на паркомясто за малък автомобил.



        Минахме набързо през магазина, напазарувахме някакви дреболии, за да не ни се налага да спираме по пътя и зададох цел България.
        Тръгнахме привечер. Пътувахме бързо, напуснахме Италия и спрях да спим на някакъв паркинг на бензиностанция в Словения. Те всички паркинги бяха препълнени от камиони, но намерих място при автомобилите, пак така както пред мола бях паркирал кемпера на място, където задницата е над тревна площ и дори на сутринта се оказах с празен съд за "сива" вода, че кранчето капало...
        На сутринта станахме рано, взех кафе в еднократни чаши, за да го пием в кемпера-вече не беше 1, а 2 евро и не беше добро...

        Видях на паркинга румънски камион с натоварено състезателно UTV.







        Това са и последните снимки от нашата екскурзия.

        Пътувахме без спир, опитахме да спрем на бензиностанция отново за кафе, пак струваше 2 евро, но беше още по-гола вода. Съпругата ми вари в движение кафе с кубинската кафеварка- получи се уникално. Преминахме транзит Сърбия и през нощта минахме и границата на България.

        Голяма част от местата, за които бях чел не можахме да ги обходим и те влезнаха в бъдещите ни планове за Италия.
        С нетърпение очаквам следващата отпуска, за да продължим да се реем без цел и посока в необятната, красива Италия...
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #64
          От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

          Относно железата за които питаш - това е част от конструкцията на сградата. От там тръгват железни шини до другата стена на сградата. От времето преди да се е появил железобетона и желязото е било доста скъпо. И в България на много места може да се види, но в повечето случаи са скрити.
          Може би е било мода в някакъв момент, един вид - вижте кой съм аз!
          Може и да бъркам.
          Последно редактирано от Пенчо; 15-03-18, 16:02.

          Коментар


          • #65
            От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

            Браво за пътеписа супер е.А тези крепежни елеменети предполагам че са сложени за да държат нещо вътре в самата сграда или са някакви обтяжки които носят вътрешни елементи от сградата, но това е само предположение разбира се.
            LZ2DRD

            Коментар


            • #66
              От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

              Хубаво е в южна Италия. Дай боже още скитания там.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #67
                От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

                Браво, много хубав пътепис. Увлекателен и с хубави снимки, почти като че съм бил там.
                С нетърпение очакваме следващия, или по-скоро тазгодишното продължение.
                Поздрави!
                Димитър Тенев

                Коментар


                • #68
                  От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

                  И на мене ми се иска да понапиша за следващата ми разходка, но имам 3 сериозни пречки:
                  1. мързела ми е по-силен от желанието да пиша;
                  2. нямам достатъчно време;
                  3. не мога да намеря къде да кача снимките на сигурно място, че img-share.eu не е достъпен и дори и тези албуми има опасност да ги изгубя.

                  Знам, че поне за третата пречка може да ми помогнете със съвети.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #69
                    От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

                    По трета точка - оказва се, че най-лесно, бързо и сигурно е да се качват директно във форума - над полето за писане на отговор има бутон/иконка "Insert Image" - директно си качваш снимката от компютъра/телефона, само трябва да е под 2Mb, мисля (аз лично съм преценил, че снимки от пътешествия няма смисъл да ги правя много големи - примерно до 3-4хил. пиксела е достатъчно качество за разглеждане и лесно за качване по форуми). Ако са по-големи - трябва първо да се преоразмерят, след това мисля всеки нормален пътуващ и снимащ ще си настрои камерата за следващия път. Пък ако ако държи да има качествени фотоси с обработка - качването из нета няма да му е проблем.
                    SUZUKI V-STROM 1000
                    Jeep Cherokee 2.5CRD
                    TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                    о889 525 о74 - Владо

                    Коментар


                    • #70
                      От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

                      За това пътешествие имам цяла папка наименувана "Рисайз", но по някое време форума отказа да ги качва /на втора страница на темата/ и затова потърсих img-share.eu, който също умря.
                      А без снимки пътеписа не си струва да се чете.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #71
                        От: С кемпер без цел и посока в южна Италия.

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        За това пътешествие имам цяла папка наименувана "Рисайз", но по някое време форума отказа да ги качва /на втора страница на темата/ и затова потърсих img-share.eu, който също умря.
                        А без снимки пътеписа не си струва да се чете.
                        Друго нещо си е пътуването с кемпер.
                        Отлично си описал тези впечатляващи градчета и места.
                        Относно снимките, най-лесно е да ги качиш в гугъл албуми,
                        обаче имай предвид, че в нет пространството излизат само тези, които си прехвърлил в "споделен албум".

                        Коментар


                        • #72
                          Много добре!

                          Само ако може пак да повториш, понеже съм малоумен: Ако реша да ида до Италия другата седмица и да си купя билет на място - имам ли шансове, щавят ли ме много, мога ли да си укрепя мотора с колани? За това се сещам на първо врема?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Билет за ферибота ли?
                            За мотоциклет тяма проблеми, винаги се намира място. И не е нужно да се укрепва допълнитело.
                            А цените могат да се проверят предварително само да знаете начална, крайна точчки и кога ще пътувате.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X