Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения




  • Често при пътешествията ми попадам на паднали мостове и обикновено наблизо има брод, в случая във Вършец, наблизо имаше сгъваем мост и понеже се оказа, че това е грешният път го минах два пъти, че и спрях да поснимам. Ето и минаването


    Последно редактирано от alex_markov; 06-06-23, 11:10.

    Коментар


    • Alexr
      Alexr коментира
      Редактиране на коментар
      Прилича на ТММ - ако е правилно поставен може там да си векува. КРАЗ-овете си минаваха по товяа нещо спокойно. Мисля, че е предвиден да издържа танкове.

  • След приятна разходка из парковете на Вършец с кутрето стигнахме до Райският кът, където около малко но красиво водопадче, бяха изградили цял комплекс от беседки, мостове и развлечения за децата в прохладната гора, браво за труда, хареса ми, ще заведа децата някой ден и без това във Вършец се оказа, че има какво да се види



    Коментар


    • След една седмица и кусур най-накрая заместника на така печално удавената ми Авата дойде. Заредих, Ъпдейтнах, нагласих и естествено отидох да тествам - лети
      Райска Градина - тестови полети



      Коментар


      • По-миналата есен се качих до х. Беласица в едно именната планина, искаше ми се и по-нагоре но пътя не ми хареса , а и нямах време. Тази седмица, пак се оказах в района без цел и посока. И понеже пътя към Конгур, макар и кален изглеждаше много оправен, хванах по него и се оказах във видимо изоставена застава, превърната в хижа Конгуро. Местенцето е много приятно и аз пуснах дрона да се огледам, красота, прекрасните облачета бяха чудесна занимавка за изтребителя, но и повод да се откажа от съветите на хижаря да продължа към върховете, просто не ми се киснеше в мъгла та продължих към Ключките водопади, но това е една друга история




        Коментар


        • Два пъти ходя и не намирах пътеката до Ключките водопади в Беласица, но от третият път - успях и си заслужаваше зора и потта. Красива поредица от падове със свучни имена - Метлата, Чергата, Вретеното... Само кутрето не беше на кеф, защото пътеката на места беше непреодолима за нея и и писна да я нося


          Коментар


          • След изпълнено с перипетии и отлагания потегляне за Българево да се видя с един приятел, най-накрая потеглих, по-добре късно от колкото никога. Прекарахме си чудесно, разхождахме се и гледахме нови и интересни места. А като си тръгнах обратно, пътувах по най-странният път но изпълнен с приключения. Едно от които бе посещението на Хан Крумовският скакен манастир на Шуменското плато. Много интересно пътче и изключително впечатляващ манастир, който не успях да кача - заради кутрето но дрона ме отмени


            Коментар


            • На това пътешествие видях много и прекрасни места, но най-голямо впечатление ми направи Кипиловското Кале. Огромна, доста добре запазена крепост насред дивата гора, че и пътеката почти не се вижда. Много приятна изненада. Не мислих, че ще мога да пусна дрона в тази джунгла, но на него му се летеше и се справи чудесно


              Коментар


              • До Тюленово има много интересни места, а аз до сега все си ходех на арката и пропусках останалите. Този път реших да наваксам и отидох до пещерите, за съжаление духаше доста силен вятър и дрона не беше добре да го завирам много, много, пък и на мен нещо не ми дойде мерака да слезна през дуката но и от далеч човек може да придобие представа за какво става въпрос, а някой ден може и да попадна в по-добро време


                Коментар


                • Едно от най-любимите ми места по Черноморието е плажа между Крапец и Дуранкулак, който минава между морето и Дуранкулашкото блато. Почти всяка година минавам от там и тази не пропуснах да се разходим с един приятел. За стжаление силният вятър разваляше картината иначе цветовете и отраженията са феноменални. Спомена как преди години минах от там на залез още ми топли душичката




                  Коментар


                  • Много се кефя на дългите дни през лятото, например миналата седмица, запалих колата отидох до Българево, взех моят приятел обиколихме на север до Дуранкулак, прибрахме се, хапнахме и още беше светло, че чак запалихме и отидохме да хвана залеза на нос Какиакра е до самият нос не отидох, че вятъра беше много силен, но повъртях около крепостта и паметника окъпани в последните лъчи, кеф



                    Коментар


                    • Alexr
                      Alexr коментира
                      Редактиране на коментар
                      А един път успях да стигна до Калиакра да гледам изгрева от там. Също е великолепна гледка. Беше вече септември и изгрева беше сравнително късно.

                  • Калиакра и по-точно Чиракмана винаги са ме радвали, но понеже имам лош спомен с една гореща нощ и едни комари (ама мнооооого комари ), та рядко ходя. Но този път като си затръгвах, първата ми спирка беше на брега под песъчливата скала. За малко щях да си счупя дрона от конструктивната идиотия на DJI да сложат слота на сд картата между перките и аз да не съм сатворил капачето, но се разминах само с адски звуци и черни следи по перката. Но пък гледките ме възнаградиха, открих и пещера под върха, която явно има връзка с другата страна, дали може да се влезе без въжета? Та аз се забавлявах, опитайте и вие



                    Коментар


                    • Едно прекрасно местенце в интересното Шуменско плато е Окото на Осмар и няколкото скални манастира около него, до някои от тях има стълби, до други не, но дрона надникна и в тях. От години си знам, че на този район някой ден трябва да обърна повече внимание и да се помотая няколко дни из платото и съседното Мадарско плато, ама се не се наканвам, нищо, малко по-малко ще разглеждам и без това нямат свършване чудесата по нашите земи


                      Коментар


                      • Кръглата (Златната) църква във Велики Преслав, специално минах от там само заради нея, много ме радва . А и за късмет нямаше никой и можеше да се развихря



                        Коментар


                        • В тези безкрайни дъждове все по-рядко пътувам и ме избива на компилации, преди време бях правил клипче с Някои по-интересни места снимани с Авата-та и сега реших, че е дошло време за Втора част, с по-новите и подвизи, старите си останаха само в първа част, та ако ви е интересно вижте в канала
                          Мисля, че добре се получи, но имайте в предвид, че аз не съм ни рак ни риба - Не летя "Акро", а се опитвам да снимам "Кинематографично" (каквото и да значи това ) със Cineloop


                          Коментар


                          • Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X