Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правила при оказване на първа помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Правила при оказване на първа помощ.

    Много добре !
    Сега най после ги запомних правилата !
    А толкоз пъти ги учихме .
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #32
      От: Правила при оказване на първа помощ.

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      http://www.gazeta.ru/2006/02/03/oa_187236.shtml
      ...До сих пор надышавшимся СО людям оставалось только надеяться на чудо: газ намертво блокировал гемоглобин...
      Незнам как е в Иркутск, но по света и у нас се е прилагало и прилага със 99% успеваемост обменно кръвопреливане.

      Коментар


      • #33
        От: Правила при оказване на първа помощ.

        Реанимирана тема отпреди 3 год. ...Сайтове...15 мин живот повече... голи разчекнати мацки...сега го виждам. Писал съм някъде колко полезни могат да бъдат аптечките в колите. Смело може да ги изхвърлите, не стават за нищо. Това ми е работата, беше, по -точно. Минутите и дните живот не ги смятам отдавна. Поне една рота народ тъпче грешната земя,защото съм си свършил работата както трябва. Повечето от тях не ме поздравяват, друго не съм и очаквал. Ако искате да сте що-годе осигурени, ангажирайте оборудван реанимобил и квалифициран и опитен реаниматор, който да ви следва навсякъде. Ники Лауда правеше така, съпровождаше го оборудван хеликоптер с реаниматор вътре, след катастрофата. Много малко хора си дават сметка за цената на здравето и живота, още по-малко са готови да ги платят. За спешна помощ, забравете. Функциите й са само и единствено транспортни...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #34
          От: Правила при оказване на първа помощ.

          Много полезно, Веднага го принтирам в 3 екземпляра 1 за в джипа, едно в раницата и 1 за вкъщи

          Коментар


          • #35
            От: Правила при оказване на първа помощ.

            Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
            Незнам как е в Иркутск, но по света и у нас се е прилагало и прилага със 99% успеваемост обменно кръвопреливане.
            Няма лошо. Но за обемно кръвопреливане трябва добре заредена кръвна банка, компетентни лекари, обордване и пари, пари, пари - дадени предварително. Точно в Иркутск сигурно го правят, но на 200км от него се прави това, за което селският фелдшер има материали в чантата. Препаратът звучи доста токсично и сигурно не е панацея, а само по-малката беда, но той и животът е само по-малката беда.
            Последно редактирано от Ясен; 22-08-11, 11:01.

            Коментар


            • #36
              От: Правила при оказване на първа помощ.

              Ровейки се в интернет случайно попаднах на интернет страницата на това събитие Медицина за пътешественици - 2012 ще се провежда на 6 и 7 октомври 2012 в болница "Света Екатерина".

              Ето линк http://adventure-medicine.com/

              Дали е само за медици или и външни посетители също могат да се включат?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X