Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

    Здравейте, тази година организирам и ще проведа "Комбиниран преход от вр.Ком до нос Емине".

    Официално събитието се организира от "Fount of Memories" във Фейсбук, зад която страница стоя аз.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FB_IMG_1546543031996.jpg
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:6153899

    Дати: от 6-ти юли (събота) до 21 юли (неделя)

    Транспорт: джип + пеш

    Етапи: 3 (1-ви и 3-ти на борда на джипа, 2-ри етап в "Централен Балкан" пеш)

    Дни: 16 (8 офроуд + 8 пеш)

    Нощувки: 15 (10 в хижи, 5 в градове и села)


    Маршрутът не е напълно класически, а по-дълъг и по-красив с повече забежки.

    Моят джип е пълен вече, като има на този етап още 6-7 човека желаещи, но без транспорт. Готови са да споделят горивото на евентуален участник с джип, който да ги вози.

    Сметките за гориво са изчислени на база разхода на моя джип.
    Jeep Grand Cherokee подготвен до 2.3 тона тегло празен, 5.9 бензин на газ и на 35" гуми.
    Извънградският му разход на газ е: 19-22л шосе, 40-45л. офроуд: на 100км.
    Всеки може да си изчисли разхода на джипа си според прогнозните километри, които съм заложил в края на всеки един ден от етапите.
    Заложил съм прогнозна цена на газта 1.00лв. и по 4 човека в джип.

    Нощувките и разходите за храна са заложени на по 30лв на ден за пешеходните дни и по 40лв за тези със слизане за нощувка и вечеря в населените места. Това за нощувка + закуска + вечеря.
    Малко храна (тази за обед всеки ден) ще си нося в раницата предварително. Има дни в които междинно ще минаваме през хижи и там може също да се хапне.


    Ето повече подробности за прехода:


    ЕТАП 1 ДЖИП


    Ден 0 (5 юли петък)
    Подготовка и проверка

    Ден 1 (6 юли събота)
    10:00 часа София - с.Комщица - шосе 53км.
    Комщица - вр.Ком - 14:00 часа - официален старт на тура - вр.Среден Ком - пр.Петрохан - х.Петрохан - оффроуд - 35км
    нощувка + храна 40лв

    Ден 2 (7 юли неделя)
    х.Петрохан - вр.Тодорини кукли- местност Козница - Понор планина - реката потъваща в земята - с.Зимевица - с.Заселе - водопад малка Скакля - черен път до Искърско дефиле - по асфалт до Лакатник - към Панорамен паметник - поляните - с.Миланово - Врачански балкан -вр. Околчица - Кобилени стени - вр.Бегличка могила - водопад Боров Камък - връх Бук - към местност Околчица - паметник Околчица - Мездра - офроуд 50км + 10км шосе.
    нощувка + храна 40лв

    Ден 3 (8 юли понеделник)
    Мездра - Зверино - асфалт - 21км.
    Зверино - Ржана планина - вр.Щадимо - поляните - вр.Козница - с.Осеновлаг - Голема планина - вр.Лескова Могила - с.Огоя - с.Ябланица - Кремиковски манастир - с.Желява - вр.Мургаш - Ловен дом Търсава - Ботевград - офроуд - 90км.
    нощувка + храна 40лв

    Ден 4 (9 юли вторник)
    Ботевград - местност Зелин - панорамна площадка - вр.Звездец - гората над хижа Чавдар - под вр.Баба - метеорологична станция - гладка над мина Елаците-Мед - панорамна площадка над Златишки проход - тунел Кашана - Златишки проход - офроуд - 48км.
    Златишки проход - Златица по шосе - 20км.
    нощувка + храна 40лв

    ТОТАЛ за етап 1: 128л. гориво = 128лв
    Нощувки и храна = 160лв
    Общо на човек = 193лв



    ЕТАП 2 ПЕШ

    Ден 5 (10 юли сряда)
    Логистика:
    Джипът се прекарва в Карлово за 7 нощувки - 65км.
    Кола от Карлово идва да ни качи до прохода и се връща в Карлово - 130км.

