Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
    Днес в един склад попаднах на стари немски петромакси( 1961 - 1965). Бяха 4 на брой , чисто нови . Сега имам петромакс антика . Ако някой е позвал такъв модел да сподели доволен ли е .
    Щастливец си. По колко ги продаваш?

    Коментар


    • #92
      До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

      Не ги продавам , днес си ги купихме. Бяха 4 бр. искахме да ги купим всичките ,ама собсвеника на склада реши да си запази един бр. Тези които взехме вече си имат собственици, само едната е при мен.

      Коментар


      • #93
        До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

        Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
        Не ги продавам , днес си ги купихме. Бяха 4 бр. искахме да ги купим всичките ,ама собсвеника на склада реши да си запази един бр. Тези които взехме вече си имат собственици, само едната е при мен.
        Язък!

        Коментар


        • #94
          До: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

          Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
          Днес в един склад попаднах на стари немски петромакси( 1961 - 1965). Бяха 4 на брой , чисто нови . Сега имам петромакс антика . Ако някой е позвал такъв модел да сподели доволен ли е .
          Егати...абе как попадате на такива работи значи. Това си е направо съкровище. Страшно ви завиждам за находката. Направо ще се пукна.
          Със здраве да ги ползвате и ако пак изпаднат такива бижута отнякъде, моля да ми се обадите непременно. ПЛАЩАМ В БРОЙ ВЕДНАГА!!!
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #95
            От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

            Предстои ми покупка на газова лампа и се колебая между два модела:

            1. Лампа Frej (Primus) http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=671

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p671b.jpg
Прегледи:1
Размер:18.6 КБ
ID:5282138

            2. CAMPINGAZ Lumo 206 http://www.alpinsport-bg.com/product...85&cPath=9_177
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lumo_206.jpg
Прегледи:1
Размер:28.8 КБ
ID:5282139

            Идеята е лампата да работи с най - масовите бутилки. Чудя се кое да си избера. Примуса се твърди, че е безшумен но не съм го чувал(виждал) на живо. Някой ползва ли такъв или подобен примус да сподели впечатления.

            Коментар


            • #96
              От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

              Да, Венци вече трябва да се е върнал от Албания. Време е да сподели опит
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #97
                От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                Здравейте.

                Купих си днес петромаксова лампа(фенер) втора употреба китайски от новия вид като на колегата ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа).Имам същия проблем като него-споменат няколко страници преди тази помпам, но няма никакъв резултат и не се вдига налягането изобщо. Когато я получих я разглобих, изчистих с обезмаслител, защото не беше работила от поне 8-10 години, ако не и повече.КОгато я разглобявах изпуснах каквото имаше от винтчето където е манометъра за налягането и в същото реме и капачка на резрвоара и се чу съвсем леко свистене.Вътре има останала газ за осветление предполагам-поне така мирише, във фенера имаше и изгорели и натрошени остатъци от предното чорапче.Всичко беше плътно затворено.След като изсъхна я сглобих и напомпах помпичката, но не се вдига изобщо налягането,Въртях в различни посоки врътката нагоре, надолу встрани, но няма резултат.Разглобих я отново донякъде и врътнах отгоре където трябва да излиза газта се показа една игличка и като завъртях отново се скри.Отвъртях врътката която крепи буталцето на помпичката -пръстенчето гьон беше мокро или с газ или с масло, а може би и с двете.Тя в началото изобщо си беше мазна лампата.

                Когато по-горе казвате да се напръска с WD40 клапанчето какво имате предвид под "клапанче"-това което се вижда след като се развърти капачето на буталцето на помпичката, извади се буталцето и и се погледне вътре в дупката на дъното има нещо като някава дщза през която би трябвало да преминава нагнетения въздух.Това ли е клапанчето??Него ли да напръскам с WD40 и според вас къде е проблема???

                Благодаря предваритено на опиталите се да ми помогнат.

                Коментар


                • #98
                  От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                  Ако е стегнато винтчето на манометъра, няма причина да не вдига налягане.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                    Ако е стегнато винтчето на манометъра, няма причина да не вдига налягане.
                    Има .... а помпата дали работи ...??? ....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                      В дъното на цилиндъра в който се движи буталото има клапан, дето трябва да пуска въздуха само към резервоара. Рзвива се с дебела отвертка и му се сменя гумичката.

