Обява

Свий
Няма добавени обяви.

психотест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • психотест

    Налага ми се да ходя на психотест поради отнети шофьорси права /липса на точки/ . Знае ли някой къде се провеждат, какво се прави и т.н. ?

  • #2
    До: психотест

    мисля, че твоето място е в ДАИ

    Коментар


    • #3
      До: психотест

      Няколко страници с въпроси и един стенд, на който гасиш лампички и пискуни. Никакъв проблем, ако наистина си нормален здрав човек. От някъде нататък започваш да бъркаш, с увеличаването на скоростта, но те и не го пускат наистина бързо. Бързо със сложни задачи е за пилоти, за шофьори е несравнимо по-лесно и бавно.

      Коментар


      • #4
        До: психотест

        Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
        Налага ми се да ходя на психотест поради отнети шофьорси права /липса на точки/ . Знае ли някой къде се провеждат, какво се прави и т.н. ?
        Намира се на "Витиня" №1. Теста не е толкова труден, но машината е гадна, но и тя не е кой знае колко страшна. Минава се, но трябва да си съсредоточен. Трябва да знаеш, че психотеста се провежда само в Сряда. Зареди се с търпение, защото после пак курс, изпити на листовки и кормуване. Около 2 месеца трае всичко. Успех.

        Коментар


        • #5
          До: психотест

          За трудно не е трудно,даже е забавно,но решат ли да си от скъсаните ще те скъсат.Ходил съм 5 пъти 4 пъти съм си го изкарвал без да им давам странични пари,и един път ме скъсаха,попитах ги мога ли да знам къде са ми грешките на листовките или на машинката казаха че не е моя работа да се ява следващия път.Те просто си имат определена броика която трябва да я скъсат и ти винаги може да си сред тях.Успех
          Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

          Коментар


          • #6
            До: психотест

            Абе то и от вьпросите има едни подвеждащи на които много се дьржи.Мен ме скьсаха преди масец.Успех

            Коментар


            • #7
              До: психотест

              1.Това не е нито изпит,нито тест.Това е психологическо изследване.Разликата е ОГРОМНА.

              2.Не могат да те скъсат.Все едно да идеш за медицинско и да се окаже,че имаш проблем със зрението.Тогава доктора ли ще е виновен че не виждаш?

              3.Това че имат бройка която трябва да "падне" не е вярно.

              Коментар


              • #8
                До: психотест

                Първоначално публикуван от dragomanov Преглед на мнение
                1.Това не е нито изпит,нито тест.Това е психологическо изследване.Разликата е ОГРОМНА.

                2.Не могат да те скъсат.Все едно да идеш за медицинско и да се окаже,че имаш проблем със зрението.Тогава доктора ли ще е виновен че не виждаш?

                3.Това че имат бройка която трябва да "падне" не е вярно.

                Прииска ми се да карам такси, и се наложи да го мина.
                Миналата година.

                1. Наречи го както искаш - но за мен е тест, минавал съм го.
                2. Късат, поне тук. в Ст.Загора, където се провежда за областта и то не малко хора.
                НЕ знам как определят как и кой да скъсат, може би визуално и по впечатления, и естествено, който не би могъл да го вземе по една или друга причина.

                3. По този въпрос да имат бройка, която не би трявало да пускат..не знам. Нямам инфо за това. Може би, ако целта е да има пак кандидати и съответно плащане на следващ изпит /или даване на рушвет/.

                За самия тест, както споменаха колегите по-горе:
                Записваш се, плащаш си съответната такса по банков път. Определят дата за изпита /нужни са определен брой мининум кандидати за провеждането/. Първата част е нещо като психологическо изследване + тест за интелигентност. След това има тест-а с тази машина, за светлини, звукови и сигнали за ползване на ляв и дсен педал. Накрая имаше при нас и събеседване с изпитващите.

                Аз още от сутринта се скарах с изпитващата, че не са ми споменали да си нося химикал, което по-късно разбрах е лош ход от моя страна.
                И на машината ми пуснаха сигналите много бързо, може би на 0,5 сек/сигнал. Както и да е взех го де, по "нормалния" начин.

                Успех на теста от мен.
                .

                Коментар


                • #9
                  До: психотест

                  Не знам дали dragomanov не е прав. Спомням си, реших задачите на 100% и минах машината на висока скорост (не се хваля ). Докторите, обаче, казаха, че не трябва да ме пускат, защото "индивиди" с такъв резултат не били подходящи за шофьори. Ако колегата е психолог, нека обясни, защото изследващите не ми казаха.
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #10
                    До: психотест

                    Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                    Прииска ми се да карам такси, и се наложи да го мина.
                    Миналата година.

