Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Моите (индииски, китаиски и немски) са със серпентина и си работят с бензин от години. Карай си ги така, не си създавай работа. Тоз китаец тед' не свети го прегледай пак - дюза, игла, чорапче - сложи най-големите. Докато работи с една малка отвертка врътни клапата дето е в лулата - ще видиш как се сменя силата на светлината. Пробвай също с промяна на разстоянието между дюзата и лулата. Въпросната лула има фиксиращ винт, който е остър и при неправилна употреба пробива тая последната, сетне от там изтича част от газообразното вече гориво. Моя китаец, пък и на приятели, си работят като немския.
    Индииския ти цвъка течна газ защото няма клапан на сондата. Първо палиш спирта да загрее и след това помпиш!
    Поръчай си дюзи и игли от немския ибей. Тез китайските не си отговарят на номерата. Случвало ми се е на китайска дюза 500 да опитам да мушна игла 500 - немска, и не влиза!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Да...сега ми светна за индиеца!
      С реглажите съм наясно-не става.Миналата година извадих коксирало парче от лулата и мислих, че ще тръгне.Тръгна ама едвам-едвам.

      Иначе диагнозата му, поне според мен е МНОГО ГОРИВО - малко въздух.Щом около чорапчето има още пламъци, а шапката е постоянно опушена и мирише на газ!!!Поне така си мисля.

      Току що пробвах да завия дюза 500 и игла 500 на китаЯца, който е 350.Стана ама до първото запалване.Заби иглата в основата й и не може да изгасне.Т.е. повече от 1 оборот на врътката и дефектира.Два пъти повторих операцията-пак същото.Светна малко по-добре, но един път.Лоша работа, че опуши и чорапчето /като не пожела да загасне/.Простих се с една германска игла-жалко.
      Последно редактирано от ичиконти; 19-09-13, 18:31.

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Индийския няма и клапа в лулата, което също е проблем. На моя докато не му сложих лула от китаец не влезе в пътя!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.



            Една малка "въшка", която е от ерата преди да се появи "новия" Петромакс през 2007г. на компанията "Pelam International".От около 1964 г. до 2004 Хайнце държи правата на производство на Петромакс, без обаче да има права над логото PETROMAX.Тази е произведена през 1998 г. вероятно в Китай.През същия период (след 1964) лампи с логото на Original Petromax- НЕ се произвеждат.Хайнце (баща) е подизпълнител до Втората световна, на Original Petromax (компанията има друго име, но да не прекалявам с разни ненужни факти).Няколко години след войната, собствениците на Original Petromax престават да произвеждат и продават логото Original Petromax, но не на Хайнце.Хайнце (син) през 60-те прави свое лого и го налага на пазара.Това е GENIOL абсолютно идентичен с Original Petromax.До 1980 г. го произвежда в старите заводи в град Вупертал, Германия.Поради факта, че през този период Original Petromax НЕ се произвежда, GENIOL е всъщност оригинален Петромакс.Всички части са взаимозаменяеми!!!През 1980 г. Хайнце (син) мести фабриката в Португалия, като само някои от нещата се произвеждат във Вупертал.Логото на произведените в Португалия петромакси е HIPOLITO, както и вече наложеното старо лого GENIOL.През 1998г. (не съвсем точно) Хайнце (син) продава машините във фабриката си в Португалия и мести регистрацията на компанията в Шотландия, а производството някъде в Тайван или може би Китай?!Португалското качество на HIPOLITO и GENIOL е отлично, сравнимо с това на произведените в Германия през предходни години.Произведените лампи между 1998 и 2004, когато Хайнце обявява фалит, са също с добро качество.През 2006 г. Хайнце (син) умира и по някакъв начин правата за производство на Original Petromax, преминават към компанията "Pelam International".От 2007 г. започва новото производство Original Petromax, което го има по интернет магазините.Повечето части на новите и старите Петромакси са взаимозаменяеми, изменения обаче има!Pelam International в момента поддържа резервни части за всички стари HIPOLITO и GENIOL и вероятно притежават правата над тях?!
            Интересен факт логото Original Petromax, не може да се ползва в САЩ, защото там някаква жена с немска фамилия, е регистрирала търговската марка PETROMAX !!! А под логото PETROMAX там се разбира, регистрираната на нейно име през 1998 г. в Тайван фирма BriteLyt.Последните също произвеждат идентични копия на Петромакс!

