Обява

Свий
Няма добавени обяви.

х.Марица

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • r_vardarov
    отговори
    От: х.Марица

    Никакъв проблем нямаш до х.Заврачица ,хижара Пламен пътува редовно до там с една узана.Предай му много поздрави от Румен .Успех.

    Остави коментар:


  • rosen_offroad
    отговори
    От: До: х.Марица

    Първоначално публикуван от Румен Йорданов Преглед на мнение
    Здравейте! Аз също съм против газенето на ливадите но това лято искам да се кача с Фронтерата (дълга база) по някой черен път максимално близко до х. Заврачица, за да се разходя по връх Манчо, Близнаците и т.н. Интересува ме до къде мога да се кача с джипа, без да съм в нарушение с правилата на НП "Рила" и да не изпотроша машината все пак...?
    Благодаря предварително за отговорите!
    В неделя 7.08.2016 бях сам джип на разходка в района.
    До Марица имаше и леки автомобили (кара се бавно към края с лек автомобил)
    След Марица става по интересно.
    На първото възможно открито място (в циркуса) спряхме за почивка.
    След малко видях отдалеко че нагоре се качват 3 джипа със Софийски регистрации:: Фронтера къса със шосейни гуми неповдигната, Терано късо със стари изтъркани МТ неповдигнато и бяла Витара дълга (не видях гумите отдалече но не изглеждаше повдигната).
    След 30 минутна борба със камъните 2-те джипки се предадоха и се върнаха да паркират до мен, само Витарата продължи.

    След нашата почивка и аз се пробвах:

    https://youtu.be/qYpsznJza-8

    Безуспешно

    Не ми се разпъваше лебедка а и не бяхме тръгнали за покоряване на всяка цена

    Имаше много неподходящо разположен камък вляво който се минава много близо и аха аха да ти издълбае я врата я заден калник

    Да обобщя - за немного подготвен и не прежален джип се стига до 1 км под Заврачица

    Поздрави

    Остави коментар:


  • r_vardarov
    отговори
    От: х.Марица

    До х.Заврачица,и няма да си единствения джип.

    Остави коментар:


  • Румен Йорданов
    отговори
    От: До: х.Марица

    Първоначално публикуван от D_Smile Преглед на мнение
    От х. Марица до х. Заврачица пеша е 1 час, 1.5. От х. Заврачица нагоре продължава т.нар. "Кайзеров път" - стар тревясал път, който се качва на превала на вр. Манчо. Този, последния връх е около 2700 м. висок и затваря циркуса на Маричини езера от изток, ако се не лъжа. Качвал съм го с джипа, но не се гордея с това. В източна посока от превала са остатъците от кайзеровия път. Може и да има минаване с джип към деривацията Белмекен, на мен не ми известен. Иначе по билото се стига до превала Джанка или по-надолу до х. Грънчар. Между Джанка и Грънчар също върви стария кайзеров път.
    Имам един апел: не ходете там с коли! Аз се отказах отдавна да газя с кола по поляните на Рила. Карам само по пътищата. Има ги достатъчно и в планината.
    Здравейте! Аз също съм против газенето на ливадите но това лято искам да се кача с Фронтерата (дълга база) по някой черен път максимално близко до х. Заврачица, за да се разходя по връх Манчо, Близнаците и т.н. Интересува ме до къде мога да се кача с джипа, без да съм в нарушение с правилата на НП "Рила" и да не изпотроша машината все пак...?
    Благодаря предварително за отговорите!

    Остави коментар:


  • lubashki777
    отговори
    До: Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    Не е бе Боби.
    Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
    А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
    Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
    Касмет е че пасажерите са останали живи.
    Снимки -утре.
    Ааааа...никво утре и аз не мога заспа......давай снимките

    Остави коментар:


  • Yordan Kolev
    отговори
    До: Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    Не е бе Боби.
    Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
    А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
    Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
    Касмет е че пасажерите са останали живи.
    Снимки -утре.
    Е как утре, мен сега сън нема да ме хване.
    А от коя страна е станал таркалана от северната или от южната?

