Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    И междуосовия ли е свободен?
    При Quadra-Trac I и трите са свободни. Поне не е парт-тайм.
    Нещо подобно на Лада Нива с тракшън.

    Коментар


    • #77
      До: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
      Вярно снегорин само гребло няма.
      Трябваше да си изкарам Оутландера а ме мързеше да рина и....
      Като гледам май и гуми те мързи да си купиш.

      Коментар


      • #78
        До: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
        Новите продукти вече са сложни и за да се ползват пълноцено трябва да се четат инструкциите за експлоатация. Иначе става все едно да имаш Ферари и да го караш само на първа щото предполагаш че е автоматик(истински случай).
        В инструкцията пише че при дълбок сняг или кал, трябва да се изключи електронната система за стабилност ESP от копчето под "касетофона". На таблото светва надпис че системата е деактивирана. Всъщност точната дума е деактивирана, защото по този начин ESP не се изключва а остава пасивно в режим на изчакване. И когато скороста се увеличи над определени км/ч, системата се активира автоматично.
        ABS е свързана със спирачките. Не виждам връзка в случая.

        На WJ когато ръчнеш бавните, включваш и твърд блокаж в раздатката.
        Пробвай го без бавни да видиш как се окопава.
        Аа,сега ми стана малко по ясно.От там ми е заблудата че ESP е изключено и се включва ABC,а то всъщност си е активирано.От къде се деактивира напълно?WJ-то съм излизал, на други ,малко по-лесни терени и на бързи без проблем.Пак въртеха и четирите колела,и си мислех че с бавни само пазя скоростите.Ще го пробвам и на бързи при Дядо Влади.
        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

        Коментар


        • #79
          До: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
          Като гледам май и гуми те мързи да си купиш.
          На лято, след като го пипнем. Нали няма да си остане с този размер
          Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

          Коментар


          • #80
            До: При Дядо Владо

            Деди, моля да те звънни при ледващите посещения на тестовата бабуна.

            Само да си кажа, че на стръмната част без мене. Имам си и теглич за теглене и броня за красота.

            Като извинението за натрисането обещавам да донеса една голяма пица .

            ....на предния сняг се справих добре ама сега е с поне 20 санта повече.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • #81
              До: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
              Аа,сега ми стана малко по ясно.От там ми е заблудата че ESP е изключено и се включва ABC,а то всъщност си е активирано.От къде се деактивира напълно?WJ-то съм излизал, на други ,малко по-лесни терени и на бързи без проблем.Пак въртеха и четирите колела,и си мислех че с бавни само пазя скоростите.Ще го пробвам и на бързи при Дядо Влади.
              Ами не знам как се деактивира. Аз за това и питах buysell ако е успял да каже.
              Конкретно Тракшън Контрола ако се деактивира, вредата ще е по-голяма от ползата, защото като забуксува и само една гума , джипа спира.
              ABS-а освен да му се махне бушона за друго не се сещам. Без ABS гумите блокират и се зариват, което на такъв терен е по-добре за спирането. Обаче с изключен ABS почти сигурно и тракшъна няма да работи.
              ESP-ито пък е съвсем ненужно в толкова дълбок сняг. То предотвратява поднасяне в завой. Сега казвате че много рано минавало от пасивен в активен режим автоматично, ама може и от многото сняг по датчиците, всичко да се е ошашавило.


              Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
              На лято, след като го пипнем. Нали няма да си остане с този размер
              С такъв размер да остане, си е направо престъпление.

              Коментар


              • #82
                До: При Дядо Владо

                Не, не вярвам да е от снега,защото в момента в който една гума забуксува, тракшъна веднага прехвърля на друга,и така ги реди и четирите гуми.Получава се нещо като, как ,торен бръмбар рита с крачета по гръб.
                Последно редактирано от Калин; 09-02-10, 22:44.
                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                Коментар


                • #83
                  До: При Дядо Владо

                  В Неделя имах по-страшна случка. Същата ситема 4х4 както на WK с Куадра-трак 1 , само че и ESP-то не се изключва. Няма такава простотия. Ти му даваш целата газ, то седи на 2000 оборота. Коя да е лека кола 4х2 (с предно) е по-проходима.


