Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Купих си оригинален Петромакс.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Гледам доста мераклии има за тия немски армейски петромакси да вземем да спретнем една групова поръчка ? Така и цената може да се коментира . Гледам има търговци продаващи повече от една бройка .
    Ако се организира нещо бройте и мен.
    TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
    www.kamino92.com

    Коментар


    • #77
      От: Купих си оригинален Петромакс.

      Проблема не е толкова в цената ,колкото в транспортните разходи,където пазарлък не може да се преви,предвид на установените тарифи.
      За моя платих 21 евро до Испания и то по пощата!А до България-представям си!

      Поздрави!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #78
        От: Купих си оригинален Петромакс.

        Да събудя малко темата. Новият ми петромакс.
        Прикачени файлове
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • #79
          От: Купих си оригинален Петромакс.

          Ха.. американски Колмен...Готин!

          Коментар


          • #80
            От: Купих си оригинален Петромакс.

            Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
            Да събудя малко темата. Новият ми петромакс.
            Честито!!

            Коментар


            • #81
              От: Купих си оригинален Петромакс.

              Честито и от мен.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #82
                От: Купих си оригинален Петромакс.

                Да си го употребляваш със здраве!
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #83
                  От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Честито и от мен- да си го позлваш дълго, безаварийно и със здраве.
                  И аз намерих тази марка "Coleman" в Amazon http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...2Csports%2C375 - интересно има и с 2 чорапчета и с едно, но останах с убеждението че с 2-те чорапчета свети като равностойност на 175 вата крушка, а най голямият им и силен Northstar http://www.amazon.co.uk/Coleman-Nort...6569590&sr=1-2 е с равностойност 200 ватова крушка, но за сметка на "обикновенните" петромакси има пиезокристално запалване което намлява хамалогията по отваряне накапака, подгряване и другите "екстри" на нашите петромакси-само помпиш и запалваш с копчето ...

                  Отгоре на всичко го дават до 14 часа продължителност на осветлението с едно зареждане на резервоара .Горивото е безоловен бензин.

                  Така, че нашите са вече доста РЕТРО петромакси с доста "дупене и увъртане" около тях ...


                  П.П. И аз се замислих за смяна на моето китайче, но ме възпира цената от 100 паунда, макар и намалена е около 250 лева, а с доставката до Бг ще ми струва +25/30 лева =0бщо = на 280 левчета ...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Купих си оригинален Петромакс.

                    "Дупенето",не мож' го избегна.Щом работи с бензин иска подгряване(дупене),пиезокристала само зменя кибрита.
                    Поздрави
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #85
                      От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Колеги, имам проблем с това, че не мога да постигна максимално светене на китайския си петромакс "Червено сърце".
                      Петромакса си беше добре, но с годините се задръсти от употреба и не искаше въобще да свети.След пълно разглобяване и изчистване на катраните и нагарите, го запалих отново.
                      Естествено му подмених иглата.Сега тя се подава над дюзата доста-1-1,5мм.Свети стабилно, но е под половината мощност.Вчера му направих реглаж и намалих това разстояние/на иглата/-вече почти се подава /при спряно положение/ ......Леееко увеличи силата на светене, но въобще няма нищо общи със предишното си щурмово светене???
                      Между другото ползвам чорапче ЦП500-600, а петромакса ми е 350 ЦП, но аз почти винаги съм го ползвал така, щото тия 300-400 трудно се намират!
                      Някакви идеи?

                      Коментар


                      • #86
                        От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Разглоби го съвсем,извади "кола" от резервоара,отдолу има цедка най-вероятно е частично запушена.Иглата,дюзата и чорапчето трябва да са за еднаква мощност на тях си има обозначения,ако пак не увеличи разстоянието между дюзата и лулата,има фиксиращ винт,който сигурно ще ти създаде проблеми с развиването.
                        Търси чорапчета "ANCOR" китайски ,добри са и карат много,естествено най-добрите са немските,ама цената...пък и в България трудно се намират.

                        П.С.Таз марка не ми е известна,пусни някое кадро ,ако може.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #87
                          От: Купих си оригинален Петромакс.

                          Ще пусна!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-371.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5403077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-366.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5403078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-367.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5403079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-368.jpg
Прегледи:1
Размер:106.5 КБ
ID:5403080Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-369.jpg
Прегледи:1
Размер:88.1 КБ
ID:5403081Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-08-27-370.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5403082

                            Левият е RED HEART -350 ЦП произведен в Шанхай, купуван от мен през 2005г., а десният е индийски GOLD MOHAR 300ЦП, купуван от дядо ми някъде около 1975 г. /все още не съм го пуснал в действие/.Мисля, че е направен от месингова ламарина!Но още не съм го проверил.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Купих си оригинален Петромакс.

                              На този китайският му е опушено чорапчето,което означава,че не му стига горивото или му е голямо чорапчето(това е по-малко вероятно)Доколкото знам всичките са от месингова ламарина,на китайските и индийските шапките са от черна.
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • #90
                                От: Купих си оригинален Петромакс.

                                Ми тогава, защо на китайските им ръждясва горивосъдържателят и изкарва към една шепа ръжда?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X