Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Слънчеви очила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Слънчеви очила

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    с КЕФ да си ги носиш,дано не са Шкода,че както казах аз с тия взимане даване/нямам пьк на Мауито се опитвам да му прецакам мамата,а то не се дава
    Благодаря, надявам се да се окажат държеливи. Засега вече 30 минути носене се държат добре Впечатленията все още са добри, най-вече от "образа"

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Я дай модела.
    Моделът е Carrara 8294 - каубойски, т.е. авиаторски

    Коментар


    • От: Слънчеви очила

      Тъй като без очила на слънце очите ми заминават, че зениците ми нещо не се затварят както трябва, от години за мен еталон беше полароид, въпреки, че общо взето бързо се надраскват и влошават визията. При това суми над 50лв за очила до преди няколко години ми изглеждаше абсурдна(малко съм немарлив към такава техника и бързо я изкарвам от строя), та вземах разни намалени полароиди. На последните и нещо рамките много лесно взеха да се разпадат, което ме навежда на мисълта за намеса на великата китайска икономика. Та от месеци седи и чака тоя въпрос, какви очила да си взема. Случайно попаднах на тая тема(за пореден път се убеждавам, че форума е широкобхватно изкл. полезен!!!), зачетох се, и при малко прибързан преглед в ибей попаднах на едни втора употреба(същите дето Бенца каза, че има) в Англия дето се продадоха за едни пари в рамките на час. Реших да пробам как е по немско и воала - някой си продаваше чисто новите очила на същата цена, даже бях нахален да искам да ми направи отстъпка и след 1-2 дена двоумене другата страна кандиса и сега Мауито пътува, та да видим как ще са. Цената, на която ги взех е като на конкурентни продукти чисто нови, да се надяваме че няма да има изненади.
      Между другото се разчетох в нета(благодаря на Бенца, че изобщо обърна внимание на тая марка - за мен напълно неизвестна), и изчетох някои прелюбопитни неща, най-интересното от които е, че Мауи всъщност ползва стъкла от Younger Optics, като някои модели се произвеждат изключително и само за Мауи, четох за хора дето ги ползват от повече от 10г и единствената причина да искат да ги сменят е заради смяна на визията, най-вече заради рамката, което ги прави явен фаворит за издръжливост и надеждност(аз нямам очила дето да са издържали повече от 2г.).
      Та като дойдат ще споделя отзиви.
      Последно редактирано от D-MAX; 11-07-18, 09:36.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: Слънчеви очила

        Разходи се в Американска Марина между лодките и гледай кой какво носи,едно 80% сме с Мауи - на едните не им дреме за цената,че в сравнение с лодката му това не се и брои,а на другите и да ни дреме пак гоним най-доброто,че ако подкарам от Карибите та до нас с кофти цайси и ще съм като Колчо слепеца.

        Аз все неизвестни марки вкарвам,идва ми да питам за Klipsch тонколони за у нас ма ме е срам и си трая
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Слънчеви очила

          Понадраскаха се рамките след доста носене


          Но стъклата са перфектни!


          ОТЛИЧНИ СА!!!

          Коментар


          • От: Слънчеви очила

            Да драсна малко обратна връзка за очилата Serengeti, за които стана дума малко по-горе.

            Имах възможност да пробвам очилата последните седмици при различни видове светлина и засега съм доста впечатлен. Най-вече за каране на кола.

            Поляризацията е много удобно нещо, с което досега не съм имал кой знае колко опит. Всякакви отблясъци от насрещно движещи се коли (стъкла, капаци и т.н.) ги няма. От платното, когато слънцето е срещу мене също. Таблото и волана отгоре са толкова тъмни, колкото и отдолу, до степен да е леко странно.

            Също така определено усилват контраста и то без да напрягат. 300 - 350 километра каране през слънчево време и никаква умора. "Образът" е много добър. Фотохроматичността явно е добра и при промяна слънчево - облачно няма нужда да ги сваляш. Даже не се и сещам.

            В Gear Patrol имаше статия за очила за каране на кола и там пишеше следното: "Serengeti might just be the driving sunglass monarch all others are trying to dethrone".

            Засега в морето не съм ги пробвал, та не мога да кажа какво ще е.

            Силиконовите части на носа и зад ушите са в друга лига в сравнение с Рей Бан-ите, който съм ползвал досега.

            Засега много добри впечатления.
            Последно редактирано от nissan_gr; 01-08-18, 15:11.

            Коментар


            • От: Слънчеви очила

              Миналата година си търсих очила, пробвах, пробвах в един магазин и нищо не харесах. Накрая ми дадоха едни Serengeti, не търсех такъв тип очила, но просто да ги пробвам. Точна цена не ми казаха, но беше над 300. Много добро впечатление ми направиха. Имах панорамна гледка пред мен и през тези очила изглеждаше страхотно, несравнимо с Bolle и CeBe (другите марки, които пробвах / макар, че сега съм с Bolle). Направи ми впечатление, че като че ли отдалечените обекти (планините в далечината) ги увеличава и питах да няма диоптър. Казаха ми, че нямало. Но защо се получаваше този ефект не знам. А тези силиконови части на носа на мен не ми допаднаха (ако са като тези от снимката). Имам чувството, че ще започнат да ме убиват и няма да ги изтърпя повече от час.
              Иначе относно поляризацията - задължително, ако очилата са за шофиране.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pochistvane-na-ochila-700x350.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5795680
              Последно редактирано от orela; 01-08-18, 21:03.

