Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Купих си оригинален Петромакс.

    Ей сега и аз ша си поръчам от сайта, оригинал германска лампа!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #62
      От: Купих си оригинален Петромакс.

      Явно тази тема е много заразна.
      Погледни и в немският Ebay:
      http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...All-Categories
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • #63
        От: Купих си оригинален Петромакс.

        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        Явно тази тема е много заразна.
        Погледни и в немският Ebay:
        http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=...All-Categories
        И което ми напомни, че моя е за ремонт, а и намерих още един оригинален в мазата. Вероятно някой непознат мръсник ми го е подхвърлил, че сега и него трябва да разглобявам. Че събора дойде, а съм на никъде.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #64
          От: Купих си оригинален Петромакс.

          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
          И което ми напомни, че моя е за ремонт, а и намерих още един оригинален в мазата. Вероятно някой непознат мръсник ми го е подхвърлил, че сега и него трябва да разглобявам. Че събора дойде, а съм на никъде.
          Мога да те отърва от мъките по ремонта на намерения в мазата.
          Защо не ми го продадеш и да прехвърлиш това гайле на мен а?
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #65
            От: Купих си оригинален Петромакс.

            Ремонта предстои. Поне видя на живо какви ги върши. Обаче има нов проблем. Както си седя, поглеждам нагоре към стилажа( там са наредени разни красоти) и виждам още един петромакс.
            Един такъв дребен видиш ли, недорасъл някак.Те такъв същия. Само дето моя изглежда доста по-добре. http://www.der-bommel.de/id-900-little-baby.html Проблема е, че няма стъкло. Някакви идеи откъде да търся?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #66
              От: Купих си оригинален Петромакс.

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Ремонта предстои. Поне видя на живо какви ги върши. Обаче има нов проблем. Както си седя, поглеждам нагоре към стилажа( там са наредени разни красоти) и виждам още един петромакс.
              Един такъв дребен видиш ли, недорасъл някак.Те такъв същия. Само дето моя изглежда доста по-добре. http://www.der-bommel.de/id-900-little-baby.html Проблема е, че няма стъкло. Някакви идеи откъде да търся?
              8лв. и ти пращам едно.
              . LRE Bulgaria.
              RRC SE V8 91г.

              Коментар


              • #67
                От: Купих си оригинален Петромакс.

                Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                8лв. и ти пращам едно.
                Прекалено е хубаво за да е вярно. Диаметъра трябва да е 7 см и нещо може би. Меря с една стара линия, а височината около 10 см.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #68
                  От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                  Прекалено е хубаво за да е вярно. Диаметъра трябва да е 7 см и нещо може би. Меря с една стара линия, а височината около 10 см.
                  Имам едно 9.5на11см,като имам възможност ще проверя в рибарския за по малко.
                  . LRE Bulgaria.
                  RRC SE V8 91г.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Първоначално публикуван от bochopz Преглед на мнение
                    Имам едно 9.5на11см,като имам възможност ще проверя в рибарския за по малко.
                    ОК. Благодаря.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Части има, но се намират по магазините, които продават газови горелки и т.н.В магазините на ВМЗ Сопот, също има.Моят е китайски 350ЦП, подобен като на DIDOGEN .Карал съм го само на газ и престана да свети.След основно разглобяване установих, че в тръбата, която подава газта е задръстена от нещо черно и мазно- подобно на катран.Мих с обезмаслител и изкара - черни сажди.Това е заради некачествената светилна газ.
                      При транспорт и вибрации, често пада керамичната чашка, на която се поставя чорапчето.
                      Стъкла съм сменял 4-5, турски, китайски и дори иранско.Всичките са боклуци.
                      Вярно, че има клапа, с която да регулираш подаването на горивото, ама моята я нападна корозията и вече не е клапа.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Купих си оригинален Петромакс.

                        За да свети добре без значение с какво гориво(газ или бензин)въпросната клапа трябва да е затворена.То всъщност не е клапа ,а един вид спирачка която намалява скоростта на газообразното вече гориво.Всички немски и китайски лампи които съм виждал я имат.Ако я отвориш докато свети се вижда чувствително намаляване на светлината,а и с по-високата скорост рискуваш да ти "издуха" чорапчето.Имам и една индийска дето няма такъв валс и наистина често(когато все още я ползвах) късаше чорапчета,а и светлината ѝ е някак си жълтеникава.
                        Много често се получава едно доста неприятно мигане по време на работа.Оправя се като се увеличи до последно(за CP-500)разстоянието между дюзата и лулата и се стегне добре(на студено) фиксиращият тази лула винт.
                        Една идея за кутия:тази от снимките ми я направи един приятел дърводелец за 20 лева!Последваха две ръце зехтин и четири силно разреден полиуретанов лак,после крачета,дръжка,плексиглас и фиксатор за чекмеджето.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240184.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5306144Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240186.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5306145Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240188.jpg
Прегледи:1
Размер:112.3 КБ
ID:5306146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240190.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5306147Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240191.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5306148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9240192.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5306149

                        Това тенеке дето се вижда на последните снимки също е много ползувателно.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #72
                          От: Купих си оригинален Петромакс.

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Ремонта предстои. Поне видя на живо какви ги върши. Обаче има нов проблем. Както си седя, поглеждам нагоре към стилажа( там са наредени разни красоти) и виждам още един петромакс.
                          Един такъв дребен видиш ли, недорасъл някак.Те такъв същия. Само дето моя изглежда доста по-добре. http://www.der-bommel.de/id-900-little-baby.html Проблема е, че няма стъкло. Някакви идеи откъде да търся?
                          Стъкла и всякакви чарколяци има в немският "ибеи" и за най-старите модели.
                          Не те съветвам да му слагаш друго стъкло,освен немско т.е. ако мислиш да го ползваш,а не да го държиш само за декорация.
                          Ако пък решиш да се разделиш с него пиши ме на опашката след колегата Райчев!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #73
                            От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Гледам доста мераклии има за тия немски армейски петромакси да вземем да спретнем една групова поръчка ? Така и цената може да се коментира . Гледам има търговци продаващи повече от една бройка .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #74
                              От: До: Купих си оригинален Петромакс.

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Съжалявам. Ние купихме 3,а четвъртия го покриха. Ето го.
                              Честито много добре,ще ми отива на джипа ама то така.. не може всичко да има човек. Много е готин..
                              Георги 00356/ 77777016 Малта
                              Lаnd Rover 110 /Series II‎

                              Коментар


                              • #75
                                От: До: Купих си оригинален Петромакс.

                                Първоначално публикуван от joro/ Преглед на мнение
                                Честито много добре,ще ми отива на джипа ама то така.. не може всичко да има човек. Много е готин..
                                Жорка ако ти харесва тилея от 38-пост ще ти го подаря като идваш насам а може и да ти го изпратя. С ТАРГАТА го палихме на събора,иска да се почисти че препуква .
                                . LRE Bulgaria.
                                RRC SE V8 91г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X