Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

    Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
    Колеги някой запознат ли е колко време мога да карам кола с бг номера и бг застраховка в Англия?Мисля да стоя до коледа проблем ли е?
    Чети внимателно - ако имаш НИНО или адресна регистрация или банкова сметка, имаш право на една седмица(7 дни) да караш с БГ номера и БГ застраховка, това по закон.

    Рискове ако не спазваш закона - шансовете да те хванат са малки, ако обаче стане инцидент дори и да не си виновен, шансовете да страдаш са високи, страданието започва минимум от поемане на щетите на всички пострадали, за автомобил почват от стотин достигат до хиляди, ако има пострадали хора щетите са от петцифри до шестцифрена сума за пострадал и всичко това защото няма да ти е валидна застраховката, конфискува се и БГ автомобила също + адвокати ако се стигне до там.

    Познавам много бай ганьовци, които от години карат така и някой са страдали други още им върви всеки сам си решава.

    Аз бих посъветвал ако не може да си го позволиш, разчитай си на късмета най-много за няколко месеца 2-3-4 докато си стъпиш на краката после си плати масрафа и си вземи местен автомобил с местна застраховка да ти е мир главата и да спиш спокойно.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #47
      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Рискове ако не спазваш закона - шансовете да те хванат са малки, ако обаче стане инцидент дори и да не си виновен, шансовете да страдаш са високи, страданието започва минимум от поемане на щетите на всички пострадали, за автомобил почват от стотин достигат до хиляди, ако има пострадали хора щетите са от петцифри до шестцифрена сума за пострадал и всичко това защото няма да ти е валидна застраховката, конфискува се и БГ автомобила също + адвокати ако се стигне до там.

