Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Сигурно ще разбере още на първото обяснение, ама не е влизал щото няма още ток.

    По-късно ще гледам да го посетя.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Сигурно ще разбере още на първото обяснение, ама не е влизал щото няма още ток.

      По-късно ще гледам да го посетя.
      Безгрижно показва както и да въртя щепсела (т.е.нанизана фаза или нула).
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06655.JPG
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5813777
      Аййй шейтан токояд на деди в гаража, 2 години нередовни (когато се сетя) опити да го подкарам - нъц, дори преди операцията си купих от някаква разпродажба стрелкови. Сега щрак и пляк, малко е неточно (дор до към два пъти), но ще му бая. На "А"-то винаги показваше0.1-0.3 Ба`си нямам обяснение.
      П.П.1 значи има комплект три броя стрелкови амперметри 0 -30А за 10лв. за продан
      П.П.2 Ясене, си добро дошЕл, известно е че кучИ с кокал и дядо с гости - трудно
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Аз ли нещо не вдявам, или вие гаргара си правите? Онуй, черното кръгче не работи ли като амперклещи? Ако го нанижеш на коя да е жица (ама да не са две) все ще покаже нещо.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Аз ли нещо не вдявам, или вие гаргара си правите? Онуй, черното кръгче не работи ли като амперклещи? Ако го нанижеш на коя да е жица (ама да не са две) все ще покаже нещо.
          Дедо се опитва да се чеше дето не го сърби!
          Не вярва на електрония електромер, дето му го турнаха на стълба отвън.

          Деде, споко, слагам амперклещите у кияка.

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ....или вие гаргара си правите?
            Не, действително не работеше. Джвчките са 4бр.3 за таблото(в бъдеще) и 1 за тестове.Това на бялата кутия е широчинно импулсен регулатор + V/А мера, основно с него регулирам кетаЙцкете си поялници да не прегряват калая при запояване и чат пат флексове и бормашини, регулировката работи, Vмера работи, но никога не ми е показвал ампери, за това смятах че нещо има друго при свързването или греша или нови технологии да-го-ба, ..............или е студена спойка, или е дух амперояд

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Дедо се опитва да се чеше дето не го сърби!
            Не вярва на електрония електромер, дето му го турнаха на стълба отвън.

            Деде, споко, слагам амперклещите у кияка.
            Аз амперклещи си имам(има ги в темата за продажбите), но май къщата ми прави отечка и то като се включи някоя верига, това искам да следя и да гоня...
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Безгрижно показва както и да въртя щепсела (т.е.нанизана фаза или нула).
              То както е известно, между фазата и нулата разликата е административна. Ама понеже знам че си трифазен, там е важно защото разликата не е само административна.

              Ако всичкото това е след щепсел, както и да го въртиш все тая.

              Имай предвид, че най-вероятно и волтметърът, и амперметърът на тая китайщина са върхови и са калибрирани за синусоидно и след ШИМ ще се шашкат. Ако са калибрирани изобщо де, щото амперметърът май не е.

              Вероятно отзаде му има тримерчета и ако сложиш очилата ще видиш кое е за ток и кое за напрежение.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                п.п. гостито се размина щото нашествие от баби у дома.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  п.п. гостито се размина щото нашествие от баби у дома.
                  Е, по-добър повод да избягаш от дома от това, здраве му кажи...
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Ако ще ловиш отечки, трябва да си вържеш едно такова и преди електромера, май.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Това не е автомобил и няма много къде да "утича". Не и без да направи пожар някъде.

                      Правилното действие е дефектнотокова защита.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това не е автомобил и няма много къде да "утича". Не и без да направи пожар някъде.

                        Правилното действие е дефектнотокова защита.
                        Ама требва и земно....

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Ама требва и земно....
                          Не е задължително въобще. Отделно че не е и истински проблем, точно там.

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Земно, по- евтино и перспективно, че там бъдеще и идей бол
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Ако ще ловиш отечки, трябва да си вържеш едно такова и преди електромера, май.
                              Не, така ще следя за гаф в електромера, а там няма. Когато за пореден път го смениха сметката си беше същата (100 към102лв) т.е."изгарям" си ги, въпроса е къде? Аз съм сам и плащам примерно 190 константно, а около мен се кълнат че при сходна схема плащат 80, знам ли.....

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Това не е автомобил и няма много къде да "утича". Не и без да направи пожар някъде.

                              Правилното действие е дефектнотокова защита.
                              Не е задължителен пожара, подмазилкова утечка ще грее цимента някъде докато изсъхне....
                              За ДТЗ-то за мен е новост, чувал съм го, но не ми е оставало време и пари да го нищя, те сега докато съм в болнични.........
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Ако амперметъра показва къмто 2 пъти по-малко, можеш да направиш една намотка с фазовата жица върху геврека. Така ще показва двойно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X