Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Serengeti-то , ми показа най-близкия магазин в Букурещ
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Serengeti-то , ми показа най-близкия магазин в Букурещ
      Търсенето им е малко сбъркано Я напиши София - Грандоптикс и производните са им представители .

      Все някой от Гранд и Джой може и да имат магазин в Русе, което не е гаранция че имат точно Серенгети.
      Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
        Търсенето им е малко сбъркано Я напиши София - Грандоптикс и производните са им представители .

        Все някой от Гранд и Джой може и да имат магазин в Русе, което не е гаранция че имат точно Серенгети.
        Има такъв момент. Трябва да се напише примерно "София, България" в търсачката на store locator-а и излизат доста варианти, включително Гранд оптикс. Като сложа Русе и показва най-близо нещо в Румъния.

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          Това от кой век е , имал съм стъклени слънчеви - заради големината ( а няма как) тежат по сто кила .
          От години и обикновените ги правят от пластмаса, а са къде по малки.

          В момента карам с евтини очила от декатлон. Имат всички стандарти, И по важното наистина ги покриват. Достатъчно евтини са да ги сменявам всеки сезон, та и по често - падат, забравям ги .


          Стъкло за по 500лв как пък не

          Декатлон
          Моите са от сегашния век. Аз си държа на стъкло. По-скоро такива пари не бих дал за пластмасови. Имам и такива, но за тях повече от 50 - 70 лева не съм давал. Стъклата са по-тънки и олекотени с 20 процента. На Мауи Джим, дето ги препоръчва BENZBOSS-а, стъклените също са им олекотени. И двете марки имат и не-стъклени варианти, които са по-висок клас от обикновените пластмасови.

          Не знам дали е точно заради стъклото, подозирам, че и самият клас има значение, но разлика в "образа" има. Като ги дам на някой да погледне, всеки се изненадва колко добре се вижда. Цената не я споменавам, марката повечето хора не я знаят. Но се вижда доста по-добре, отколкото с толкова, или доста по-скъпи очила от модни марки.

          Съотношението цена-качество не го коментирам или оспорвам. За риска да им стане нещо и колко безболезнено се заменят едните и другите няма какво да говорим
          Последно редактирано от nissan_gr; 05-07-19, 13:23.

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
            Има такъв момент. Трябва да се напише примерно "София, България" в търсачката на store locator-а и излизат доста варианти, включително Гранд оптикс. Като сложа Русе и показва най-близо нещо в Румъния.
            Не само с Русе показва Румъния. Цайс центъра също е на Гранд оптикс т.е. Гранд, Джой, Цайс и още няколко други такива са на едни собственик. В Парадайз Мол има всичко.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              И за мен , са много парите за хубави очила, но здравето ми е по-скъпо. Предпочитам хубави очила пред смартфон
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                И за мен , са много парите за хубави очила, но здравето ми е по-скъпо. Предпочитам хубави очила пред смартфон
                И на мен преди години баща ми ми каза да пестя очи, не от очила

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Оказах се с три серенгетита
                  това https://www.premiumoptics.co.uk/shop...-drivers-7456/
                  май ще го продам за 170лв.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Оказах се с три серенгетита
                    това https://www.premiumoptics.co.uk/shop...-drivers-7456/
                    май ще го продам за 170лв.
                    Добре изглежда и май каквото търся , ама без да меря очила не купувам вече.
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Нямам против да ги мериш, само да се засечем
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Ако не му харесат на колегата, може и аз да им хвърля едно око.

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Ок,
                          тия дни ще стане ясно.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Това не променя наличието на ефекта... Затова, ако смятам да ползвам слънчевите очила в автомобила - ТВЪРДО няма да са поляризирани...
                            Както винаги, няма угодия.
                            Доколкото дисплеите са от десетостепенна важност при шофиране, а взирането в пътната обстановка е на другия край - около първостепенно, то аз бих предпочел поляризирани очила, за да премахват част от отблясъците.

                            А дисплеите - модерни тъпни. С тях, и без тях, е все тая...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Поляризацията е много добро нещо, с една малка уговорка - нито един дисплей на часовник, смартфон или подобно не се вижда нормално през поляризирани очила.
                              Не знам какви телефони и дисплеи ползвате,аз карам по много и всеки ден,и поляризираните лещи са абсолютно задължителни за мен.Служебната ми кола е от тази година,личната набор 2008,и в двете си виждам всичко,дори с евтин модел на Полароид.Телефона също,Самсунг S7 на три години поне.Като карам по навик от моторите наблюдавам какво е поведението на хората в колата,не самата кола.Поляризираните очила премахват отблясъка на челните стъкла,на мен колата ми е офиса,по таблото постоянно има документи,фактури и тн.бели листа,като светне слънцето през стъклото виждам отражение,с поляризирани очила това го няма.За мен слънчевите очила задължително са СТЪКЛО,никакви пластмаси,освен ако не се налага да са удароустойчиви.За стрелци,скиори,мотористи с открити каски и тн.пластмасови е ок.Иначе само и единствено стъкло.Имам RayBan със стъкла на Bausch & Lomb,старите,истински от преди да ги вземат италианците,най-високата категория филтър,не стават за шофиране обаче,твърде тъмни са...Пробвах и Оукли Валентино Роси,не са лоши но променят цветовото възприятие,някак "оцветяват"света на около в нереален оттенък.За момента MauiJim са най-добрия вариант за мен.Здрави и удобни рамки,мога да ги нося с каска зад прозрачния визьор,въпреки че каската ми е най-високия клас на Shoei и има падащ слънчев визьор(неутрално сив)обаче не поляризиран,СТЪКЛЕНИ лещи,поляризирани,neutral gray,с огледално покритие,затъмнени прогресивно отгоре и отдолу...Просто върха на сладоледа :-)

                              За тези,които искат да пробват Серенгети и имат път до Истанбул,на ул Истиклял(İstiklal Caddesi) има оптика,в която ги предлагат,не са никак лоши...Според търговеца обаче Maui is better...
                              Последно редактирано от HEMO; 07-07-19, 13:07.

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                                Не знам какви телефони и дисплеи ползвате..Maui is better...
                                Ами според теорията, описана от Жоро, може единствено да се предположи, че наблюдаваните дисплеи не са LCD, защото това е принципа му на работа. Дори на времето беше голям гъзария да си обърнеш поляризационния филтър на калкулатора, и той да показва в негатив - бели цифри на черен фон.

                                А иначе - Maui is better, затова ги и нося.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X