                  С какъв двигател е Гранда.

                  Коментар


                  • #84
                    До: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
                    Не, не вярвам да е от снега,защото в момента в който една гума забуксува, тракшъна веднага прехвърля на друга,и така ги реди и четирите гуми.Получава се нещо като как ,торен бръмбар рита с крачета по гръб.
                    Колкото пъти съм влизал в дълбок сняг винаги ми е светвало "Check electrical brake system" и лампата "ABS". Оправя се като ида на чисто и покарам 100 -200 метра. В някои случи даже трябва да изгася мотора и отново да го запаля за да се изчисти тази грешка. Много се цапат тези датчици на ABS-a. Kinex го беше описал това преди време .. ама не помня къде беше(нещо като "в кал до шия и Jeep WK няма да се справи")
                    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                    Коментар


                    • #85
                      До: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      В Неделя имах по-страшна случка. Същата ситема 4х4 както на WK с Куадра-трак 1 , само че и ESP-то не се изключва. Няма такава простотия. Ти му даваш целата газ, то седи на 2000 оборота. Коя да е лека кола 4х2 (с предно) е по-проходима.


                      С какъв двигател е Гранда.
                      Много интересно,пък на брат ми се форсираше яко,чак го беше страх че нещо ще даде фира с тоя тракшън и отнемаше газта на 3000-4000 оборота.Двигатела му е3,7 V6 на 39000км вече.
                      JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                      Коментар


                      • #86
                        До: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
                        Колкото пъти съм влизал в дълбок сняг винаги ми е светвало "Check electrical brake system" и лампата "ABS". Оправя се като ида на чисто и покарам 100 -200 метра. В някои случи даже трябва да изгася мотора и отново да го запаля за да се изчисти тази грешка. Много се цапат тези датчици на ABS-a. Kinex го беше описал това преди време .. ама не помня къде беше(нещо като "в кал до шия и Jeep WK няма да се справи")
                        В нашия случай,а доста го окопавахме нямаше проблем,никакви ламбички не светнаха.Но ще го имам в предвид!
                        JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                        Коментар


                        • #87
                          До: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
                          Колкото пъти съм влизал в дълбок сняг винаги ми е светвало "Check electrical brake system" и лампата "ABS". Оправя се като ида на чисто и покарам 100 -200 метра. В някои случи даже трябва да изгася мотора и отново да го запаля за да се изчисти тази грешка. Много се цапат тези датчици на ABS-a. Kinex го беше описал това преди време .. ама не помня къде беше(нещо като "в кал до шия и Jeep WK няма да се справи")
                          При теб Куадра Драйв-2 колкото и да се ошашка, няма да е толкова зле, защото твърдия блокаж в раздатката си остава включен. Освен това активните LSD-та в мостовете, дори и без управление да останат пак имат минимално съпротивление и са по-зацепени от освободен диференциал.

                          Коментар


                          • #88
                            До: При Дядо Владо

                            Моя опит е много по-малък, особено в такива дълбоки снегове. Гумите са ми зимни, нови, но са стандартни M+S. Но в последните дни се завирах (понякога, без да влагам много разум) в каквито се сетих снежни, непочистени и т.н. терени, дори се качвах до хижа Ком край Берковица (по-дългия участък от пътя си беше чистен де) и никъде не се опрях. Вероятно е късмета на новака, но понеже се опитвам да трупам опит, тия бабуни са ми съблазнителни и май ще звъня на Дядо Владо четвъртък-петък...
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #89
                              До: При Дядо Владо

                              Хубави бабуни само кажете къде се намират,уж четох всичко!Дядо Владо да си признае къде са тез бабуни и ние да поровим естествено с него!
                              Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                              Коментар


                              • #90
                                До: При Дядо Владо

                                Е хайде де!Че,ако се забавите още малко ще трябва да идвате с кални гуми.
                                JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X