Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Части за петромакс?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Части за петромакс?

    Да,можеш да го "преработиш".И не е толкова трудно колкото си го представяш.Сменят се само дюзата и иглата. Чорапчетата които ще ползваш вече ще са най-големите,на пакетчето трябва да пише С.Р.-300-400 на някои марки пише С.Р.-500.Естествено ще вдигне малко разхода,ама то не може "да яздиш кон пък да храниш магаре"
    Частите в сайта който си посочил са с доста завишени цени.В немският "ибей" има части на по-ниски цени,при това немски,а още по-евтино е в магазините за рибарски такъми и по пазарите ,но там естествено частите са китайски или индийски.
    Последно редактирано от Тодоров009 (Войводата); 19-09-11, 20:21.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #47
      От: Части за петромакс?

      Да... само иглата и дюзата сменяш. 350 СР гори на газ с 1 литър-10 часа, а 500 СР - 8 часа.

      Коментар


      • #48
        От: Части за петромакс?

        Някой да знае във Варна къде може да се намери стъкло за китайски "петромакс"?
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #49
          От: Части за петромакс?

          На битака в бараките съм виждал.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #50
            От: Части за петромакс?

            ok! Ще проверя!
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #51
              От: Части за петромакс?

              Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
              И моят като го купих беше с блокирал клапан,кой знае колко ли години бяха минали от последното отваряне на кутията в която е бил.Пръсках го с вълшебството W40,стоя така една нощ-и нищо.Накрая го разглобих(клапана) почистих го и вече една година се фучкам с немски петромакс по язовирите.
              Колега,би ли погледнал този линк моля те и бих желал да чуя мнението ти за съответния петромакс(цена и качество). Благодаря ти предварително! http://cenibg.com/петромаксова-лампа-400w-вк0224-продукти.html

              Коментар


              • #52
                От: Части за петромакс?

                Вече ти отговорих на личното, ама явно не си видял. Не е лош пертомакса, години наред ползвах китайски от стария модел, без горелка.Работи и на газ и на бензин. Карай го с дюза 500 и чорапчета 300-400 - няма проблем. Един приятел има същият и горелката не тръгва когато е на газ, за разлика от немския. Ама за толкоз пари - толкоз!

                Честито и със здраве да го употребляваш.
                Ако живееш около Пловдив, можеш да минеш да си похортуваме и да питаш още каквото искаш.
                Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                Коментар


                • #53
                  От: Части за петромакс?

                  Горелката пукна стъклото първия път като го палих и оттогава само със спирт,чакам да изгори и тогава въртя кранчето. Доволен съм ,но много трудно се намира вече-на Илиянци няма,трябваше да поръчам на човек,на когото му трябваха 3 дена ,за да му намерят на него доставчиците... А в опътването пише да не се пали с бензин и аз понеже не съм смелчага,си го паля с газ за светене Сега само резервни части остава да си намеря. Мерси за информацията!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Части за петромакс?

                    Тия дни му пукнах стъклото.
                    Моя е китайски и за толкоз кратко време не успях да намеря оригинално.
                    На "Козлодуй"(между "Раковска" и "М.Луиза") в магазин за газови уредби намерих турско стъкло с приблизителни размери.
                    Проблема е , че влиза много плътно и ме притеснява да не се строши при разширяване на метала.Иначе изглежда ще стане.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Части за петромакс?

                      Подариха ми чисто нов китайски Анкор за рождения ден.
                      Направих му мрежа и светлоотражател. Голяма машина ))
                      Търся игли и дюзи за него. 350 и 500. Всякакви части.
                      И ме интересува, какво трябва да е разстоянието между дюзата и тръбата?
                      Как е правилно да се гаси? Воупще инструкции и всичко полезно.
                      На второто палене ми спука иглата в основата Все едно е надута от вътре)) И сложих игла и дюза от 500. Искам да си върна старите размери и да имам резервни.
                      Работи като пушка сега, но не мога да намеря информация за настройки. Прекалено силно свети вече, предполагам и харчи повече. Как се сменя най лесно иглата? Аз трябваше да отвия освен дюзата и от долу от врътката за да извадя цялата тръба, което си е времемко и трябваше нова лоена набивка.
                      ЛИнковете тук не работят.
                      Пийте червено вино! Дава здраве.
                      А то ни трябва за да пием ракия!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Части за петромакс?

