Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
    Не мога да разглобя резервоара, за да намеря вътре цедка.Не е направено да се разглобява-не са сложили шестограм за развиване, а вероятно оловна сплескана шайба...Ако го напъна, ще го скъсам или ще прецакам оловното незнамкаквоси.
    Иначе разстоянието между дюзата и лулата е обозначено.
    Резервоара не се разглобява.Развий "кола" и го извади,завършва със сонда на края на която е цедката.Оловната шайба можеш да замениш с медна дефтунга която преди да сложиш нагрей и охлади рязко,така става по мека,или пък навий на резбата тефлонова лента.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
      Китайският ми петромакс се оказа изцяло от желязо.Нищо месингово няма в него!
      Колегата Пенчо е прав.Толкова е китайски!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
        НЕ му стига горивото!
        Така е. Освен ако дюзата не е разшлякана и тогава почват други филми.
        п.с. В някои модели има и нещо като дросел, горе в кривата тръба между дюзата и керамиката.Въртейки я се търси по-добро светене.
        Също е много важно, на какво разтояние е долния ръб на същата тая кривка над дюзата. Това е един вид карбуратора на Петромакса. Там се прави горивовъздушната смес. В повечето модели има начин за реглаж.

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          А това видяхте ли го? http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EC%E0%EA%F1
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            А това видяхте ли го? http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EC%E0%EA%F1
            Видяхме го обаче ще изчакаме да мине събора и тогава ще решим(за да има с какво да светиш на събора).
            . LRE Bulgaria.
            RRC SE V8 91г.

            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              А това видяхте ли го? http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EC%E0%EA%F1
              Ам' същият като моя.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                НЕ му стига горивото!
                СЮриозно, не думай, а саждите колега какво са, гориво или окислител?
                Още след това:
                Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                ...-като работи на бензин е нормално да загрява повече,бензина е по-силно гориво,съответно с по-висока температура на изгаряне.
                Става ясно, колко сте на ясно с горивните процеси.
                Топлина на изгаряне:
                Светилна гас - 33 MJ/l
                Бензин - 34 MJ/l
                Разликата в температурата се крие другаде.

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Така е. Освен ако дюзата не е разшлякана и тогава почват други филми.
                  п.с. В някои модели има и нещо като дросел, горе в кривата тръба между дюзата и керамиката.Въртейки я се търси по-добро светене.
                  Също е много важно, на какво разтояние е долния ръб на същата тая кривка над дюзата. Това е един вид карбуратора на Петромакса. Там се прави горивовъздушната смес. В повечето модели има начин за реглаж.
                  Пробвахме и с дроселовата клапа и Цък, нищо. Все едно я няма.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    Пробвахме и с дроселовата клапа и Цък, нищо. Все едно я няма.
                    А нагоре-надолу тръбичката?

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Тя има маркер, а оригиналните имат и специален луфтомер, за 250, 350/500 С.Р. Ама тук нищо. Аз лично много се изнервих, докат си играх и спрях да се занимавам.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Хъ..., че е китайски-китайски е!Произведен е в Шанхай, вероятно в същата фабрика дето правят Анкор, само под друга марка и железен.На колегата didogen е същия като моя, но неговия е купуван вярно преди преврата.То за това цената му в Гемания е 31Е, а германския 129Е.
                        Аз от Анкор съм с мн.добри впечатления.
                        Тодоров- не мога да развия точно това, което ми приказваш- сондата.На сондата няма шестограм.Мога да я хвана на менгеме, но не искам.Щом не са сложили шестограм за развиване, значи не е за развиване.Не ми се експериментира с медна девтунга.
                        Ти говориш за немския Петромакс за чарк №196 ?
                        http://www.pelam.de/images/pxplan1.jpgНатиснете снимката за да я уголемите

Име:pxplan1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.0 КБ
ID:5403488Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pxplan2.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5403489

                        Коментар


                        • От: Купих си оригинален Петромакс.

                          ое нещо!!! Ако ефекта е като да я няма - значи наистина я няма!!! В крайно положение спира достъпа на гориво към чорапа!!

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Ами значи е изядена, защото от това положение я развих до край и я навих обратно. Нямаше никаква разлика. Ще погледна на моя как е.
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • От: Купих си оригинален Петромакс.

                              Хаиде малко в страни от темата.

                              И аз съм фен на антиките, но предпочитам и работа да вършат. Ако е за осветление в гората, къмпинг, язовир - ЛЕДовете нямат конкуренция. Мъкненето на дзимбин, газ, спирт, кибрит е наистинна необосновано в 21 век. Не, че не съм го носил и на гръб преди години, ама струва ли си?
                              Та, ако някой има да пита още нещо за експлоатацията - да пита, а за другите сим пуснал тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=140409

                              Коментар


                              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                                Точно там където се образува тетка към вентила за управление на горивото хващаш с обикновен гаечен ключ и развиваш.Ако не го разглобиш и почистиш няма да стане.Системата е много проста и работи,повечето от проблемите(да не казвам всички)идват от недостиг на гориво.От около 20 години ползвам Петромакс съответно обслужвам (и не само моите)и никога не се е случвало да правят проблеми от много гориво,колкото повече-повече свети!Обърни специално внимание на групата №196,китайските не всички имат клапан,но ако има отсечи със замба нова гумичка с колкото може по-малък диаметър защото и тя ,ако е по-голяма отчасти спира притока на гориво.На немските е 5мм отсичам ги от гарнитура за капака на клапаните на Волга.Като не щеш с дефтунга,ползвай старата и навий тефлонова лента.Вътре в "кола"чатк №152 често набира нагар от кофти бензин.Ако пък не искаш да рискуваш изчисти го отвън и си го сложи в някоя витринка,красиви са.
                                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X