      Познавам много бай ганьовци, които от години карат така и някой са страдали други още им върви всеки сам си решава...
      Чудя се аз... ако колата с клетомайчинска регистрация не е на името на този, който я кара, а иначе си има "зелена карта" и т.н., какво става? Примерно - идвам ти аз на гости, стъпвам на криво, падам, навяхвам си крака, че и ръка си чупя - ставам негоден за шофиране. Но-о-о-о дългът ме зове в Мамковината, пък и "нямам време" ( ибо "time is money") да кеся да оздравявам в тъз черна чужбина, фащам си влака / място в колата на Пешо-гурбетчията (абе нещо, дето не може да се установи кога съм излязъл от страната) и оставям своята кола при тебе със заръка да я караш отвреме на време "да ѝ не падне аккумулаторът и да не земе да блокира двигателят"? Фащат те, че я караш, ти излагаш този версиЙ - шА фанИ ли дикиш?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Чудя се аз... ако колата с клетомайчинска регистрация не е на името на този, който я кара, а иначе си има "зелена карта" и т.н., какво става? Примерно - идвам ти аз на гости, стъпвам на криво, падам, навяхвам си крака, че и ръка си чупя - ставам негоден за шофиране. Но-о-о-о дългът ме зове в Мамковината, пък и "нямам време" ( ибо "time is money") да кеся да оздравявам в тъз черна чужбина, фащам си влака / място в колата на Пешо-гурбетчията (абе нещо, дето не може да се установи кога съм излязъл от страната) и оставям своята кола при тебе със заръка да я караш отвреме на време "да ѝ не падне аккумулаторът и да не земе да блокира двигателят"? Фащат те, че я караш, ти излагаш този версиЙ - шА фанИ ли дикиш?
        Щест месеца в този случай, после си нелегалка "но мадър уат"...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #49
          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Щест месеца в този случай, после си нелегалка "но мадър уат"...
          А как се установява началният момент на появата на колата в съответната държава?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #50
            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            А как се установява началният момент на появата на колата в съответната държава?
            Хър Маджести Къстъмс.... 20 секунди разговор с базата или дори може и онлайн да имат методи да го хванат ако е патрулка, освен това всяка втора камера на светофара разпознава номерата та всичко е в тях от първия ден на колата на острова.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #51
              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Хър Маджести Къстъмс.... 20 секунди разговор с базата или дори може и онлайн да имат методи да го хванат ако е патрулка, освен това всяка втора камера на светофара разпознава номерата та всичко е в тях от първия ден на колата на острова.
              Бря-бря-бря?!
              Че къде ги съхраняват толкоз време тия записи?
              Значи - спира те някаква патрулка, ти им шикалкавиш нещо за смотания роднина от Булгаристан, дето ти нахендрил тази кола миналата седмица, онези боц-боц в таблета и хоп - а-а-а-а-а, ми че тя колата си вършее тука от една година!
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #52
                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Бря-бря-бря?!
                Че къде ги съхраняват толкоз време тия записи?
                Значи - спира те някаква патрулка, ти им шикалкавиш нещо за смотания роднина от Булгаристан, дето ти нахендрил тази кола миналата седмица, онези боц-боц в таблета и хоп - а-а-а-а-а, ми че тя колата си вършее тука от една година!
                Както казах познавам не един не двама ганьовци, има такива с години си кютат но всичко е въпрос на КЪСМЕТ, както има и хора които карат 20-30-40 години без книжки така има и други нарушители, които с късмет никога не биват засечени, проблема започва АКО и когато бъдат засечени, то тогава следва груб секс ама българина е имунизиран, важно е да има далавера
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #53
                  От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Както казах познавам не един не двама ганьовци, има такива с години си кютат но всичко е въпрос на КЪСМЕТ, както има и хора които карат 20-30-40 години без книжки така има и други нарушители, които с късмет никога не биват засечени, проблема започва АКО и когато бъдат засечени, то тогава следва груб секс ама българина е имунизиран, важно е да има далавера
                  Те май и книжките шофьорски трябва да се сменят, а?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #54
                    От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Те май и книжките шофьорски трябва да се сменят, а?
                    До преди брекзита не трябваше, просто на работа с шофиране с друга книжка не те вземат защото няма как да проверят лесно история/точки и т.н. инак аз съм с БГ книжка и няма ядове, дори предимно плюсове.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                      Колеги става въпрос че перстоя ще бъде от средата на септември да към средата на декември и имам банкова сметка и иншурънс,но сега трябва да закарам багаж и декември да пребера колата в България.Колата е на мое име.Не живея в Англия,но се налага да остана до декември с колата?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                        Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                        Колеги става въпрос че перстоя ще бъде от средата на септември да към средата на декември и имам банкова сметка и иншурънс,но сега трябва да закарам багаж и декември да пребера колата в България.Колата е на мое име.Не живея в Англия,но се налага да остана до декември с колата?
                        То тогава риска а нищожен ОСВЕН ако не караш всеки ден, както го описваш идваш и паркираш колата и после палиш когато се прибираш по Коледа, ако е така, нямаш ядове или по-точно риска да имаш проблеми е много малък, допустимо малък за да си струва да го направиш.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                          Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                          Колеги някой запознат ли е колко време мога да карам кола с бг номера и бг застраховка в Англия?Мисля да стоя до коледа проблем ли е?
                          Няма никакъв проблем да останеш до Коледа с колата си в Англия,стига да не превишиш 6 месечния срок от датата на влизането.Винаги си пазя билета и бордовата карта от ферибота или влака.Еей така ако те спрат полицаите.
                          https://europa.eu/youreurope/citizen...d/index_bg.htm
                          Нека силата да бъде с нас!
                          Suzuki Grand Vitara
                          +34 642 91 4154

                          Коментар


                          • #58
                            От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                            Колеги да попитам още нещо ще ми трябват ли лепинки за пречупване на светлината от фаровете за Англия,дрегер за алкохол трябва ли да имам за Франция и лепенка BG залепена на колата?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                              Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                              Колеги да попитам още нещо ще ми трябват ли лепинки за пречупване на светлината от фаровете за Англия,дрегер за алкохол трябва ли да имам за Франция и лепенка BG залепена на колата?
                              За Френско - дрегер НЕ ти трябва!

                              Envoyé de mon HTC Desire 626 en utilisant Tapatalk

                              Коментар


                              • #60
                                От: Най-добрия маршрут от Англия до България с кола?

                                В момента за този маршрут трябват много силни хапчета, просто пътя е ад, ремонти, трафик, катастрофи, ужас, просто е мега зле, нещо което се взема за 7-8 часа сега отнема 15-16 и нагоре, Германия, Белгия, Франция, Англия са ултра зле в момента.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X