                        Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                        Търся игли и дюзи за него. 350 и 500. Всякакви части.
                        И ме интересува, какво трябва да е разстоянието между дюзата и тръбата?
                        Как е правилно да се гаси? Воупще инструкции и всичко полезно.
                        На второто палене ми спука иглата в основата Все едно е надута от вътре)) И сложих игла и дюза от 500. Искам да си върна старите размери и да имам резервни.
                        Работи като пушка сега, но не мога да намеря информация за настройки. Прекалено силно свети вече, предполагам и харчи повече. Как се сменя най лесно иглата? Аз трябваше да отвия освен дюзата и от долу от врътката за да извадя цялата тръба, което си е времемко и трябваше нова лоена набивка.
                        ЛИнковете тук не работят.
                        Игли и дюзи, стъкла и фасунги аз намирам в т.н."Сопотски" магазини-продават газови неща от сопотските заводи.Иначе в http://www.pelam.de/index.php?cPath=30 има всичко, но доставката е солена.
                        Разстоянието между дюзата и иглата НЕ те интересува.Интересува те разстоянието между дюзата и тръбата за смесването на горивото с въздуха.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:misch5.jpg
Прегледи:1
Размер:27.2 КБ
ID:5624901
                        То се мери с ключа, който има към Петромакса.За 350 и 500 ЦП разстоянието е едно и също.На самия ключ има отметка.Иглата трябва да се подава от дюзата, ако не, то тогава иглата е за смяна.Според мен щом свети добре-повече нищо не пипай.350ЦП харчи 1 л. газ за 10 часа, а 500ЦП за 8 часа.Не е голяма разликата.
                        Сега за "лоената набивка".Не е лоена ами оловна.И е много важна!!!Тя предпазва от взрив на резервоара.Взривовете на резервоари са предимно, ако не и само от китайски петромакси, които са зареждани с бензин.Такава в България няма да намериш-виж в сайта, който дадох по-горе.Просто затегни повече, за да не пропусне ....и да стане БАМ.Като го караш на газ за горене, мисля няма да имаш проблем.Проблема ще е в парите, щото газта е необяснимо по-скъпа от бензина.
                        Гасенето на петромакса, когато си на газ става така:Както е включен и си работи на мах. отвиваш винтчето на манометъра, за да изпуснеш налягането.След пълното загасване, въртиш до затворено положение винта за подаване на горивото.Оставяш петромакса така-с полуотвито винтче на манометъра, че иначе от температура, клатене и т.н. се самонапомпва и почва да тече през дюзата.
                        Иглата се сменя с едно устройство, което е в комплекта на петромакса.Махаш дюзата, вадиш старата игла и на нейно място завиваш новата.Новата трябва да излезе над дюзата и да стърчи.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Части за петромакс?

                          Последно редактирано от Гергин; 24-11-14, 12:55. Причина: Техническо недоглеждане
                          Пийте червено вино! Дава здраве.
                          А то ни трябва за да пием ракия!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Части за петромакс?

                            Точно за разстоянието между дюзата и тръбата съм питал.
                            Явно това ключе го нямам. Защото, когато тръгна да отвивам иглата, се върти и тялото, което я държи и е хванато за врътката за регулиране.
                            Та като почна да го въртя то се отвива заедно с иглата и .....трябва да разглобявам.
                            Това е лоена набивка ? Това слагам. Стягам на студено, не капе а събира капка и ме дразни. Мислех да изрежа една гума и с шайба да го стегна. С бензин не мисля да го паля. Може би със спирт за горене. Този сайт не е ли петромакс ? Моят е Анкор.

                            http://auction.bg/item.php?id=1436740

                            НЕ СЪМ ВНИМАВАЛ И СЪМ ПРАТИЛ ДВА ПЪТИ СЪОБЩЕНИЕТО> Моля да ме извините.
                            Пийте червено вино! Дава здраве.
                            А то ни трябва за да пием ракия!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Части за петромакс?

                              Първоначално публикуван от Гергин Преглед на мнение
                              Точно за разстоянието между дюзата и тръбата съм питал.
                              Явно това ключе го нямам. Защото, когато тръгна да отвивам иглата, се върти и тялото, което я държи и е хванато за врътката за регулиране.
                              Та като почна да го въртя то се отвива заедно с иглата и .....трябва да разглобявам.
                              Това е лоена набивка ? Това слагам. Стягам на студено, не капе а събира капка и ме дразни. Мислех да изрежа една гума и с шайба да го стегна. С бензин не мисля да го паля. Може би със спирт за горене. Този сайт не е ли петромакс ? Моят е Анкор.

                              http://auction.bg/item.php?id=1436740

                              НЕ СЪМ ВНИМАВАЛ И СЪМ ПРАТИЛ ДВА ПЪТИ СЪОБЩЕНИЕТО> Моля да ме извините.
                              Я, като имаш път наоколо и макса е в теб, се обади да го погледна, че е дълго за писане. Няма как да опиша 30се годишен опит с тези машини.
                              Иначе стержена дето вдига иглата се вади след като се развие кранчето и се извади гърбавия вал.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Части за петромакс?

                                надявах се да се включиш.
                                Благодаря за предложението. Доста трудно ще ми е да мина.
                                Иначе си гори в момента идеално, даже прекалено идеално. Направих разстоянието 6-7 мм. Прочетох го в сайтът на петромакс. И после леко пипнах винтчето за сместа. Но ми се искаше да знам, как е по книга работата.
                                И да, така се вади, но исках да разбера дали може да не се вади, а само иглата да сменя. И както казаха, има си ключе, което явно аз нямам. Макар, че и на ръка може да се хване иглата, която в основата е триъгълна. Чудя се тази гайка долу не играе ли и ролята на контра гайка, точно заради тази причина?
                                Със спирт за горене как е положението?
                                Пийте червено вино! Дава здраве.
                                А то ни трябва за да пием ракия!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X