            Този екземпляр е 150 СР т.е. 1 Watt = ca.1,25 CP/HK демек е около 100 вата.
            Няма фабричен реглаж на карбуратора, поради което е доста злобен и капризен модел на горене.Често се пали, вместо да свети.Веднъж обаче направен правилен реглаж, свети стабилно в бяла светлина.Този страдаше от същата "фабрична болест" като, за да го оправя и постигна 8-10 мм от дюзата с иглата до тръбата, го повдигнах с азбестов конец.Някои дойчовци-маниаци, му изрязват нова планка и така го повдигат, ама ние българчетата сме по-находчиви в такива моменти.На клипа горивото е бензин и много малко газ в него.Понеже е много малък 20/29 см и е 1,7кг става за носене в лек автомобил.Мисля в най-кратки срокове да го водя за риба...............Трябват ми 1 минута помпене и 2 минути бърз старт, докато си видя плувката в тъмнината или си осветя пътеката, че да не настъпя някой зъм!



            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Много са симпатически тез малките. Един приятел има два, по-стар модел от този, навремето ходехме с тях за жаби.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                Жабите са вкусно нещо, но не съм ходил нощно време за тях.
                Вчера изпробвах новата придобивка GENIOL 150 СР.Доволен съм защото: колегите рибари чакаха изгрева, за да хвърлят въдиците, а аз през това време минах 2 км пресечена местност без да се затрудня, поради липсата на яка светлина .Дори си вързах и кукичка в тъмницата!Лек е и удобен за носене.Наистина е идеален за риболовен излет /жабарски.../.
                Мисля си и за ползване в лодка, понеже е малък /лодка все още нямам/.

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:!BwQhJ-QCWk~$(KGrHqIOKiQEvy(B),QWBMIJK4llzw~~_12.JPG
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5559060

                  http://www.ebay.de/itm/Unipol-Politu...item19de531b4e

                  С това се полира перфектно Петромакса, мотоциклета, всичко пластмасово и т.н.Германеца го е измислил!!!

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Някой с идея защо дюзата ми се облива с гориво и залива целия Петромакс с газ???Взех си едно ново чудо, с което ще се похваля като го оправя.
                    Затегнах дюзата и при спряно гориво не подлизва.Проверих иглата-нова е.Но при старт, вместо да пуска горивото на струйка към карбуратора, облива целия Петромакс.Чак капе по стъклото!!!

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44708425_2_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:46.6 КБ
ID:5588868

                      Подкарах новият си Петромакс-Hipolito HP502 Automatic.
                      500 HK .По-добре е направен в детайлите от новите Петромакси /произведени след 2007/.Производство на Casa Hipolito SARL in Torres Vedras, Portugal.По-оригинален от тоя петромакс в години от 80-та до 1997 г.-няма!По това време Хайнце син е преместил фабриката си в Португалия, а качеството е сравнимо с тези на германските ....
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44708425_4_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:43.4 КБ
ID:5588867
                      Този екземпляр беше пален само веднъж и който го беше направил, е щял да се взриви.Интересно беше да науча, че освен германската, швейцарската и холандската армия са били снабдени с такива.За разлика от металните кутии на първите две армии, то на холанската кутията се отваря само отгоре.

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Така както казваш, ми се струва, че няма достатъчно налягане при дюзата. Демек (дет са вика на ингилиски) частично запушване по пътя на горивото.

                        П.П. Честито! Ти май заФана колекция да правиш.
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • От: Купих си оригинален Петромакс.

                          За честитото благодаря!
                          Ама ми струва, че е точно обратното-голямо налягане, което излиза не под формата на мъгла, а на капки!Но ......НЕ знам дали е така?

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Докато не е загрял "Петромакса" горивото не излиза през дюзата на мъгла Иче, а на тънка струйка и пръска доста силно. Махни му всичкят чарколяк от горната страна, напомпи го и пусни - трябва да пръска.

                            Разглоби го и го почисти, в долната част на сондата има клапан, явно той не се отваря достатъчно. Веднъж вече ти писах за това.

                            Поздрави
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • От: Купих си оригинален Петромакс.

                              Пръска бе и то яко...чак избухва, даже ми пръсна чисто новото чорапче.Отвя го направо.И вместо да светва чорапчето, горенето става някъде по-нагоре-мисля в карбуратора или .....

                              Коментар


                              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                                Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                                [/FONT][/COLOR][/SIZE][/SIZE][ATTACH=CONFIG]713472[/ATTACH]
                                Абе откъде ги намирате тези кутии? Искам и аз една!
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X