    Златишки проход - Паскал - х.Планински извори - пеш 17,4км
    Нощувка + храна 30лв

    Ден 6 (11 юли четвъртък)
    х.Планиснки извори - х.Ехо - пеш - 21.9км
    Нощувка и храна 30лв
    Ден 7 (12 юли петък)
    х.Ехо - Беклемето - з.Орлово гнездо - пеш - 20.1км
    Нощувка и храна 30лв

    Ден 8 (13 юли събота)
    з.Орлово гнездо - хижа Добрила- 12.5
    Нощувка и храна 30лв

    Ден 9 (14 юли неделя)
    х.Добрила - заслон Ботев 15.3км
    Нощувка и храна 30лв

    Ден 10 (15 юли понеделник)
    Заслон Ботев - Райско пръскало - х.Рай - х.Тъжа - пеш 28км.
    Нощувка и храна 30лв

    Ден 11 (16 юли вторник)
    х.Тъжа - вр.Триглав - х.Мазалат - 15.6 км
    Нощувка и храна 30лв

    Ден 12 (17 юли сряда)
    х.Мазалат - х.Узана - Шипка 20км.
    Нощувка и храна 30лв
    Логистика:
    Джип от Карлово до Шипка - 70км
    Кола Карлово - Шипка - Карлово - 140км

    ТОТАЛ за етап 2:
    Гориво = 31лв.
    Нощувки и храна = 240лв
    Разходи на човек = 248лв



    ЕТАП 3 ДЖИП

    Ден 13 (18 юли четвъртък)
    Шипка - Бузлуджа - Ветропарка - последния ветрогенератор - х.Българка - г.Кръстец през линиите към хижа Грамдлива и хижа Химик - проход Републиката (Хаимбоаз) - хижа Буковец (Твърдишки проход) - хижа Чумерна - офроуд 84.5км

    ДЕН 14 (19 юли петък)
    Чумерна - Сливен Стара река (пресича асфалт) - заслон Вратник - заслон Набожното дърво - Котел - Котелски проход - Върбишки проход - Ришки проход - Смядово (зареждане) - офроуд 122км

    ДЕН 15 (20 юли събота)
    Смядово - Ришки проход - с.Планиница - с.Дъскотна - с.Добра поляна - над Сини Рид - с.Козичино - Дюлински проход (Табиите) - с.Еделвайс - шосето Варна Бургас - преди Баня към Черковище - с.Емона - нос Емине - оффроуд 106км

    ДЕН 16 (21 юли неделя)
    връщане от Слънчев бряг до София.


    ТОТАЛ за етап 3:
    Общо 312км (124л.)
    около 312км оффроуд и шосе = 130л.
    36лв на човек за гориво
    2 нощувки по 40лв + 1 x 50лв = 130лв
    на човек 166лв
    Прибиране Слънчев бряг - София = 420км
    Разходи за гориво = 105лв
    Разходи на човек 27лв.


    Общо разходи за целия маршрут:
    Гориво: 424л.~ 424лв.
    Нощувки и храна: 530лв
    Разходи на човек: 106 + 530 = 636лв.

    Обща разбивка на преминатите километри по целия маршрут:
    Офроуд - 542км
    Джип шосе - 663км
    Кола шосе - 270км
    Пеш - 130 км.
    Общо: 1605км за 16 дни

    Над 120 планински върха.
    6470м денивелация пешком.

    Денивелация за целия преход над 18000 метра изкачване и над 21000м. спускане.

    Локални планини:
    Берковска, Било, Врачанска, Голема планина, Етрополска, Мургаш, Понор, Ржана, Софийска/
    Елено-Твърдишка, Златишко-Тетевенска, Калоферска, Равнец, Тревненска, Триглав, Троянска, Шипченска/
    Айтоска, Върбишка, Гребенец, Еминска, Камчийска, Карнобатска, Котленска, Разбойна, Сливенска, Стидовска,

    Върхове:
    Ботев 2376, Г.Кадемлия 2276, Млечни Чал 2255, Жълтец 2227, Малък Кадемлия 2226, Вежен 2198, Зли връх 2197, Г.Купен 2169, Амбарица 2166, Тетевенска Баба 2070, Костенурката 2035, Кръстците 2035, Паскал 2029, Ком 2016

    Облекло за пешеходния етап:
    - Планински обувки
    - къси панталонки/дълги панталони
    - високи чорапи
    - полар
    - слънчева шапка
    - слънчеви очила

    В раницата (10-12кг)
    - два литра вода (2x1л.)
    - канче
    - чехли/сабо
    - дъждобран
    - резервни маратонки
    - нес кафе 3 в 1 (20 пакетчета)
    - челник
    - микс ядки (400гр.)
    - суха пъстърма
    - сухари
    - солница
    - нож
    - тефтер с химикал за дневник
    - витамини
    - армирано тиксо
    - самобръсначка с крем
    - сапун
    - паста и честка за зъби
    - крем против подсичане
    - спрей против комари
    - бельо + тениски + чорапи
    - дълъг планински панталон
    - протеинови барове (16бр.)
    - аксесоари за фотоапарат + резервна батерия.
    - нокторезачка
    - запалка
    - кърпа за бърсане
    - аптечка
    марли, голям бинт, малък бинт, ластичен бинт, ефералган против болка,
    лиотон гел за ходила, лепенки, алгезал против болки в коленете, пантогел - против изгаряне, йодасепт, памук, аспирин всяка вечер след поход, витамин Ц всяка вечер, ФЕРВЕКС против настинка, ремантадин при настинка, Сингулар против алригии, хлорни хапчета за дезинфекция на мръсна вода, Лопедиум - против разтройство, сапунчета, геродорм, талцид,

    - палатка

    - планинска застраховка!

