Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Не бях влизал отдавна. Благодарско, воеводо за снимките.
    Свети ти ти машината. Ма и аз не се давам. НАправих си отражател от тея печатарските, плака май се казва. МА нещо слабичко ми се видя светлината, та си взех и ситна мрежа, неръждавейка и си я завих и натъманих. Красиво се получи, ма пак като, че се губи много светлина. Както и да е, сложих всичко към комплекта. Друга да разправям, че е интересно.
    Купих си 5-6 игли и две три дюзи, на 350 и на 500. И като се почна едно приключение. Два дена игра, мамка му. Понеже бях минал на 500 викам си дай да мина 350 та да харчи по малко. И като каза не. Сменям игли и дюзи сменям и неще пущината.Не свети. 5-6 чорапчета заминаха от сваляне и качване. НЕ знам колко пъти го настройвах и си играх. Изгорих се поне 3 пъти докато го настройвам докато работи, та ми се подуха пръстите да не казвам. НЕ и не. Викам, я да върна старите игли и дюза. И точно преди да сложа поглеждам, дюзата тя 500, поглеждам иглата 350, а сега де. Работил с 500 дюза и 350 игла. Сложих ги опулен и машинката заспа НИщо не схващам. Като дигна на два бара не изпуска от никъде по иглата Оставих го така, но чакам да имам малко повече време и ще го мъча с дюза 350. Проста машинка, ама за умни хора.
    Не знам дали обясних добре. А иначе не може да мине 500 игла, през 350 дюза. Пробвах на няколко, а с дюза 350 и игла 350 не работи. Пак пробвах с няколко.
    Пийте червено вино! Дава здраве.
    А то ни трябва за да пием ракия!

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Нямам цифров, че да кача и аз нещо.Все вземам назаем.
      Но ги ползвам Петромаксите, че даже и този месец два пъти.

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
        Не бях влизал отдавна. Благодарско, воеводо за снимките.
        Свети ти ти машината. Ма и аз не се давам. НАправих си отражател от тея печатарските, плака май се казва. МА нещо слабичко ми се видя светлината, та си взех и ситна мрежа, неръждавейка и си я завих и натъманих. Красиво се получи, ма пак като, че се губи много светлина. Както и да е, сложих всичко към комплекта. Друга да разправям, че е интересно.
        Купих си 5-6 игли и две три дюзи, на 350 и на 500. И като се почна едно приключение. Два дена игра, мамка му. Понеже бях минал на 500 викам си дай да мина 350 та да харчи по малко. И като каза не. Сменям игли и дюзи сменям и неще пущината.Не свети. 5-6 чорапчета заминаха от сваляне и качване. НЕ знам колко пъти го настройвах и си играх. Изгорих се поне 3 пъти докато го настройвам докато работи, та ми се подуха пръстите да не казвам. НЕ и не. Викам, я да върна старите игли и дюза. И точно преди да сложа поглеждам, дюзата тя 500, поглеждам иглата 350, а сега де. Работил с 500 дюза и 350 игла. Сложих ги опулен и машинката заспа НИщо не схващам. Като дигна на два бара не изпуска от никъде по иглата Оставих го така, но чакам да имам малко повече време и ще го мъча с дюза 350. Проста машинка, ама за умни хора.
        Не знам дали обясних добре. А иначе не може да мине 500 игла, през 350 дюза. Пробвах на няколко, а с дюза 350 и игла 350 не работи. Пак пробвах с няколко.
        Гергин, недей да гледаш какво пише! Китайците пишат каквото им дойде. Щом бачка - карай!
        От иглата изпуска когато клапана за който писах по-рано не затваря. Ролята на иглата не е да затваря дюзата а да я ОТВАРЯ, т.е. - ако се запуши нещо по време на работа с рязко пускане и спиране на горивото да я отпушиш.

        Иче, малко си назаднал бре! Да нямаш юще цифрова техника!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          Той не е назаде, просто е върл лентаджия. А у тях все едно си у музея на газената лампа.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.

            Колеги някой знае ли диаметъра и височината на стъклото за петромакс anchor 350цп 999. Че мойто е счупено. Ако някой знае онлайн каде се продават нека постне линк. Също така ми трябват и чорапчета за съответния модел.

            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Ichikonti като се появи ще ти обясни, но стават и стъклата на турските газени лампи. За чорапчетата божа работа. Питай по железариите, гледай на етикета да пише 300-400 C.P. Това е твоят размер.
              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                Стъкла на нургаз ли?

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Да.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1437415607681.jpg
Прегледи:1
Размер:55.9 КБ
ID:5671643някой знае ли колко трябва да бъде разстоянието м/у дюзата и тръбичката?
                    Също така и онова винтче отгоре за какво е?

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Здравейте колеги. Прочетох темата понеже ми подарих фенер обаче не знам нищо за него, бива ли го?
                      Иначе разбрах вече как се пали, но още не съм го севтосал. Някой ако има същия да даде няколко съвета, за да го ползвам по дълго време.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150812_135652.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5676792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150812_135720.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5676793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150812_135621.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5676791

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Щом си изчел темата, знаеш каквото трябва. Честито и със здраве да си го употребляваш!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Купих си оригинален Петромакс.

                          Първоначално публикуван от emo_lovec Преглед на мнение
                          ... бива ли го?...
                          Ако нещо не те кефи се обади. Ще го взема веднага!
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Първоначално публикуван от G2233 Преглед на мнение
                            [ATTACH]814448[/ATTACH]някой знае ли колко трябва да бъде разстоянието м/у дюзата и тръбичката?
                            Също така и онова винтче отгоре за какво е?
                            Правиш го 7мм. Най лесно с една бургия 7мм. След това палиш по устав и като поработи 5-10 мин. да загреееи т.н с малкото винтче на тръбата и една права отвертка регулираш леко ляво дясно, докато напълно отворен свети най силно.
                            А преди да го запалиш му махни капака, че после няма махане като се нагорещи ))) Имам един, два белега от него.
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • От: Купих си оригинален Петромакс.

                              Първоначално публикуван от emo_lovec Преглед на мнение
                              Здравейте колеги. Прочетох темата понеже ми подарих фенер обаче не знам нищо за него, бива ли го?
                              Иначе разбрах вече как се пали, но още не съм го севтосал. Някой ако има същия да даде няколко съвета, за да го ползвам по дълго време.[ATTACH=CONFIG]819959[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]819961[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]819957[/ATTACH]
                              Това е австрийски довоенен Хасаг.Интересно е как се е запазил до сега в това състояние?

                              Коментар


                              • От: До: Купих си оригинален Петромакс.

                                Имам едно питане към често ползващите петромакс за осветление . Имам едно ремарке и да го ползвам за хоби работилница и в студено време мисля да си светя и да се топля с една петромаксова лампа . Въпросителните са ми с какво гориво е по-добре да се ползва в предвид че е затворен обема и имам страх от лошите газове .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X