              Коментар


              • От: Слънчеви очила

                Мауито дойде. След като 20 г. ползвам полароид, мога да кажа, че мауито изглежда изключително здраво и качествено направено, като има и сериозна разлика в гледането през стъклата спрямо полароида, който е с полимерни плаки спрямо стъклени за мауито. Забелязвам и дребни детайли на които е обърнато внимание - нещо което не съм виждал при други марки очила. Отгоре на всичко с тоя тип дръжки много лесно ги нося с каската за мотора. Мисля, че определено си струва разликата в цената, сега оставям времето да си каже думата, щото на последния полароид дръжките се саморазпаднаха много скоро след покупката.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • От: Слънчеви очила

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Мауито дойде. След като 20 г. ползвам полароид, мога да кажа, че мауито изглежда изключително здраво и качествено направено, като има и сериозна разлика в гледането през стъклата спрямо полароида, който е с полимерни плаки спрямо стъклени за мауито. Забелязвам и дребни детайли на които е обърнато внимание - нещо което не съм виждал при други марки очила. Отгоре на всичко с тоя тип дръжки много лесно ги нося с каската за мотора. Мисля, че определено си струва разликата в цената, сега оставям времето да си каже думата, щото на последния полароид дръжките се саморазпаднаха много скоро след покупката.
                  Дай снимка и модел да видим, ако ти се занимава.
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • От: Слънчеви очила

                    Поляризацията е много добро нещо, с една малка уговорка - нито един дисплей на часовник, смартфон или подобно не се вижда нормално през поляризирани очила.

                    Коментар


                    • От: Слънчеви очила

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Поляризацията е много добро нещо, с една малка уговорка - нито един дисплей на часовник, смартфон или подобно не се вижда нормално през поляризирани очила.
                      Зависи от дисплея. На моя телефон се вижда от различните ъгли в различен цвят, което естествено не е нормално. На баща ми телефона се вижда нормално в една позиция и черен екран (никакъв образ) на 90 градуса. Както и екрана на компютъра. Двата телефона са една марка, очилата са описани няколко поста по-горе.

                      Някои дисплеи в автомобила може да не се виждат обаче.

                      Коментар


                      • От: Слънчеви очила

                        Ами те май всичките имат поляризационен филтър, та няма причина при двойно поляризиране да е добър образа.

                        Коментар


                        • От: Слънчеви очила

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Дай снимка и модел да видим, ако ти се занимава.
                          Същите като на Бенца - Island Time, просто това ми попадна на добра цена към момента в ибей, инак има и с друг дизайн всякакви.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: Слънчеви очила

                            Айде и аз да се похваля,най-накрая двамата с жена ми се оборудвахме:
                            Maui Jim съответно Hana Bay дамския модел,и Island Time мъжкия...И двата са с SuperThin Glass а не с пластмасови плаки,POLARIZEDPLUS2®. Уж за мен влязохме в оптиката,ама жената вика тия са моите,направо с тях си тръгна ;-)Струват си всяка стотинка,не са никак евтини,но ни лепнаха като ръкавички,страхотно удобни и за първи път виждам с поляризирани очила всякави дисплеи коректно...Горещо ги препоръчвам,невероятни са,Benzboss ако имаш път към Пловдив черпя по бира за препоръката :-)
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от HEMO; 30-06-19, 15:18.

                            Коментар


                            • От: Слънчеви очила

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              Айде и аз да се похваля,най-накрая двамата с жена ми се оборудвахме:
                              Maui Jim съответно Hana Bay дамския модел,и Island Time мъжкия...И двата са с SuperThin Glass а не с пластмасови плаки,POLARIZEDPLUS2®. Уж за мен влязохме в оптиката,ама жената вика тия са моите,направо с тях си тръгна ;-)Струват си всяка стотинка,не са никак евтини,но ни лепнаха като ръкавички,страхотно удобни и за първи път виждам с поляризирани очила всякави дисплеи коректно...Горещо ги препоръчвам,невероятни са,Benzboss ако имаш път към Пловдив черпя по бира за препоръката :-)
                              Ако са купувани в България, може ли указания от коя оптика?

                              Коментар


                              • От: Слънчеви очила

                                Аз също "заразен" от тази тема си купих очила на Maui Jim, но след тридневно носене ги подарих.
                                Очилата закупих от официален магазин на марката в щатите, така че теорията за менте отпада...!

                                Досега винаги съм носил Oakley, въпросните стъкла на Джим, не могат да стъпят на малкия пръст на Оклей.
                                Това е лично мнение, като не ангажирам никого, просто трябва да има и един недоволен, нали....?

                                Очилата които купих са: "Maui Jim Castaway-187 Sunglasses"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maui-jim-sun-castaway-187-02M.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5816709


                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X