Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компас в автомобила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Компас в автомобила?

    То хубаво да се направи такава сигнализация, ама не знам от къде ще ги намерите тези гори с гладка повърхност, изградена от еднородна настилка и с плавно увеличаващ се наклон . Щото като има дупки, камъни и коловози, закъснение от 5-10 секунди (колкото да кажем трае един по-остър завой), няма особен смисъл. Също така не се сещам и как точно уреда ще се калибрира динамично спрямо настилката, по която караш, защото едни и същи градуси на асвалт или скала и на ронлив чакъл или кал, са много различни неща... Та къде точно ще е границата след която да реве?
    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 08-10-09, 16:06.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #47
      До: Компас в автомобила?

      )) Ето точно от тоя въпрос, и започваме да разбираме, защо такивато неща, които реално работят, струват обикновенно повече от теглото си в злато Макар че са от железца и жички, каквито уж всеки има по чекмеджетата.
      А зад тоя, и сродните му въпроси, се крие брутална теория от разни области на физиката и техниката, и изумителни технически решения. Малкото, което съм виждал, ми докарва тежки комплекси за малоценност.
      А понякога, автоматично решение изобщо не се и намира. Например в авиацията, една от много важните системи, е за предупреждение за опасно сближаване с повърхността. Насред всичкото часовници започва да мига лампа, и в кабината със страшен глас заревава сирена. И пак на централно място, има голям бутон, с който тя се изключва принудително. Всичката тая автоматика е много хитра, знае всичко, и нищо не може да я излъже. Само дето няма откъде да знае какво е решил пилота, и кога му е наистина важно да пресили пилотажните ограничения, за да свърши всъщност работата.
      Така че - въпрос на калибровки и алгоритми. А виж как, и на каква цена се стига до правилните ...

      Коментар


      • #48
        До: Компас в автомобила?

        ми ако е за Аматьори трябва

        1. Да се каже от хора с опит мин. градуси за преобръщане
        при най-куц късмет
        слагаме -2 градуса и от там почва лекото бипкане. след още 3 по-силно и толкоз.

        2. няма $ и Забравяме за прецизност, просто да напомня че сме смъртни.
        както на някои каручки при +2гр. излиза надпис " !поледица! " определено подсеща че на сенчесто място може и да е заледено , тва и то да е нещо подобно.

        За бабуните 0.3-0.8сек закъснение мисля са достатъчни за елиминиране, пък и по опасни наклони не се кара често с над 40км/ч
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #49
          До: Компас в автомобила?

          То, да, датчици, информация, алгоритми, калибриране... теоретично всичко е възможно, но конкретната задачка май още никой не я е решил...

          Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
          1. Да се каже от хора с опит мин. градуси за преобръщане
          при най-куц късмет
          слагаме -2 градуса и от там почва лекото бипкане. след още 3 по-силно и толкоз.
          Има доста случаи на обръщане при, айде да не е 0, че чак толкова равни повърхнини няма по горите, но примерно при 2 градуса... имало дупка или камък под тревата

          Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
          2. няма $ и Забравяме за прецизност, просто да напомня че сме смъртни.
          както на някои каручки при +2гр. излиза надпис " !поледица! " определено подсеща че на сенчесто място може и да е заледено , тва и то да е нещо подобно.
          Ако предупреждава по смислено време, най-вероятно ще приключи с изваден бушон, ако си няма копче за изключване... На доста настилки и терени, опасният минимум може да е над 1 градуса по-малък, отколкото при 80% от другите. За кои ще го настроиш? Да ти пищи досадно, когато няма проблем или уж да разчиташ на него и да си караш спокойно, пък то да мълчи до момента, когато вече се търкаляш на долу?

          Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
          За бабуните 0.3-0.8сек закъснение мисля са достатъчни за елиминиране, пък и по опасни наклони не се кара често с над 40км/ч
          А за резките завои? Дори да са на равно, системата ще реагира като при голям наклон.
          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 08-10-09, 16:08.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #50
            До: Компас в автомобила?