                    1. Наречи го както искаш - но за мен е тест, минавал съм го.
                    2. Късат, поне тук. в Ст.Загора, където се провежда за областта и то не малко хора.
                    НЕ знам как определят как и кой да скъсат, може би визуално и по впечатления, и естествено, който не би могъл да го вземе по една или друга причина.

                    3. По този въпрос да имат бройка, която не би трявало да пускат..не знам. Нямам инфо за това. Може би, ако целта е да има пак кандидати и съответно плащане на следващ изпит /или даване на рушвет/.

                    За самия тест, както споменаха колегите по-горе:
                    Записваш се, плащаш си съответната такса по банков път. Определят дата за изпита /нужни са определен брой мининум кандидати за провеждането/. Първата част е нещо като психологическо изследване + тест за интелигентност. След това има тест-а с тази машина, за светлини, звукови и сигнали за ползване на ляв и дсен педал. Накрая имаше при нас и събеседване с изпитващите.

                    Аз още от сутринта се скарах с изпитващата, че не са ми споменали да си нося химикал, което по-късно разбрах е лош ход от моя страна.
                    И на машината ми пуснаха сигналите много бързо, може би на 0,5 сек/сигнал. Както и да е взех го де, по "нормалния" начин.

                    Успех на теста от мен.
                    1.Наричам го точно както е.
                    2.Не само в Ст.Загора е така

                    Относно реда на плащане и записваане всичко е ясно.А на машината с лампичките са две програми.Едната наистина е за бързина на реакциите.

                    А между другото майка ми провежда тези изследвания във В.Търново и Габрово

                    Ако ви интересува нещо по-подробно питайте.Иначе спокойно не ядат хора ........

                    Коментар


                    • #11
                      До: психотест

                      Ами, питай майка си по моя въпрос.
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        До: психотест

                        Може ли някой да даде снимка на тази машина или трябва да се правя, че ми е необходимо удостоверение, за да я видя?... Навих се да направя такова чудо и ще го давам да тренират кандидати за тестване. Поне ще развият някакви навици. Иначе съм минавал доста сериозен психотест във ВВОВУ във В. Търново и мисля, че писмената част не е проблем за повечето хора.

                        Коментар


                        • #13
                          До: психотест

                          В Бургас има такава машина плащаш на час да тренираш и после отиваш на изпит в ДАИ

                          Коментар


                          • #14
                            До: психотест

                            Ще трябват снимки, а най-добре е - видео как работи това чудо. 100% съм сигурен, че може да се направи на символична цена, при това ще дава пълна информация-време за реакция на всяко включване на сигнал, грешки и т.н. Само да се добера до материал, по който да направя копие.

                            За въпроса на bojitch: Доколкото знам, никъде не дават информация за грешните въпроси. Не съм запознат с причините, само мога да ги нагаждам, според това, което забелязах, когато аз полагах тест. Тестът беше много дълъг(45 минути, интензивно отговаряне на въпроси, ограничени по време. Всичко беше на компютър). Проверяват основно: Логическо мислене(като класически тест за интелигентност), промяна способността за концентрация -върху един или няколко предмета, с промяна на обекта за концентрация и т.н., проверка за основните признаци за психическо заболяване(например нощно напикаване, жестокост към животни и др.), проверка на агресивността( в този смисъл един провокативен въпрос от комисията и непремерен отговор, директно ви изхвърля от играта) и може би най-важното-детектор за неоткровени отговори(т.е. за опит да се отговаря нечестно, според очакванията какъв би трябвало да е отгоеорът). Давам пример за последното: Въпрос 1: Обичате ли животни? 2. Агресивен ли сте? 3.Обичате ли да измъчвате животни? 4. Измъчвали ли сте някога животни? Минават 100 въпроса и въпрос 104: Обичате ли да гледате как някой измъчва животно? 105: Ако видите, че някой измъчва животно, бихте ли го нападнали, за да спасите животното?
                            Такива глупости, които целят да ви вкарат в противоречие. И дори да сте отговорили правилно, според вас, на въпроса, ако отговорът изключва друг отговор, следва скъсване. Например, спасяването на животното с нападение над мъчителя би било в противоречие(вероятно) на въпрос 2, ако там сте отговорили с "не". Психолозите си пазят техниките на оценяване и затова не казват защо сте скъсан. Не е заради квота.
                            Последно редактирано от Еmil; 19-05-09, 23:03.

                            Коментар


                            • #15
                              До: психотест

                              в сайта на "зелена вълна " има електронен симулатор и можеш да тренираш на тази машина колкото изкаш ,но азне съм убеден че има смисъл в някаква предварителна подготовка.просто гледай да си спокоен и няма да имаш проблем все пак скъсаните не отиват в казана за сума

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X