Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си оригинален Петромакс.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Купих си оригинален Петромакс.

    Позна.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Купих си оригинален Петромакс.

      Има по железариите такива чорапчета за петромакс.В железарии в които продават печки и има и такива чорапчета.

      Коментар


      • От: Купих си оригинален Петромакс.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520133234.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5482680 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:190520133237.jpg
Прегледи:1
Размер:243.9 КБ
ID:5482682

        Ей тва като са разровя какво ли неоткривам, даже два броя.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от bochopz; 19-05-13, 11:17.
        . LRE Bulgaria.
        RRC SE V8 91г.

        Коментар


        • От: Купих си оригинален Петромакс.

          Колега bochopz, не съм виждал такива 400-600.Пък и тази марка ми е непозната.От къде ги купи и за каква цена.Отзиви някакви?

          Коментар


          • От: Купих си оригинален Петромакс.

            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
            Колега bochopz, не съм виждал такива 400-600.Пък и тази марка ми е непозната.От къде ги купи и за каква цена.Отзиви някакви?
            Не съм ги купувал бяха в тилея когато го купих но не стават за него,единия го сложих на китайския петромакс на събора в приморско 2011г.и светеше много добре,таргата може да потвърди. Днес свърших работа по рано и се сетих за тях щото взех да си стягам багажа за фестивала.
            . LRE Bulgaria.
            RRC SE V8 91г.

            Коментар


            • От: Купих си оригинален Петромакс.

              Снощи взривих новия Петромакс 500 с чорапче от 300/400 ЦП на Анкор.Свети добре и не ми е правил проблеми при първото палене.После загасих и пробвах да паля без спирт-с рапид устройството.Пълен успех от първи път.Тотална разлика от първото палене на китайския ми петромакс, който се запали целия и леко прегори врътката..../преди години при първото му палене/.

              Коментар


              • От: Купих си оригинален Петромакс.

                Някой с идея какви са тези 400W Mannesmann M3068-500 ?На кутията пише Германия, на комплекта инструменти пише Анкор-Китай, както и на помпата.Изпадна ми един нов........но не съм го вземал!
                https://www.youtube.com/watch?v=_4C7VknMszc

                Коментар


                • От: Купих си оригинален Петромакс.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011609_560106037360034_939872754_n.jpg
Прегледи:2
Размер:52.2 КБ
ID:5510718

                  Грешка...........
                  Последно редактирано от ичиконти; 16-08-13, 13:14. Причина: грешка

                  Коментар


                  • От: Купих си оригинален Петромакс.

                    Търся стъкло за китайския вариант на петромакс защото от дупките по пътя се спука.
                    Чорапчета съм купувал от продавалник-а, но сега погледнах , че обявата я няма.

                    Помагайте за стъкло.

                    Коментар


                    • От: Купих си оригинален Петромакс.

                      Първоначално публикуван от vasil1977 Преглед на мнение
                      Търся стъкло за китайския вариант на петромакс защото от дупките по пътя се спука.
                      Чорапчета съм купувал от продавалник-а, но сега погледнах , че обявата я няма.

                      Помагайте за стъкло.
                      Поне телефон или населено място да бяхте написали та да можем да помогнем.
                      . LRE Bulgaria.
                      RRC SE V8 91г.

                      Коментар


                      • От: Купих си оригинален Петромакс.

                        Моят съвет е да караш със спуканото стъкло, докато не се разпадне!Иначе http://www.gasmagazin.com/%D0%B3%D0%...%BF%D0%B0.html
                        Струват по 5 лв бройката.

                        В продавалника, някои смешници се опитват да го хлъзнат за 20 лева.Доста от стъклата за газовите лампи стават на китайските петромакси.Внимавай с турските стъкла на Nurgaz, много са хубави, но са с около 1 мм по-широки от отвора за китайските (пробвал съм на Red Heart 350 CP), но пък за сметка на това са точни за германския.

                        По някои газови магазини има германски матови стъкла на Sсhott.Да знаеш, че и те са по-широки.Ето го моето за 6лв -купувано септември 2012г.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8161963.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5511703

                        Ако китаеца ти е 350 СР, вземи тези чорапчета по 0,30 лв бройката
                        http://prodavalnik.com/prodavam-chor...ampa-i21037201 Хубави са.

                        Има и други смешници пак в тъпия продавалник, които искат за уж нов китайски петромакс 350 СР (по техни думи пален веднъж) по 100 лева с обикновено палене със спирт.За тия които искат да купят, да им кажа, че в магазините за газови уреди, могат да се намерят чисто нови китайски Mannesmann/Ankhor 500 СР с рапид палене за 100 лв, а на някои места и 118 лв.
                        Последно редактирано от ичиконти; 23-08-13, 12:50.

