Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходка до язовир Калин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Разходка до язовир Калин

    Да изтупаме прахта от тази за да не отварям нова тема някой има ли инфо за пътната обстановка за язовир калин в момента

    Коментар


    • #92
      От: Разходка до язовир Калин

      Горе е метър сняг със сигурност, преди началото на юни забрави.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #93
        От: Разходка до язовир Калин

        В Говедарци има много сняг в момента, какво ли е на 2600 метра надморска?
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #94
          От: Разходка до язовир Калин

          Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
          В Говедарци има много сняг в момента, какво ли е на 2600 метра надморска?
          Каквото трябва да е, щото после вода - йок!

          Коментар


          • #95
            От: Разходка до язовир Калин

            Тая година водата май ще дойде нагорно.

            Коментар


            • #96
              От: Разходка до язовир Калин

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тая година водата май ще дойде нагорно.
              "Въча" и "Цанков камък" са празни. Иначе в Родопите на 1600-1700 м. си има бая сняг.

              Още е много рано за планински разходки в по-високата планина, освен ако човек не е фен на пешеходния туризъм и газенето на мокър сняг.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                От: Разходка до язовир Калин

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                "Въча" и "Цанков камък" са празни. Иначе в Родопите на 1600-1700 м. си има бая сняг.

                Още е много рано за планински разходки в по-високата планина, освен ако човек не е фен на пешеходния туризъм и газенето на мокър сняг.
                Като тръгне сериозното снеготопене ще се напълнят, но то и почна трайно да се затопля.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #98
                  От: Разходка до язовир Калин

                  Някой дали се е качвал към Калин вече? Интересува ме, дали до винчето може да се стигне, или преспата още седи на пътя

                  Коментар


                  • #99
                    От: Разходка до язовир Калин

                    Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                    Някой дали се е качвал към Калин вече? Интересува ме, дали до винчето може да се стигне, или преспата още седи на пътя
                    Тук цяла нощ вали дъжд , горе на 2400 какво ли ще да вали а
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • От: Разходка до язовир Калин

                      Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                      Някой дали се е качвал към Калин вече? Интересува ме, дали до винчето може да се стигне, или преспата още седи на пътя
                      Преди две седмици се разходих натам до втория завой на серпентината се излизаше мисля че ако и там е било дъжд а не сняг качването до калин е възможно вече но само до там гаранция че горе преспите стоят

                      Коментар


                      • От: Разходка до язовир Калин

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Тук цяла нощ вали дъжд , горе на 2400 какво ли ще да вали а
                        Вчера, или в петък, казаха, че по планините ще превали юнски сняг, тааа ...
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Разходка до язовир Калин

                          За най нетърпеливите пътят за калин е чист с изключение на едно свлачище точно горе под него .Пазача на бариерата каза че днес или утре ще качват техника да го разчисти пораси ремонтни работи на язовира,тоест вече най нетърпеливите може да го посетят вчера се качихме отдолу мъгла а над нея красота снимки ще кача малко по късно.Но все още не е за коли трябва си джип преминават се 2-3 преспи бяха ненагазени 1 джипка пресекла ги за тази година ВИТАРА
                          Последно редактирано от kivv1973; 12-06-17, 10:55.

                          Коментар


                          • От: Разходка до язовир Калин

                            Този маршрут съм го минавал през 1972 г. Бях на осем години, а баща ми беше топограф на Първа Българска армия. Бяхме с военен джип "текезесарска", на моменти двамата войници слизаха и ходеха редом с джипа. На осем години бях, но помня всичко като ден днешен. Спахме на хижата и на другият ден тръгнахме пеша. Върхът беше, когато управителят на хижа "Калин" ни заведе в тунела под стената, където видяхме тръбите на ВЕЦ Калин. Водата бучеше страшно. Имам някъде и снимки, опулено остригано хлапе ...
                            Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                            "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                            Коментар


                            • От: Разходка до язовир Калин

                              За тези които мислят да се качват тези дни да имат предвид, че има паднали скали на пътя. Снимките са от вчера и днес . https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

                              Коментар


                              • От: Разходка до язовир Калин

                                А ние, дето сме без фейс, как да ги видим ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X