Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за петромакс?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Части за петромакс?

    Трябват ми игли за моя петромакс, защото ми остана само една в резерва. Някой има ли идея къде мога да намеря в София резервни части за петромакс въобще. Женски пазар отпада. Там съм проверил по дюкяните - няма...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

  • #2
    До: Части за петромакс?

    Има една голяма железария на Солунска между Самуил и Борис-до църквата,не съм сигурен за части,но петромакси продават.
    Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

    Коментар


    • #3
      До: Части за петромакс?

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Трябват ми игли за моя петромакс, защото ми остана само една в резерва. Някой има ли идея къде мога да намеря в София резервни части за петромакс въобще. Женски пазар отпада. Там съм проверил по дюкяните - няма...
      Десетина стигат ли? 0877517965 Пенчо кв.Борово

      Коментар


      • #4
        До: Части за петромакс?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Десетина стигат ли? 0877517965 Пенчо кв.Борово
        В неделя - на битвка ще намериш . Там съм гледал всякакви части и чорапчета за петромакса .

        Коментар


        • #5
          До: Части за петромакс?

          Частите за петромакса са намерени.
          ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на колегата Пенчо!!!
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            До: Части за петромакс?

            Бул. Стамболийски , пресичаш бул.К.Величков в посока Западен парк , и на 150 метра в дясно /има локално платно/ има малко магазинче , в което предлагат части и извършват ремонти .
            Хубаво е да се обадиш предварително по телефона /0898544739-Добромир/, щото собственика бръмчи и по адреси чат пат ..

            Коментар


            • #7
              До: Части за петромакс?

              А знаете ли за магазин в Бургас?
              Трябват ми чорапчета и иглички (може и дюза)?

              Коментар


              • #8
                До: Части за петромакс?

                Здравейте колеги.Първо искам да се извиня на всички ,че съм пълен индиянец относто петромакс-а.Надявам се някой да ми помогне.Значи открих това в мазето на вилата на баща ми.











                според думите на баща ми е купуван преди много години почти "без пари" заради счупените огнеопорни стъкла.Никога не е пален.Това което изглежда ръжда на снимките си в по-голямата си част е мръстотия а ръждата е много повърхностна(мисля, че ще се справя с нея).Има ли някъде от където мога да си купя чорапче и огнеопорни стъкълца за да подкарам това чудо на техниката?Има ли смисъл изобщо да се мъча да го съживя?Всякакви съвети и идеи ще ми бъдат от помощ.
                Последно редактирано от cveti; 13-10-09, 21:52.
                O888888-211

                Коментар


                • #9
                  До: Части за петромакс?

                  Първоначално публикуван от tazz77 Преглед на мнение
                  Бул. Стамболийски , пресичаш бул.К.Величков в посока Западен парк , и на 150 метра в дясно /има локално платно/ има малко магазинче , в което предлагат части и извършват ремонти .
                  Хубаво е да се обадиш предварително по телефона /0898544739-Добромир/, щото собственика бръмчи и по адреси чат пат ..
                  Вчера бях там. Влизам и питам: "Петромакси оправяш ли?", а той:"Във форума ли прочете?". Викам му: "Да, от там.", "Е, не знам кой го е писал, но такова животно не барам."
                  Та, там не ходете. Резервни части за петромакси и майстор има тук= N42 43.271 E23 17.094. Бизнес-център Европа. Като застанете с лице към сградата, от дясно има син фургон. В него са двамата майстори, единия се казва Лъчезар (089880444. Звъни се преди да се ходи, защото са в движение през деня. Там могат да ви преправят и хладилник от ток на газ.
                  Последно редактирано от Pacific; 16-10-09, 15:52.
                  LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                  Коментар


                  • #10
                    До: Части за петромакс?

                    Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                    Вчера бх там. Влизам и питам: "Петромакси оправяш ли?", а той:"Във форума ли прочете?". Викам му: "Да, от там.", "Е, не знам кой го е писал, но такова животно не барам."
                    Та, там не ходете. Резервни части за петромакси и майстор има тук= N42 43.271 E23 17.094. Бизнес-център Европа. Като застанете с лице към сградата, от дясно има син фургон. В него са двамата майстори, единия се казва Лъчезар (089880444. Звъни се преди да се ходи, защото са в движение през деня. Там могат да ви преправят и хладилник от ток на газ.
                    Къде е този бизнес център? Ако може!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Части за петромакс?

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Къде е този бизнес център? Ако може!
                      От Орион тръгваш в посока Бакърена фабрика, на първия светофар в дясно и преди да направиш десен завой със знак Стоп, центъра ти е вече от дясно.
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • #12
                        До: Части за петромакс?

                        Първоначално публикуван от pacific Преглед на мнение
                        От Орион тръгваш в посока Бакърена фабрика, на първия светофар в дясно и преди да направиш десен завой със знак Стоп, центъра ти е вече от дясно.
                        Благодаря! Отдавна ми трябва хладилник на газ!

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Части за петромакс?

                          Разбирасе,че си заслужава!Аз имам три,индийски,китайски и последният дето купих е оригинален немски от военният резерв произведен 1962г.,не беше пален.
                          Такова чудо като това не бях виждал.Тези стъкалца мисля,че си ги е правил предишният собственик,защото и най-старите които съм виждал са с цели стъкла.
                          За части и чорапчета виж тук:http://shop.ebay.de/?_from=R40&_trks...All-Categories

                          Както беше писал тук един колега това е най-силният независим източник на светлина!
                          П.С.Имам чорапчета но са за 350 а твоят е 500.Стават,ако се сменят дюзата и иглата или ако не се отваря вентила за подаване на гориво докрай.

                          Поздрави!
                          Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 28-10-10, 20:46.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Части за петромакс?

                            Я сега обясни какво е 350 и 500? Щото моя на първото палене му прегоря тръбата и сега се чудя в кой дувар да го хакна? И кое от 4 върта снимка искаш да премеря? http://www.offroad-bulgaria.com/show...EE%EC%E0%EA%F1
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Части за петромакс?

                              Оригиналните немски лампи Петромакс са три габарита твоят е трети.
                              Пътви-150 дава светлина около 150 вата.
                              Втори-250 съответно около 250 вата.
                              И трети-500-светлина 500 вата с възможност за смяна на дюзата и иглата(главата остава същата) от 500 на 350 което намалява светлината на 350 вата съответно и разхода на гориво.На всяка дюза игла и глава(бренер) е отбелязано със съответните цифри на кой габарит отговаря.
                              Ако сложиш на дюза 500 чорапче 350 или по-малко не трябва да отваряш вентила за подаване на гориво(както съм писал по-горе) докрай защото къса чорапчето.И ако сложиш чорапче 500 на дюза 350 не го издува добре и се получават тъмни петна по тялото му по време на горене т.е. не му достига гориво и не ползваш пълният му капацитет.
                              Дюзите иглите и чорапчетата винаги трябва да са комплект-500 с 500 и 350 с 350, а за първи и втори габарит и главите.

                              Коя тръба ти е прегоряла?Дай снимка!На мене са ми се пукали глави,ама прегоряла тръба...
                              На петата снимка където се вижда упътването залепено на капака на кутията на фиг.4 на това упътване е даден ключа за разглобяване,по-точно опашката му която е един вид калибър за растоянието между дюзата и лулата,та ме интересува в тази зона колко е широка тази опашка.Размерите са два за 250, и за 350 и 500.
                              Ето ти линк да видиш как изглеждат трите габарита:http://www.petromax.de/petromax_en_h...e=home&lang=en
                              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X