            май проблема е да изясним какво искаме .

            за мен е ясно че "пълен автомат" в случая е невъзможен или ужасно скъп
            "пълен автомат" няма и при екстремно каране ,а и да има ще е безсмислен поне докато не се научи да вижда пътя като шофера.

            моята цел е следната:
            в България пътен знак като този от аватара ми не си виждал, но такива пътища в БГ има. Та като съм на такъв път нещо да бипне че тряя се пулиш и мислиш , щот е нямало кой да ти сложи знак.

            за камъни и бабуни няма автоматика , даже и на летищата хора зяпат и ги чистят
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #51
              До: Компас в автомобила?

              На знака на аватара пише 45%, а не 45 градуса. Това са около 20 градуса асвалтиран наклон, нищо страшно за каквато и да е машина, освен претоварен камьон и то защото няма да има сили да ги изкачи, а не че ще се преобърне. Пътното строителство се съобразява с тези неща. Няма нужда от аларми. Извън пътя е друго. Ама там може да се обърнеш при много по-малък наклон или да нямаш проблем на много по-голям. Къде ще сложиш алармата - на 15 или на 35? Защото и двата могат да бъдат и опасни и безопастни, зависи от настилката, от моментното състояние, от това колко кал са събрали гумите ти, както и от това дали ще уцелиш камъка или дупката, които го удвояват само в една конкретна точка.

              Мисля обаче, че вече казах всичко, което имам да казвам и то няколко пъти. Който има излишни пари и време, за да прави невъзможни и безполезни уреди, както и да ремонтира обърнали се машини, при чието упровление е разчитал на тях, нека пробва Само дано, когато се преобърне, защото уреда е казвал, че няма проблем, не пострада той или семейстовото му
              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 08-10-09, 16:10.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Компас в автомобила?

                Явно няма ефективно решение...Ще разчитаме на себе.

                Коментар


                • #53
                  До: Компас в автомобила?

                  Днес се сдобих с тия динозаври
                  Прикачени файлове
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Компас в автомобила?

                    Работят ли тези динозаври, от какво са? Гледам, че част от тях имат надписи на руски...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Компас в автомобила?

                      А стига бе, и от къде ги вземате?
                      Ако скалата на някой от тия прибори свети цяла нощ в тъмното, а не избледнява след няколко минути, или се обади в Гражданската отбрана да дойдат да го приберат, или го закопай в безлюдно място, но наистина дълбоко.
                      Повечето не могат да работят сами по себе си. Не видях хубаво, но май има един магнитен компас, той може и да може.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Компас в автомобила?

                        АН -2 .Дали работят Знам ли , искат 36 волта на 400 херца
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Компас в автомобила?

                          Къде смяташ да ги използваш?

                          Коментар


                          • #58
                            До: Компас в автомобила?

                            Това ти е последната грижа. Хоризонта и радиокомпаса са само репитерите на собствено приборите. Те са едни други съндъци, на друго място в самолета. 70 кила, ако правилно помня.
                            Ако имаш отношение към МСС, ги донеси утре вечерта да ги погледна. Ако не - мини други ден през къщи.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Компас в автомобила?

                              Трудно . Играчките са в Балчик а аз на 80 км от Лас Палмас
                              Току що получих сводка .Спират да светят след няколко минути

                              Първоначално публикуван от walker Преглед на мнение
                              Къде смяташ да ги използваш?
                              Идеята беше евентуално някой компас за Жипката но като ги гледам на снимките ще требе ремарке с убурудване .
                              Последно редактирано от droba; 24-11-09, 22:13.
                              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Компас в автомобила?

                                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                                А стига бе, и от къде ги вземате?
                                http://www.mee.government.bg/priv/li...11DOBRUDJA.doc

                                Аз по друга линия но това е източника
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X