    - зарядно за телефон

    В Джипа:
    - Две туби 10л.вода
    - чашки пластмасови
    - моторна резачка
    - Навигация
    - радиостанции
    - тоалетна хартия
    - консерви храна
    - екшън камера
    - тринога
    - палатка

    Март месец започвам серия от пешеходни тракове за влизане в добра пешеходна форма. Ходя рездовно, така че за 7 дни преход не ми трябва много специална подготовка, но който не е добре в ходенетео е желателно да потренира повече.

    Ако има желаещи, пишете тук, за да ви запиша :-)
    Последно редактирано от verter; 10-01-19, 14:07.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

  • #2
    От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

    Имам два въпроса:
    1. Колко подготвен трябва да е джипа(познавайки по-голяма част от описаните местности мисля, че трябва подготвен джип)?
    2. Ще има ли подготвен трак и ще може ли да се качи на GPS?

    Предварително благодаря за отговорите!

    Коментар


    • #3
      От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

      Много амбициозно, браво.
      Мисля, че хижа Планински извори не работи(никога не е работила) и се ползва като обор за отглеждане на животни...
      Успех. Ще следя с интерес.

      Коментар


      • #4
        От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

        Ден 13 от гара Кръстец към х.Грамадлива и Химик пътя е много тегав .Това лято минах но останах без огледала.Голям джип няма да мине. Пътя минава през с. Лява река на прохода завивате на ляво и на горящата чешма завивате дясно през моста за Буковец.

        Коментар


        • #5
          От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

          Първоначално публикуван от СПИДИ Преглед на мнение
          Имам два въпроса:
          1. Колко подготвен трябва да е джипа(познавайки по-голяма част от описаните местности мисля, че трябва подготвен джип)?
          2. Ще има ли подготвен трак и ще може ли да се качи на GPS?

          Предварително благодаря за отговорите!
          31" AT или МТ мисля за летен сезон са достатъчни. Ако се наложи въжета има и ще си помогнем.

          Тракове не колекционирам и нямам нито един запеметен. От Ком до прохода Българка над Трявна познавам добре трасето. Първата част (първия етап) многократно съм преминавал с джип на части през годините. Пешеходния тур е лесен. Не съм ходил от Златишкия проход до Козята стена, но там сме само по билото. Другия участък до Шипка добре познавам, особено в най-трудните му участъци "Алпийския траверс". Почти всяка година ходя по тези места. За финалния етап от прохода Българка до Емине имам предоставени тракове от приятели, които може и да помогнат и влезат в употреба. Не съм стъпвал по тези места.
          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
          0888/00-55-37

          Коментар


          • #6
            От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

            Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
            Много амбициозно, браво.
            Първоначално публикуван от Stany Преглед на мнение
            Мисля, че хижа Планински извори не работи(никога не е работила) и се ползва като обор за отглеждане на животни...
            Успех. Ще следя с интерес.


            Благодаря. До стартовата дата ще прозвъня всички хижи по пътя и ще ги информирам, за нашите намерения. Ако има проблем, ще се коригира програмата. В крайна сметка затова ще си носим и палатки, за да са по-малко изненадите.

            Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
            Ден 13 от гара Кръстец към х.Грамадлива и Химик пътя е много тегав .Това лято минах но останах без огледала.Голям джип няма да мине. Пътя минава през с. Лява река на прохода завивате на ляво и на горящата чешма завивате дясно през моста за Буковец.
            Благодаря. Ще го взема предвид. А какъв е проблемът на пътя? Обрасъл ли е?
            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
            0888/00-55-37

            Коментар


            • #7
              От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

              Само да напомня че Стара Планина като по ниска не е за препоръчване през Юли и Август за пешеходен туризъм.


              Аз лично съм бил в група на път за хижа Ехо в края на Май но в по горещо от нормалното за Май време когато 3 от 10 туристи получиха топлинен удар.


              Аз бих направил пешеходен преход през централен балкан Юни или по добре Септември!


