Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пред Аврен поспряхме на една чешма и през горичката видях недовършена постройка, как да не разходя дрона за няколко минути



    Коментар


    • Пролетта е прекрасен сезон, аз си ги харесвам всичките и всеки си има своите прелести, тук силата е в свежеста и ярката зеленина. Балкана около Бойковец.



      Коментар


      • Летя с дронове от 6 години, летя много, летя често и много обичам завряни места, водопади, каньони, пещери, гори... И никога до сега не бях губил дрон! Е, винаги има първи път! Вчера отивах към Скакавица, когато видях, че реката е толкова пълноводна, че водопадите преди хижата си заслужаваха снимането и естествено пуснах дрона, заслужаваше си пуснах го със свито сърце, незнайно защо имах лошо предчувствие, но не мога да оставям такава красота не заснета За съжаление миналогодишният проблем се появи отново и така от третият опит за Самостоятелно летене пилето най-накрая успя да се самоубие, много е гадно да не те слуша дустанционното и безпомощно да гледаш как се мята на където му скимне между боровете над врящара, пролетна река... Утрепах един час в търсене с надеждата да е паднал на брега, макар и да се виждаше, че се удари в клоните точно над водата, та накрая се простих, казах няколко добри думи за сбогом и потеглихме с кутрето за в къщи - за пръв път без верният приятел

        Ако някой в района 42°13'58.3"N 23°18'20.6"E открие тленните останки да свирка, ще почерпя но най-вероято реката ги е отнесла много надолу, естествено може и да бъркам, все пак не успях да пресека реката и десният бряг по течението съм го прегледал само от далече.



        Коментар


        • Alexr
          Alexr коментира
          Редактиране на коментар
          Жалко за машинката.

        • demiro
          demiro коментира
          Редактиране на коментар
          А това някакъв "заводски" проблем ли е или кофти бройка? Като следя и другите Ви клипове, в този още при излитането се вижда някакво потрепване на дрончето, нетипично за умелото Ви кормуване. А може и да ми се струва.

      • Билото на Балкана над х. Мургана и прохода Кашана, едно любимо място, което не пропускам да посетя при всяка възможност. Този път времето ме изненада, като излитах нямаше вятър и изведнъж така се раздуха, че малкият бръмбър едвам пробиваше с десетина километра в час, та се наложи да го смъкна на завет за да се върне в реално време предпоследния му полет


        Коментар


        • След като си удавих дрончето, измъкнах от прашасалата раница едно старо зверче, доста бързо зверче, вдига 100 за под 3 секунди и отидох да видя в какво състояние е. Оказа се, че си лети




          Коментар


          • Червеното езеро стана доста популярно напоследък. И след като ходихме до "римският" мост над Брацигово, решихме да минем на прибиране да видим и този феномен на "зрелият социализъм". Рудника е видимо изоставен и природата е започнала процеса по възстановяване, просто и трябва време, но останките са интересно местенце да поразтъпчем изтребителя, бях позабравил какво е да летиш с над 100 км/ч



            Коментар







            • Преди няколко седмици тръгнахме да търсим "Римският" мост над Брацигово, но навигацията ни запрати в Жребичко и тъй като беше последна, опционална точка за деня му се размина. Този път вече внимавах и не я оставих да ме запрати докато си лафим в колата и хванах пътя към Розово и от там по "частен" черен път покрай розови масиви и после по тесни, влажни (все пак е най-валежната пролет ) се добрахме до мостчето. Приказно местенце, но след загубата на Аватата някак си се наложи да го снимам с телефона (виж горе вторият линк!) И чак после при колата пуснах изтребителя да се разтъпче, все пак му беше втори полет след години в раницата (вижте първият линк)
              Последно редактирано от alex_markov; 31-05-23, 07:11.

              Коментар


              • Миналара година за пръв път се заврях в каньона над квартал Медковец във Врачанският Балкан, прекрасният Врачански Карст причудливи скални форми, много пещери и не много вода, та на практика не видях Медковското Рипало. Този път водата беше повечко и водопада се виждаше още от последните къщи на Враца, а дрона го докара за секунди на показ а и времето беше снисходително към мен, по целият път не спря да вали, но за фото сесията, чак и слънчице се показа е по обратният път отново не спря дъжда



                Коментар


                • Алексе, мислил ли си с малкия дрон да идеш да потърсиш тленните останки на големия ........айде и се похвали с новата калъфка за превизване на дронове най-накрая
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Алексе, мислил ли си с малкия дрон да идеш да потърсиш тленните останки на големия ........айде и се похвали с новата калъфка за превизване на дронове най-накрая
                    Удавеният е Малкият и не мисля, че ще се намери, НО вече пътува насам неговият заместник - Застраховката свърши работа
                    А за Превозване - ZJ 5.9 V8 наистина най-Добрият Jeep който съм имал до сега, ма и аз почти не го карам - 14К км за 2 месеца

                    Коментар


                    • Всеки ден вали, но гледайки картата с прогнозата от време на време се виждат дупки в облаците, този път хубавото време беше над Вършец. Минавал съм от там много пъти, но до сега не бях спирал, какъв пропуск прекрасно курортно градче, цялото в паркове и алеи, а си бях отбелязал и два водопада. Първият, в квартал Заножене си е направо на пътя и беше много приятен, та за момент забравих, че удавих правилният дрон и пуснах изтребителя сред клоните, над врящара вода. И о чудо, той оцеля (като Хари Потър ), че и направи прилично филмче (с нетърпение чакам Авата 2/про или както ще го нарекът - синелуп с по-добра камера ).



                      Коментар


                      • Най-високият водопад в България - Врачанска Скакля, абсолютно зашеметяваща скала и воден пад от над 140 метра, жалко, че рекичката често пресъхва. Но този път имах късмет и имаше вода имаше и красиви облаци за още по интересно преживяване, но пък заради тях не хванах дежурната дъга, нищо вече съм я снимал, а това е просто различна визия, вижда се и приказният проход Вратцата, абе заслужава си човек да се разходи до драчанският Балкан, много си заслужава


                        Коментар



                        • Не е тайна, че от малък си мечтая и винаги съм се опитвал да се рея из облаците. Та като ми изпадне възможност не пропускам. Та именно това се случи със сутрешната мъгла преди няколко дена, веднага щом стигнах ръба и не се налагаше да се качвам на високо пуснах дрона да се позабавлява и да ми напълни очите с морето от облаци покрило Софийското равно пОле чак до Витоша в далечината. Наслаждавайте се, ако ви харесва де, на мен Много


                          Коментар


                          • На Околчица съм се качвал десетки пъти, за пръв път май като студент организирано по нощите, винаги ми е харесвало мястото, но и неизменно времето не е било подходящо за летене, още от времената когато ходих там с парапланера и после с дрона. Но винаги има първи път, та така при последното ми посещение вече нямах извинение да не разходя пилето!



                            Коментар


                            • Прохода Петрохан никога не ме е привличал за каране за разлика от старият - Исторически път изоставен преди десетилетия, но много по-красив и затова предпочитан от мен . Особено красиво е на билото около Понорите (дупките които поглъщат водата и дават има на този дял от Стара Планина). За съжалени леките перести облаци скриха слънцето иначе картината щеше да е още по-прекрасна, но и така е приказно красиво



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X