Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    Продължаваме, всичко шлайфано до размер, мито, чистено, сега сглобяваме и гмъц новите биелни лагери нямат това чопче,
    [ATTACH=CONFIG]992025[/ATTACH]
    а кое ще ги задържи да не превъртат около шийката - идея си нямам, та въпроса за днес е - как да си произведа най-безболезнено такова чопче?
    П.П. Казаха и, че на по-новите коли е така, но аз съм от по-старите и си го искам "старовремски"
    Поради същата причина преди около 15г направих сериозен проблем на една от големите фирми за авточасти, че са ми набутали нЕкъв ментак, които пък си кореспондираха по въпроса с фирмата производител.
    Не си спомням Глико ли беше или Колбеншмит, но в мейлите които ми препратиха изрично пишеше, че такива засеци на биелните лагери вече не се правят и не са необходими.

    P.S. И аз, но за лично ползване, съм кръцвал лагера с ножица за ламарина и го изкривих леко с клещи, но няма смисъл.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Аз го направих с ножица за ламарина, пета на биела и почукване.
      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      И аз, но за лично ползване, съм кръцвал лагера с ножица за ламарина и го изкривих леко с клещи, но няма смисъл.
      Явно сте дизайнери някакви, аз съм обикновен......гайкаджия и не ми се получи. Ножицата го размазваше, за това - петата като калъп и с затъпена отвертка и чук ...... пак не мога да качвам снимки
      Въпрос (отново без снимки) - цилиндрова глава на "Джип 4.7" горен разпределителен вал пристегнат към главата от 5 пети. В "рипеъра" се дава усилие за стягане на петите, но не и усилие с което би трябвало да се върти вала.....да ама левия се върти по-леко от десния - следва подлагане на алуминиево фолио под петата.
      И тук възникна теологичния спор с разбирачите - бор щанга или моя вариант ?
      П.П. За да няма съмнения в теста валовете се слагат и стягат без кобилици и петите са тестават една по една коя с колко задържа при стягане с правилното усилие.
      П.П.2 В темата "Какво направих по джипа днес" питах при превъртане на ангренаж 4.7 НО блъска ли клапани и отговор не получих ....дано тук четат по запознати с материята хора
      Последно редактирано от дядо владо; 29-07-19, 15:26.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Ако можеш размени им валовете и виж дали пак на същата глава върви по-трудно. После си вади изводите кое е криво.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Тунела в главата е крив , ако го оставиш така ще скъса вала. Това с фолиото е джамбазка работа , не бих го направил. Борщангата - трудно ще намериш с такъв малък диаметър , от опит го казвам.
          Май ще търсиш глава.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Деди лично аз не бих събрал със затягащ вал. Пробвай по метода на Спарки и негодното се изхвърля... Ти си знаеш де. Успех.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ако можеш размени им валовете и виж дали пак на същата глава върви по-трудно. После си вади изводите кое е криво.
              Не мога, те са за лява и дясна глава

              Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
              Тунела в главата е крив , ако го оставиш така ще скъса вала. Това с фолиото е джамбазка работа , не бих го направил. Борщангата - трудно ще намериш с такъв малък диаметър ,
              Мърррр до сега никога не съм въртял валове без кобилици. Обикновено сглобявам целия мотор по кондика, въртя на коляновия вал и т.н. Лагерите на главите (или по точно въпросните пети)ги гледам колко са гладки, тъй като стомана се върти в алуминий неправилната работа веднага си проличава и главата отива за брак......но сега изследователския дух надделя, отделно не беше постоянно твърдо затягане, а едва доловимо като на неелептичност. При около 25мм. диаметър на вала и около 250мм. разстояние между първата и последната опора бор щангата (или там с каквото го правят) предполага ще има биене съпоставимо с дебелината на алуминиевото фолио.....но събирам опит и съвети
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                На борверг се прави. Не се движи инструмента, а детайла. И биенето съответно е еднакво за всички отвори. После се доуточнява с нещо като райбер, предполагам.

                А вал се мери между две опори на крайните шийки, с микрометър, опиращ в останалите. Върти се и се вижда отклонението.

                А каква е тая чуденка дали удря клапани? Не си ли личи като ги удари?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  А каква е тая чуденка дали удря клапани? Не си ли личи като ги удари?
                  Не си личи. Проблема е, че "малкия" 4.7 е с плоски бутала и удря, а "големия" 4.7 е с рязани и не видях следи от удар.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    КОлеги, да се похваля: и аз вече съм от тези,които познават Деди Влади лично е бил на място при него почерпен с хубаво кафе. Деди, мерси още веднъж за топлото посрещане и отделянето на време за особата ми.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                      КОлеги, да се похваля: и аз вече съм от тези,които познават Деди Влади лично е бил на място при него почерпен с хубаво кафе. Деди, мерси още веднъж за топлото посрещане и отделянето на време за особата ми.
                      това е за зарибявка, след първия път почва да прави от горчивото
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Днес ми беше не знам кое кафе и пак беше хубаво, че и работа почти свършихме (диагностицирахме проблема - който почти не е проблем - скъсана закачалка на ауспуха )

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          това е за зарибявка, след първия път почва да прави от горчивото
                          Само, ако не му занесеш лимонови резенки.. или беше пияни вишни...., абе аз си го обичам горчиво !

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            А каква е тая чуденка дали удря клапани? Не си ли личи като ги удари?
                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Не си личи. Проблема е, че "малкия" 4.7 е с плоски бутала и удря, а "големия" 4.7 е с рязани и не видях следи от удар.
                            Опитно проверено - удря всмукателния. `що тук му се е разминало нямам идея?
                            За чопчетата - явно по-скъпите производители не са наясно с "дизайнерските" тенденции на пазара и си слагат чопчета и на основните и на биелните лагери
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              .....деди до къ`т почивА, пароструйка си скова ( т.е. след 5 години чакане и към 2 "на час по лъжичка" възкреси парчето скрап в гаража ) мъ не миЙ качествено масло от мозайката - въпроса е как се справяте във вашите сервизи ( за тези със сервизи и мозаечен под)?
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Меглио....пръскаш чакаш една цигара време и ако има възможност да пуснеш топла или още по-добре гореща вода през водоструйката,подът ще е по чист от деня в който е направена и шлайфана мозайката. Изкарва маслото дори от порите на камъчетата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X