                        Коментар


                        • От: Купих си оригинален Петромакс.

                          А да възбудим малко темата! "Ичи", какво стана таз година на "Беглика"? Опуши ли му шапката? Доволен ли си?
                          Съжалявам, че не можахме да се засечем.

                          Поздрави!
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • От: Купих си оригинален Петромакс.

                            Амииии...... свети по-силно от китайските аналози, все пак е 500 ЦП и е със хром-никелова фасунга.По-бързо се пали.Никакви проблеми при първоначалните опити -китайците се обливат целите в газ и се палят отвън.

                            Нещо не мога да го докарам туй пусто видело.
                            Подкарах го и на здинбин -бива!Купих му 30 чорапчета Анкор по 70 стинки и те биват.Голяма работа върши задният отражател.По-добре е от ширма, който се поставя отгоре.Светлината му е бяла и чорапчето не можеш да го видиш при работа-заслепява те.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1175744_560107054026599_1410517593_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5519602
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1011609_560106037360034_939872754_n.jpg
Прегледи:2
Размер:52.2 КБ
ID:5519603
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:523484_558288750875096_2051786018_n.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5519604
                            Ето ги два работещи петромакса, при мезенето с раците!

                            Коментар


                            • От: Купих си оригинален Петромакс.

                              Бравос! Еи таквас убавина - хромникелова и аз съм си поръчал.
                              Тоз китаец дет' сте го турили на масата не ви ли "извади" очите бре?
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар


                              • Експлоатирам оригинален Петромакс.

                                Ами....не, не ни вади очите, щото свети слабо и жълта светлина.Явно това им е слабост на китаЯците.Чисти, разглобявай, кисни в ацетон-все тая.Няма вътък и това е.Дръсти се през две години от "качествена" осветителна газ и брадясваш постоянно.Като сметнеш и, че са направени от стомана, а не от месингова ламарина и ръждясват, за сметка на оригиналния, който ще те надживее.....В газта слагали готварска сол, за да не пуши при изгаряне ................и си представи!!!
                                Аз нещо взех да се бъгвам на тема Петромакс и добре, че "Господ на бодлива крава, рога не дава"-липсват стотинки, иначе съм готов за колекционер.
                                Скоро даже се опитах да подкарам един наследствен индиец Golden Mohar, но не би.Цвъка през дюзата течен газ на фонтанчета.Пробвах да му навинтя такава от китаЯца, че и от оригиналния, ама индийския техник си е друг вид техник! Крадил идеи, но от довоенния Hasag, който има само външна прилика с Petromax и Geniol.Та така......
                                Проучих всички "световни" фирми, които произвеждат т.н. петромакси и се оказа, че съществува лъжлива информация с тонове.Фирмите купуват и продават търговски названия на разни марки и изделия, естествено с техн.документация за производството и произвеждат където те си решат.Не е там където ти си мислиш или там където пише, че е произведен!Ако движещия ти мотив е, че искаш да купиш нещо качествено, щото е германско (примерно) си готов излъган!Модерният свят включва и т.н. търговска измама, която пък е основа на цели икономики.Много се отплеснах.
                                Проучих даже и въпроса, защо са се взривявали петромаксите, които работят на бензин.Оказа се, че при всички взривени, боравенето с тях е било ужасно.Но технически погледнато, при старо и скъсано чорапче, пламъка излиза и загрява резервоара.Пломбата между резервоара и сондата, както знаеш е оловна.При продължителна работа, пламъка разтопява пломбата и резултата е едно голямо БАААААм.
                                Мисля да му взема един предпазител за 6-7 евро и да го карам само на дзинбин.Ще му взема и един от карбураторите за 19-20 е. и ще отрежа тръбата за загряването на керосина (тая извитата).Със сребърен припой издържащ до 800 гр.Ц. ще запуша двете дупчици и ще се получи права тръба, готова за работа само на бензин.Във времето когато е модифициран Petromax за нуждите на армията -1922г. тя е използвала за гориво само бензин.При германците дизеловите двигатели навлизат доста късно, дори и по-късно от руснаците.Щом основното гориво на Вермахта е било бензин, то конструктора няма как да не се е съобразил точно с това!Все пак ерата на дестилацията на петрола, за да се получи като основен продукт- газ за осветление, отдавна е отминала след І Св.В.
                                Конструктора го е преправил да работи и на олио, но като го смесиш с 50% бензин, може да работи на нафта, но пак с 50 % бензин, спирт -също.
                                Та долу-горе така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X