              То вярно че хора и ентусиасти всякакви...
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                Много примамлива оферта, мечтая да направя нещо такова, но мисля, че имам поне няколко проблема - стокова къса Фронтера Б, недостатъчно прежалена дали ще се справи с маршрута? Миналият Юли жегата ме свали преди Костенурката към х.Васил Левски от планираният преход: междинна станция на сопотският лифт - заслона Ботев! Бих нарекъл този участък всичко друго но не и лесен, а от Къшана до Ехо също си е зор, нищо че е по билото. Там спане само на палатка или слизане от билото до някоя хижа. Та се чудя Къшана - Шипка доколко става за нормални планинари, не извънземни дето си минават цялото било?
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                  Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                  31" AT или МТ мисля за летен сезон са достатъчни. Ако се наложи въжета има и ще си помогнем.

                  Тракове не колекционирам и нямам нито един запеметен. От Ком до прохода Българка над Трявна познавам добре трасето. Първата част (първия етап) многократно съм преминавал с джип на части през годините. Пешеходния тур е лесен. Не съм ходил от Златишкия проход до Козята стена, но там сме само по билото. Другия участък до Шипка добре познавам, особено в най-трудните му участъци "Алпийския траверс". Почти всяка година ходя по тези места. За финалния етап от прохода Българка до Емине имам предоставени тракове от приятели, които може и да помогнат и влезат в употреба. Не съм стъпвал по тези места.
                  Благодаря.
                  Ще обмисля включване. Идеята е много добра.
                  Мисля, че ще мога да помогна и с навигация. Голяма част от маршрута ми е познат.

                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Само да напомня че Стара Планина като по ниска не е за препоръчване през Юли и Август за пешеходен туризъм.
                    По-добре топло, отколкото дъждовно с гръмотевици. Юни не е стабилен месец. До средата му обикновено често вали в следобедните часове.

                    БТС провежда класическите си преходи края на юли, началото на август точно заради това. Аз искам да изпреварим масовите походи, защото ще стане страшно по хижите. Всъщност, мисля да си ползвам палатаката.
                    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                    0888/00-55-37

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Много примамлива оферта, мечтая да направя нещо такова, но мисля, че имам поне няколко проблема - стокова къса Фронтера Б, недостатъчно прежалена дали ще се справи с маршрута? Миналият Юли жегата ме свали преди Костенурката към х.Васил Левски от планираният преход: междинна станция на сопотският лифт - заслона Ботев! Бих нарекъл този участък всичко друго но не и лесен, а от Къшана до Ехо също си е зор, нищо че е по билото. Там спане само на палатка или слизане от билото до някоя хижа. Та се чудя Къшана - Шипка доколко става за нормални планинари, не извънземни дето си минават цялото било?
                      За Фронтата купи едни по-рошави гуми и ще се справи. Ако не хванем някакъв дъждовен период, не виждам да е толкова трудно. За боята ясно - трябва да е прежалена. Не вярвам да може да се опази през целия маршрут.

                      За пешеходния етап трябват тренировки. Аз ще тренирам 3 месеца преди тръгването. Моментната ми форма се свежда до 10-11 часа интензивен дневен преход през който минавам около 25км, но на следващия ден съм труп.

                      От Амбарица през Ботев, Рай и Триглав е най-трудният участък. Жегата си е жега, но една шапка и ако трябва гол...
                      Имаме средно по 17 км дневни преходи 8 дни подред. За дълъг летен ден това не са много км. Ако е много топло времето ще ходим предимно сутрин, може и привечер. По обед може да почиваме.
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                        Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                        По-добре топло, отколкото дъждовно с гръмотевици. Юни не е стабилен месец. До средата му обикновено често вали в следобедните часове. ...
                        Това е Божа работа. И ние на времето си рекохме да е през юни, та да не е в голямата жега, поради което си умрЕхме от жега и прахоляк. През 2005 колегите направиха прехода през август и тогава се скъса да вали ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                          записвааааам се. Последните 10 календарни дни съм изминал точно 102 км., въпреки времето ;-)) търся място в джипка или ускорен шофьорски курс!
                          ;-)
                          Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                          нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                          Коментар


                          • #14
                            От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                            Влади, от Комщица до Ком дали си минавал, след като преди бая години минахме заедно? Преди 2 години беше на ръба да е непроходим един участък, завзет обратно от гората.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Комбиниран преход КОМ-ЕМИНЕ 2019 (6-21 юли)

                              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                              Влади, от Комщица до Ком дали си минавал, след като преди бая години минахме заедно? Преди 2 години беше на ръба да е непроходим един участък, завзет обратно от гората.
                              Ooo да, няколко пъти. Последно се качвах по-миналата година. Ок си е навсякъде. Новото е, че има гранични патрули и редовно спират и проверяват.
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X