Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моята България (Поглед отгоре)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В яз. Цонево освен Чудните скали има и други не по-малко интересни забележителности, като например тази кула изградена и изоставена на един отдалечен нос. Стана ми интересно и се опитах да стигна до нея, но местните ми казаха, че единственият начин е по вода, а аз нямах време да намеря някой с лодка да ме закара. Опитах се с колата да се доближа, но за съжаление нямах време да открия най-добрият път и за съжаление се оказах доста далеч от нея и при това с един доста висок хълм/нос между нас, добре, че дрона вижда надалеч, та поне я зърнах, но сега вече твърдо трябва да намеря начин да стигна до нея на следващото ми пътуване в района


    Коментар


    • Еднодневното ми пътешествие ме отведе до село Рояк близо до Провадия, на картата имаше няколко локации, на живо нито една табела и много пътчета през нивите. На усет карах насам и натам и от вторият опит намерих​ Рояшките скални манастири, вярно бях отгоре, но дрона свърши останалото, макар и да съм сигурен, че поне нещо съм изпуснал, защото скалите в района са като швеицарско сирене, а гъстата гора скриваше поне част от тях, все пак видях много интересни места, но ми се сториха напълно недостъпни без дрон или алпийски методи


      Коментар


      • Авренското плато е много красиво тези скали върху които е било изградено древно укрепление - Бобата, са особено впечатляващи. Основната ми цел там беше Петрич Кале, но при него вече вятърът се усили и мъника не полетя (добре, че телефона снима )


        Коментар


        • Една забравена панорама от Рибните езера на Рила


          Коментар


          • Цялото ми пътуване от над 1000 км и много обекти всъщност имаше една Основна цел, да стигна изоставеният АН-2 точно на залез и така и стана. Голямо забавление падна, аз си умрях от кеф, и си тръгнах към дома с щастие в душата


            Коментар


            • Alexr
              Alexr коментира
              Редактиране на коментар
              Ан 2 е интересен самолет. Нещо като "УАЗ"-ка за в небето. Бил е остарял още на чертожната дъска, но въпреки това е видял бял свят и още го ползват.

          • В началото на месеца ходих до Дендрариума на Витоша, не издържах на тази красота и пуснах дрона. Миналата седмица отидох пак, този път с подходящият инструмент - кефа е несравнимо по-голям а тепърва идва най-хубавото време - Златната есен, която е неописуема на това вълшебно място!

            Коментар


            • Скален манастир Тъпаните до Китен, Провадия. Пътечката до него е толкова стръмна, че трудно се слиза мястото е много интересно и стълбичките позволяват да се качи човек и без "алпийски методи", но си е екстремно (поне за мен ), виж на дрона му беше лесно


              Коментар


              • Една от любимите ми пътечки в квартал, естествено не устисках и пуснах дрона


                Коментар


                • Едно приказно място - Побитите камъни до Варна, ходил съм десетина пъти, но винаги малко след залез, миналата седмица за пръв път попаднах малко преди да потънат в мрак, мястото е още по-хубаво така огряно в косите вечерни лъчи, пък и нямаше хора


                  Коментар


                  • В живота ми има места които просто ми убягват - Не мога да отида до х. Ехо и Рай (дълга история ) - друго такова място е Петрич Кале - 3 пъти ходя до там и все нещо се случва, първите два пъти не успях дори да стигна до горе, този път - Успех, е поне от части - качих се - Но вятъра беше толкова силен, че не ми дойде от вътре да пусна дрона Та с телефона


                    Коментар


                    • Изоставената хижа на Игликина Поляна на Витоша. Жалко е като такава красота се руши, но и в останките има чар, само дето вече е доста опасна и влизам само с дрона



                      Коментар


                      • Валери Недялков
                        Валери Недялков коментира
                        Редактиране на коментар
                        Стана. Няма хора,няма предприятия,които да поддържат и използват базите,почти не остана вътрешен туризъм. Бай Ганьо ходи в Гърция,Турция,Европа. Няма лошо,но не обръщаме внимание на собствените си туристически обекти. Упрека е и към мен самия.

                      • alex_markov
                        alex_markov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Социализма щедро разполагаше с "общите" пари и настрои доста неща които нямат икономически смисъл (не казвам лоши/добри ) - кой ще отиде да спи на 5 км от града, колко ще са тези, че да се поддържа подобна сграда с десетки стаи и персонал, а как ще се топли зимата това чудо с един заблуден обитател... та така станаха много изоставяния, докато имаше кой да плаща сметката беше лесно, сега нещата са доста по-различни, не , че е невъзможно да се поддържа подобна сграда, но според мен парите трябва да идват от друго място

                      • Валери Недялков
                        Валери Недялков коментира
                        Редактиране на коментар
                        Другото място е голяма фирма - производител,която се грижи за здравето на служителите си. Но вече няма такива.

                    • Миналата седмица ходих до Габра, да снимам мина Чукурово и после поех през "планината" към един приятел. Между Поповци и Семковци гледките станаха страхотни и аз спрях за едно панорамно кръгче, заслужаваше си, напълниха ми се очите


                      Коментар


                      • Изоставената мина Чукурово до Габра, природата си се намества на мястото отново


                        Коментар


                        • Наскоро бях на гости на един приятел и той пита за новата играчка и му я показах и обиколих прекрасният му двор. По принцип не споделям подобни филмчета, но той настоя, а и двора си заслужава


                          Коментар


                          • Alexr
                            Alexr коментира
                            Редактиране на коментар
                            Двора си заслужава да се види. Ако аз имах толкова подреден двор и аз щях гордо да го показвам.

                          • alex_markov
                            alex_markov коментира
                            Редактиране на коментар
                            Ще предам, че човека каза, че му се видял много хаотичен на филма

                        • През далечната 2017 когато си взех първият дрон, един от първите ми обекти и повод за огромна гордост бе пещерата Проходна до Карлуково, беше уау Сега проблема беше да отида когато няма хора, но дори сутринта през седмицата има, та се наложи да говоря със всички за да получа тяхното съгласие и естествено да ги избягвам и пак се получи много добре, но май ще ми е последното летене там колкото и да ми е любима, но предпочитам да съм далеч от мнозинството


                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X