Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Има и малки Зибро.Само не ги знам магазините в Германия.То не е и важно.Влизаш в един по избор и питаш за Зибро камин.Добре е да го ползваш , ако си вземеш с гориво , предвидено за него.Може даже и да се спи на такова отопление.
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Ще ти завидят със сигурност и ще искат и те ))
      Не съм разбрал. Имам друго решение, пробвано и работещо.
      Имам едно навесче в Бистрица, две стени и съм пуснал два найлона дебели, армираните, знаеш ги и съм им заковал две летви да тежат най долу. Оставил съм една дупчица 10х5 см за въздух най горе под стрехата. Навесчето е 3 на 4 м и 2.5м високо, найлоните се навиват и ги качвам лятото горе. Та редовно с брат ми, зимата в най-големите студовеи снегове, вечер до 1-2 ч се запиваме там. Топлим се с една газова печка от детството ми, с стандартните бутилки за газ. Еми кво да ти кажа вътре става лято, е и ракията си я бива ))) Нашата печка е по голяма, с три реотана и си я регулираш, помните ги. С една бутилка кара мнооого, много. Не знам как е в Германията с газта.

      https://www.bezplatno.bg/uploads/ads...23/37631-1.jpg
      Пийте червено вино! Дава здраве.
      А то ни трябва за да пием ракия!

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
        Ще ти завидят със сигурност и ще искат и те ))
        Не съм разбрал. Имам друго решение, пробвано и работещо.
        Имам едно навесче в Бистрица, две стени и съм пуснал два найлона дебели, армираните, знаеш ги и съм им заковал две летви да тежат най долу. Оставил съм една дупчица 10х5 см за въздух най горе под стрехата. Навесчето е 3 на 4 м и 2.5м високо, найлоните се навиват и ги качвам лятото горе. Та редовно с брат ми, зимата в най-големите студовеи снегове, вечер до 1-2 ч се запиваме там. Топлим се с една газова печка от детството ми, с стандартните бутилки за газ. Еми кво да ти кажа вътре става лято, е и ракията си я бива ))) Нашата печка е по голяма, с три реотана и си я регулираш, помните ги. С една бутилка кара мнооого, много. Не знам как е в Германията с газта.

        https://www.bezplatno.bg/uploads/ads...23/37631-1.jpg
        Благодаря ти за новото предложение ! Ще си призная честно че и то ми е минавало през ума . Имах и ползвах такава печка в БГ , сега я ползва мой добър приятел . С газ и с газови бутилки нямам никакви проблеми да ползвам , дори избора от размери и състав е доста по-добър от БГ . Понеже мястото е ограничено си мислех за едни кръгли газови печки , обаче се оказа че им е необходим електрически ток за вентилатора . Намерих дори и едни горелки които се закрепват върху бутилката , обаче това означават едно нови затруднения които искам да избегна . Още една вещ за купуване и необходимост от още място за съхраняване когато не ги ползвам . Не ме разбирайте погрешно но все още живея под наем и не мога и нямам желание да събирам повече неща които рано или късно ще се наложи да транспортирам и да им търся място за съхраняване . По тази причина държа да ползвам това което имам ................ Благодаря на всички написали своите предложения !
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          Здравейте,
          тази тема е много интересна и покрай нея и аз се сдобих с петромакс. Оригинален от Германската армия с кутия с пружини, катинарче и бая резервни части. Разглобих го целя, то като пъзел, много интересно, смених няколко уплатнения и иглата. Особено неприятен момент беше като разбрах , че старите чорапчета са радиоактивни, вероятно не е нещо притеснително, но все пак ги разкарах и си купих нови от един магазин на околовръстното. След като с известен зор успях да го сглобя, беше седял няколко месеца разглобен та бях позабравил, преди няколко дена го пробвах на вилата. Работи чудесно, явно трябва да се внимава как се помпа, че първия чорап замина, добре че не стопи стъклото. И сега най-големия проблем, това нещо свети зверски силно, моят е HK500 и е некъв ад, особено като стане найстина тъмно, секунда невнимание и поглеждане към чорапчето и послед 5 минути го виждам като премигна. Направих си сенник от бирени кутиики по идея на един колега от форума и за сега това е варианта. Чудя се ако успея да намеря от тия козирки дето са като сомбреро дали ще е по добре. В сайта на петромакс придават някакви сенници, но са доста скъпи, а и не знам дали ще върши работа. Някакви идеи по този въпрос?
          благодаря, поздрави. Митко

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.

            Това дет' му казваш "сомбреро" служи да насочва светлината надолу, ако си закачил ламБата някъде нависоко.
            Ако искаш да свети по слабо, намали го, ама не прекалявай че почва да мига.

            П.С. Каква ти е работата да гледаш в чорапчето докато свети?
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Диск от неръждавейка или алуминий. Режеш му дупка към 12 см и прорязваш от периферията към центъра. Свиваш го леко като фунийка и остава да му забиеш 2 нита с нитачката
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                Колеги, има ли друга марка ветроупорни газови фенери, които да произвеждат електрически петромакси?Т.е. само Petromax ли ги произвеждат?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1600.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:5789190

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Намираш си някой разнебитен който за нищо не става и си слагаш вътре фасунга и крушка .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Не знам, щом е петромакс значи трябва да е с петрол, иначе е като " майонеза без яйца " или " имамбаялдъ с кайма " цитирам.
                    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      К' ви те прихващат, бре Иче?!
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        То това вече не е петромакс а малко по интересна нощна лампа .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Купих си оригинален Петромакс.

                          Първоначално публикуван от ичиконти
                          Колеги, има ли друга марка ветроупорни газови фенери, които да произвеждат електрически петромакси?Т.е. само Petromax ли ги произвеждат?
                          Предполагам, че си умеятен мъж, както ти каза sek.1 намираш си стара или си купуваш нова газена лампа и си монтираш електическата част

                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                            Предполагам, че си умеятен мъж, както ти каза sek.1 намираш си стара или си купуваш нова газена лампа и си монтираш електическата част

                            "Мукаетен"
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Купих си оригинален Петромакс.

                              Поне десетина съм направил за мен и за приятели . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4778.JPG
Прегледи:1
Размер:186.9 КБ
ID:5789440
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                                Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата)
                                "Мукаетен"
                                Внимателен, изпипващ?
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X