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    До: Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
    А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
    Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
    Касмет е че пасажерите са останали живи.
    Снимки -утре.
    А бе, ще се опре някой ден до хеликоптери ама да де видим ...

    Остави коментар:


  • markan
    отговори
    До: Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение

    ...и повечко въжета!
    Не е бе Боби.
    Говоря за около 50м. стЕна. Нищо повече.
    А утре очаквайте ексклузивен репортаж за пътя х.Мечит-Кобилино бранище.
    Говориме за Тойота търкаляща се 80-100м. в скалите.
    Касмет е че пасажерите са останали живи.
    Снимки -утре.

    Остави коментар:


  • CJ_7
    отговори
    До: Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    С джип се стига чак до пътя за Бел мекен . Само требе да се знае дерето и да не си САМ.Ама това е за друга тема.
    ...и повечко въжета!

    Остави коментар:


  • D_Smile
    отговори
    До: х.Марица

    От х. Марица до х. Заврачица пеша е 1 час, 1.5. От х. Заврачица нагоре продължава т.нар. "Кайзеров път" - стар тревясал път, който се качва на превала на вр. Манчо. Този, последния връх е около 2700 м. висок и затваря циркуса на Маричини езера от изток, ако се не лъжа. Качвал съм го с джипа, но не се гордея с това. В източна посока от превала са остатъците от кайзеровия път. Може и да има минаване с джип към деривацията Белмекен, на мен не ми известен. Иначе по билото се стига до превала Джанка или по-надолу до х. Грънчар. Между Джанка и Грънчар също върви стария кайзеров път.
    Имам един апел: не ходете там с коли! Аз се отказах отдавна да газя с кола по поляните на Рила. Карам само по пътищата. Има ги достатъчно и в планината.

    Остави коментар:


  • markan
    отговори
    До: х.Марица

    Ако влезеш в парка с джипа, ще спестиш не повече от 15 мин. ходене,
    До хижата е май повечко ходене.

    Остави коментар:


  • Петя
    отговори
    Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от Пламен Бешков Преглед на мнение
    Да,целта са маричините извори и тъй като не съм наясно с тази част на Рила ме интересува на какво разстояние от изворите мога да стигна с джип и от там колко пеша.
    Ако оставиш джипа на входа на парка, до изворите имаш поне два часа път. Ако влезеш в парка с джипа, ще спестиш не повече от 15 мин. ходене, просто не си заслужава.
    Пътечката е ясно очертана и живописна, пресечена е от скалички, камъни, клекове и изворчета. Планинските скатове наоколо са много красиви. За една цяла разходка - отиване и връщане ще ви трябват поне 5 часа, така че тръгнете достатъчно рано.

    Остави коментар:


  • Пламен Бешков
    отговори
    Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
    Колега не издавай всички тайни, а и към Заврачица камъчетата по пътя са от "най малките" та не знам как ще се мине с неподготвен джип.
    Абе,подготвен-лада нива с отлични гуми за кален терен,е и обурудвана е с това -онова,но лебедка няма.

    Остави коментар:


  • Пламен Бешков
    отговори
    Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
    До х. Марица спокойно се стига с джип, даже и по-нагоре, но на входа на парка по-добре да се остави, ако целта са Маричините извори. Нагоре има още малко път, но след това и с мотор е трудно.
    Да,целта са маричините извори и тъй като не съм наясно с тази част на Рила ме интересува на какво разстояние от изворите мога да стигна с джип и от там колко пеша.

    Остави коментар:


  • markan
    отговори
    Re: х.Марица

    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
    Колега не издавай всички тайни, а и към Заврачица камъчетата по пътя са от "най малките" та не знам как ще се мине с неподготвен джип.
    Прав си Йори. А пък и горе нали е парк та не се ходи с джип.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X