Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най- бързият път до Прага?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой е най- бързият път до Прага?

    15-и август е вторник; и в сряда, четвъртък, петък до обяд на границите е спокойно, бързо. Тълпите са събота-неделя... Пловдив - Будапеща са около 900-950 км, после още около 550, все по магистрали; ако се уморите - звънете ми на +36209209494, по което и да е време: в Martonvasar, на 10-ина км от М0 (околовръстния) имам двор, куче (девойка), душ, преспиване за колкото сте, можете да дойдете/да тръгнете когато ви е удобно... адрес/координати по телефона/смс

    Коментар


    • #17
      От: Кой е най- бързият път до Прага?

      Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
      15-и август е вторник; и в сряда, четвъртък, петък до обяд на границите е спокойно, бързо. Тълпите са събота-неделя... Пловдив - Будапеща са около 900-950 км, после още около 550, все по магистрали; ако се уморите - звънете ми на +36209209494, по което и да е време: в Martonvasar, на 10-ина км от М0 (околовръстния) имам двор, куче (девойка), душ, преспиване за колкото сте, можете да дойдете/да тръгнете когато ви е удобно... адрес/координати по телефона/смс
      Ехееее, това е изключително примамливо предложение. Благодаря!
      Ще изчакам малко да отшумят коментарите на жената от рода "Ма, как ще му се тръснем на човека там с две деца и куче, бе? Нито ни знае, кои сме, кви сме..." Принципно, аз съм твърдо ЗА подобни срещи и ако обещаеш да извадиш червения килим с духовата музика и туриш петела в тенджерата... като нищо ще се замисля.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Кой е най- бързият път до Прага?

        Ще изтупам килима, почвам да лъскам духовите инструменти, за пернàтите горко им на съседите, тенджери дал господ


        Коментар


        • #19
          От: Кой е най- бързият път до Прага?

          Като му дойде времето, дай нишан какво да изстудявам...


          Коментар


          • #20
            От: Кой е най- бързият път до Прага?

            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
            Начи поне два часа може да си спестиш, ако влезеш в Сърбия през Стразимировци, а не през Калотина, щото гастарбайтерите правят опашките. Нататък си карай по магистралите.
            Виж за Сърбия какви документи за кучето ще ти трябват, да не е нещо различно от държава в ЕС.
            Така влезнах днес.Да си жив и здрав!Голям да порастнеш!Не се майтапя.Имам да черпя.
            Олеле , на Хоргош съм стоял три часа и половина и два километра опашка.После е станала в пъти повече.На излизане видях не по-малка в обратна посока.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Кой е най- бързият път до Прага?

              Затова там не се чака ами се минава на едно КПП западно - между Суботица и Томпа в Унгария. Сега го гледам на картата - КПП "Келебия".

              Коментар


              • #22
                От: Кой е най- бързият път до Прага?

                Благодарение на тази тема, а и от съветите, които получих на едно друго мероприятие в Копривщица, маршрутът е почти уточнен. В Сърбия влизам през Стрезимировци, в Унгария влизам през Томпа (Келебия) оттам вариантите не са много. Винаги ми се е свидила винетката за Словакия заради онова нищо и никакво кьоше, но май няма по- добра оферта. Абе, мисля си за пустите винетки... Словаците нямат ли дневни? Унгарците- месечни... що навсякъде цакат с десетдневни? Някъде не стигат, другаде са абсолютно излишни.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #23
                  От: Кой е най- бързият път до Прага?

                  Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
                  Като му дойде времето, дай нишан какво да изстудявам...
                  Още веднъж благодаря за предложението. Ще го взимаме наведнъж пътя. Това не значи, че ако нещо се закучи по граници, мраници... няма да ти притропаме на вратата без предупреждение. Мисля да си нося китарата, та се наслушвай за "Стани ми стани, що ми сладко спиш..."
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой е най- бързият път до Прага?

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Абе, мисля си за пустите винетки... Словаците нямат ли дневни? Унгарците- месечни... що навсякъде цакат с десетдневни? Някъде не стигат, другаде са абсолютно излишни.
                    Дневни няма в Словакия, а виж месечни в Унгария има и е около 15 евро някъде.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой е най- бързият път до Прага?

                      Стискам палци да няма закучвания ни по граници, ни по пътя !
                      Ако не се отбиете на отиване, може би на връщане; по-рано от след полунощ не лягам да спя, ставам към седем, на второто кафе и справка с личната карта вече знам кой съм, понякога даже и защо съм...
                      Телефона ми е (почти) винаги наблизо, ако/като го чуя - вдигам, без да се чудя.
                      Приятен, безавариен път ! До скоро !


                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой е най- бързият път до Прага?

                        Прибрахме се. Благодаря за предложенията и съветите. На отиване събудихме митничаря на Стрезимировци, а на Келебия имаше "опашка" от двайсетина коли (15-20 минути). На връщане си минахме през Хоргош и отсреща видяхме наяве положението, с което се разминахме благодарение на тукашните препоръки. Очаквано, Брно- Прага се оказа най- проблемният участък и в двете посоки, но там приемливи алтернативи няма. В Германия нещата са загрубяли сериозно от три години насам. И като организация на ремонтите по пътищата, и като ситуация в градовете... но това е друга тема.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой е най- бързият път до Прага?

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Прибрахме се.
                          ...
                          Велкоме ! Ше разказваш.

                          Скоро имам ходене до Филибето и се надявам да намериш време за по бира или кафе, а аз ще гледам да е преди 15.09.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой е най- бързият път до Прага?

                            В момента кой е препоръчителния маршрут? Дали потока от "германски мигранти" се е изнесал вече?
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой е най- бързият път до Прага?

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              В момента кой е препоръчителния маршрут? Дали потока от "германски мигранти" се е изнесал вече?
                              Да, вече се е изнесъл. Вчера на влизане в Турция практически нямаше никой на изходните трасета. Но след няколко часа се връщам и ще напиша точно има ли опашка.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой е най- бързият път до Прага?

                                В такъв случай би трябвало класическия маршрут да е ОК. Да видим ремонтите след Бърно как ще са.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X