                      Коментар


                      • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                        Благодаря за отговорите/помощта които ми давате.

                        От вчера до днес(преди вашите отговори) пробвах да помпя така като я бях получил.След това сложих малко финно машинно масло на гьонения пръстен който уплътнява върха на буталцето и го оставих така 7-8 часа, след което източих маслото и отново пробвах, но нямаше резултат.След това купих WD40 и прочистих няколко пъти каквото имаше вътре, като последният(4-ти) път напръсках повече и оставих така 30 минути.Източих каквото имаше и го събрах в една капачка да видя-имаше една мръснокална течност която беше WD40 + някаква мръсотия .Изхвърлих и отново почистих с WD40 и отново източих-беше прозрачна.

                        Утре ще куппя такава дебела отверка и ще отвъртя клапана да видя какво е положението вътре и ще пиша отново

                        Буталцето работи, но оставам с впечатление, че или въздух изобщо не преминава от другата страна или се връща обратно поради това, че колелцето гьонче което уплътнява буталцето не е достатъчно плътно и въздуха преминава покрай него.
                        Лампата я бях оставил на терасата ми която е западно изложение и е остъклена, така че е доста топла и когато се върнах към 18'00 часа и развих винтчето на капачката за пълнене се чу леко свистене което може да е от топлината и слънцето което е огряло лампта след 16'30 часа което ме навежда на мисълта, че вътре задържа налягане, но помпичката не може да го нагнети или клапана през който минава въздух е запушен.след като го прочистих с WD40 се получи още по-голяма компресия, но не мога да натисна докрай буталцето и ме заболяах мускулите(дажезапчаха да се схвашат от постоянното помпене/напъване).

                        Като купих лампата беше цялата мазна и клеясала(имаше мазни петна с газ/масло и прах залепнали по нея и станали на стипца) и се вижда че е използвана до последно е била в експлоатация и е била работеща и вътре има газ, но просто не е била почиствана(вероятно защото е работела).
                        Ще пиша след като отвъртя утре клапана през който буталцето вкарва въздух в резервоара на лампата.Няма да го мъча без да съм видял какво е положението на клапана за въздух да не направя някоя беля.

                        Коментар


                        • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                          Колега, добре е да напишете в профила си от къде сте. Така може да получите много по адекватна помощ. Петромакса има доста тънкости и реглажи.
                          п.с. Моят, газ за горене не е помирисвал.

                          Коментар


                          • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                            Благодаря на всички.Проблемът е решен.За начина нарешаването му съм направил 12-десет снимки всяка с текст в нея обясняващ какво е снимано, къде е проблема и как да се реши проблема.

                            Не знам дали ще мога да ги кача и дали мога да кача 8.64мб снимки.Евентуално ще публикувам в темата "части за петромакс".Според мен удачно би било да се преименува на "Резервни части и ремонт на петромакс", тък като двете са неразривно свързани едно с друго.
                            Тъй като нямаше никъде инструмент(в никой магазин) с който да сваля дюзата си направих сам инструмент.Инструментът и дюзата на петромакса били китайски стандарт и поради това за тази дюза нямало внесени китайски инстрменти, а в Европа нямало такива.В един магазин дори ми казаха, че китайците умишелено правели такива особени болтове за да могат само с тяхни си инструменти да ги ремонтират, тоест едва ли н е пречели на Бг търговците да пИчелят от продажба на инструменти и ремонт


                            Лягам си че е много късно.Утре вечерта или в неделя(на София съм цял ден) ако може и се науча как да качвам снимките ще ви направя очевидци на направата на инструмента и на поправката на петромакса.Лампата светна има и снимка

                            Коментар


                            • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                              8-9 мб снимки можеш да качиш, ама по-добре ги пообработи, да са малко по-скромни. Всички ще се радваме да видим.

                              Коментар


                              • От: Лампа на газ. Плюсове, минуси и лични впечатления?

                                По повод китайските инструменти...
                                http://www.anchorltd.com/Pressure.htm
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X